Skocz do zawartości
Gość myszu

Dziwny problem z temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszu

Mam maly problem z temperatura silnika w swoim passacie b3 1.9 d r1990, gdy kupilem samochod w ogole nie lapal temperatury, po wymianie termostatu temperature zaczal lapac ale nadmiernie, i to przy jezdzie z predkoscia 100 km/h, temperatura opadala na wolnych obrotach i przy predkosci do 60 km/h, wiatraki na chlodnice sie w ogole nie wlaczaly, mechanicy twierdzili ze to wadliwy termostat, wymienilem go na drozszy niemiecki, na nowym termostacie jak grzeje samochod na biegu jalowym wszystko jest ok, wiatraki sie wlaczaja przy okolo 93 stopniach, jednak gdy zaczynam jechac temperatura skacze do 98-100 stopni a wiatraki nawet po zatrzymaniu nie pracuja a kontrolka wskazuje ok 99 stopni, nie mam pojecia co z tym zrobic, czy to moze byc wada czujnika temperatury ? (ostatnio tez go wymienialem ale jest polskiej produkcji i ciekawe czy sie znow nie zepsul) bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem za bardzo co tu wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszu

Znajomy mi podpowiedzial ze problemem moze byc wadliwa kontrolka temperatury, czy cos takiego jest mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

 

Poczytaj posty w tym dziale dotyczące chłodzenia silnika. Dużo tu ostatnio było na ten temat mądrych rzeczy napisanych. Możesz zajrzeć do FAQ w tym dziale.

 

Generalnie ciekawi mnie, czy cała chłodnica od góry do dołu wraz z dolnym wężem chłodnicy są gorące przy wskazaniu temperartury powyżej 90°C.

Problem może być albo z termostatem (nie każdy nowy nawet najlepszy jest sprawny) albo z uszkodzoną pompą wodną. Oś się obraca a turbinka już nie. Może być jeszcze zamulona chłodnica.

Posprawdzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności