Skocz do zawartości
Gość vipmaciek

Niedziałający nawiew, podświetlenie, kostka kierunków - B5 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vipmaciek

1. Dlaczego czasem, a nawet często nie działa mi nawiew(Sam się włacza i

wyłacza).

2. Nie działa podświetlenie pokręteł od nawiewu(trudność w naprawie?).

3. Kostka z której wydobuwa sie klikanie podczas właczonego kierunku, klika

wtedy kiedy kierunek jest wyłaczony, co i jak naprawć.

pozdrawiam

Edytowane przez vipmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podswietleniu masz malutka zaroweczke tj w srodkowym pokretle trzeba tylko pociagnac do siebie dosc mocno, w srodku jest zaroweczka,chyba 2 watowa i cienkimi szczypczykami wyciagniesz ja jak cos to zrobie zdjecia powodzenia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny problem ze światłami, była to wina włącznika. Sprawdź włącznik nawiewu u siebie, jak jest uszkodzony to go wymień. Chyba że lubisz się bawić tak jak ja i spróbujesz go naprawić, to jest dość łatwe bo styki są na miedzianych blaszkach i można je podgiąć tak jak się chce. Chyba że któraś jest pęknięta to wtedy pozostaje wymiana. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roberto1982

Które kostka ci klika ?. Z tego co mi się wydaje przekaźnik od kierunków jest w wyłączniku od świateł awaryjnych. Tak mam u siebie w B5 i tak samo miałem w poprzednim aucie (Bora). Czyli logicznie myśląc klika ci kostka od innego urządzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vipmaciek

Tomm28Z - spróbuje to wyjąć, może niczego nie polamie:)

3kreciki - da sie sprawdzic ten włacznik w jakis szybki sposób ? czy trzeba cały przedni panel zdejmować ?

roberto1982 - nie wiem która to kostka ale chodzi o tą która wydaje klikanie podczas gdy sa wlaczone kierunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srodkowy musisz ustawic w pozycji pionowej czyli I i ciabnac do siebie i wyjdzie ci pokretlo a w srodku bedziesz mial zaróweczkę moze jutro zdjecia podesle i nie musisz nic rozkrecac zadnego panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym samochodzie mam klimatronic. Poprzednie było POLO 82c, tam należało ściągnąć osłonę pokręteł regulacji nawiewu odkręcić cztery śrubki lub wkręty tu są bodajże dwa wkręty, całą regulację delikatnie wcisnąć do środka aby nie połamać zatrzasków lekko obrócić w prawo i wciągnąć całość do kabiny. Do tego podpięte są kabelki i linki należy je powypinać. I w ten sposób całą regulację masz w rękach, teraz możesz rozebrać włącznik. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DjAquaz

Hej. Ja mam podobny problem. Padł mi nawiew, migacze,wycieraczki. Pewny jestem że jedna rzecz odpowiada za to wszystko.Rozebrałem wczoraj osłonę pod kierą i poruszałem kablami,ale nic to nie dało.Przekaźniki zdjąłem i założyłem.Bezpieczniki też sprawdziłem.Nie wiem co o tym myśleć.Zaznaczam że awaryjne działaja jak włączam.

 

Problem rozwiązany. Pod kolumną kiery masz szyne z wiązkami i przekaźnikami. Sprawdziłem gniazdka.Okazało sie że nie siedziała na swoim miejscu jezdna z wtyczek:635:.Teraz działa wsio wycieraczki,nawiew,migacze

Edytowane przez DjAquaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podczas podróży po postoju przestała mi działać nawiew i klimatyzacja. Po ustawieniu jakiekolwiek tryby nawiewu nic się nie dzieje, przycisk AC w ogóle nie można wcisnąć.

 

Wszystko działało dobrze i nagle przestało działać.

 

Dodam, że klimatyzacja jest manualna.

 

Passat b5 1998 Kombi 1.9 TDI.

 

Jakieś pomysły Panowie jak naprawić ?

 

Bezpieczniki był przepalone niektóre ale wymieniłem i nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności