Skocz do zawartości
daffyx

Filtr kabiny zamiana z malego na duzy jak to zrobic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

W passacie b5 po lifcie (2001r) po przekladce z anglika zalozyli mi podluzny filtr kabiny taki jak w passacie B5 przed Liftem

 

czy istnieje mozliwosc powrotu do tego filtra ktory byl w oryginale czyli tego duzego przykrytego calym takim duzym podszybiem - jakie elementy musze wymieniec ??

 

czy podstawa ( ramka) w ktora wkłada sie wkład filtra jest elementem ktory mozna zdemontowac i zamiast niego wstawic podstawe pod filtr duzy ??? oraz czy bede musial wymienic takze to male podszybie przez ktore przechodza ramiona wycieraczek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tych co Ci przekładali. I zapytaj ich tez dlaczego masz elementy nie ze swojego modelu...aż strach pomyśleć jaką rzeźbę Ci tam odstawili, skoro nawet odpowiedniego podszybia im się nie chciało wstawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy podstawa ( ramka) w ktora wkłada sie wkład filtra jest elementem ktory mozna zdemontowac i zamiast niego wstawic podstawe pod filtr duzy ??? oraz czy bede musial wymienic takze to male podszybie przez ktore przechodza ramiona wycieraczek ?

 

wydaje mi się że podszybie jest takie same, a podstawka filtra jest jak najbardziej demontowalna (3 nakrętki na klucz 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał daffyx

czy podstawa ( ramka) w ktora wkłada sie wkład filtra jest elementem ktory mozna zdemontowac i zamiast niego wstawic podstawe pod filtr duzy ??? oraz czy bede musial wymienic takze to male podszybie przez ktore przechodza ramiona wycieraczek ?

 

wydaje mi się że podszybie jest takie same, a podstawka filtra jest jak najbardziej demontowalna (3 nakrętki na klucz 10)

Podszybia nie bedzies musiał wymianić,bo one różnią sie jedynie specjalnym rowkiem. Mam nadzieje,ze przynajmniej podszybie z tym rowkiem masz tak jak było oryginalnie w Passatach B5FL? A podstawa filtra jest demontowalna tak ja przedmówca napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechalem pod serwis vw przy okazji zakupu filtrow - pewien mily pan z serwisu wszystko mi objasnil - mam podszybie i ramkę pod filtr ze starego modelu.ogolnie przekladke ocenil na dobra mimo zrozumielaj niecheci do tego typu dzialan

 

pojechalem do zakladu ktory robil przekladke, oni wypierali sie dlugo ze wszystko jest ok tylko brak tej duzej oslony, dopiero kiedy zaczeli zakladac ta oslone przyznali ze (zwalajac wine z jednego na drugiego) faktycznie podszybie jest zle i niewiadomo jak to sie stalo . tak wiec do wymiany podszybie , obudowa i dolozyc trzeba ta duza oslone. Zobowiazali sie to poprawic ale w blizej nieokreslonym terminie,gdyz brak im czesci, jako ze udalo mi sie wyciagnać kase, ktora powinna wystarczyc na tę wymiane postanowilem zrobic to sam ,

aha i jeszcze te stare czesci bym mial na sprzedaz jak by ktos szukal (podszybie i ramkę pod filtr)

 

takze wiem co mam juz wymienic tylze ze nie wiem jeszcze do konca jak

 

czy zeby zdjac podszybie bede musial odkrecic wycieraczki czy da sie to jakos przecisnąc ?

 

 

(jeszcze slowo odnosnie przekladek jak wlasciciel auta po:

po pierwsze najlepiej ich nie robic

po drugie najlepiej ich nie robic

po trzecie jezeli juz to samemu skompletowac wszystkie czesci samemu

po czwarte oddac w dobre, pewne i sprawdzone ręce ,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takze wiem co mam juz wymienic tylze ze nie wiem jeszcze do konca jak

 

czy zeby zdjac podszybie bede musial odkrecic wycieraczki czy da sie to jakos przecisnąc ?

Tak,trzeba odkręcić ramiona wycieraczek i dopiero założysz nowe podszybie. Ale ostrożnie podczas wymiany tego podszybia aby czasem szyba nie pekła,bo jest to wrażliwy punkt. Powodzenia. Ps:A jednak założyli Tobie stare podszybie od B5 przed liftem:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety podszybie bylo od starego modelu - ale mam juz wszystkie czesci i jakos powoli sie za to zabiore - moze jeszcze jakies blizsze wskazówki odnosnie postepowania z tym podszybiem, bo i tak juz jestem troszke ZŁY na to wszystko a jeszcze mi brakuje peknietej szyby

 

... a te warsztaty wszystkie jak slysze co sie tymi przerobkami zajmuja to wlasnie czesto to zwykli partacze a dodatkowo jeszcze liczą na niezorientowanie klienta i staraja sie oszczedzac na czym sie da , ale to juz inny temat ...

 

 

Wlasnie udalo mi sie to wszystko poskladac - najwiekszy problem to oczywiscie zdjecie ramion wycieraczek - dzieki za pomoc

 

aha jak zalozylem to podszybie to mimo ze jest tam taki rowek w ktory sie to podszybie wpina to nie trzyma sie na tym zbyt dobrze myslalem zeby tam moze jakiegos kleju wpuscic

Edytowane przez daffyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha jak zalozylem to podszybie to mimo ze jest tam taki rowek w ktory sie to podszybie wpina to nie trzyma sie na tym zbyt dobrze myslalem zeby tam moze jakiegos kleju wpuscic
Nie polecam stosować kleju. W przypadku,gdy bedzie trzeba sciagnąć tą osłone to moga wystąpic problemy z demontażem. Oczywiscie zależy też jak mocnego użył byś kleju. Tą dużą osłone na akumulator,itp. z jeden strony wkładasz w ten rowek a z drugiej wciskasz ta gume-uszczelke i powinno ładnie trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak wlasnie sie tego troszke obawiam z tym klejem. wszystko ladnie sie dopasowalo tylko to podszybie odstaje delikatnie na srodku i tworzy sie szczelina miedzy nim a szyba, jak wciskam ladnie sie dopasowuje ale wlasnie na srodku delikatnie sprezynuje i po jakims czasie zaczyna odstawac, ale sprawdze jeszcze raz czy nie ma tam jakiegos brudu w tym rowku - całosci i tak w koncu wyglada jakos normalnie az mio spojrzec kiedy to wszystko w koncu jest zakryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności