Skocz do zawartości
Gość obeliks36

Piszczenie w silniku vw passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość obeliks36

Witam wszystkich.

Mam problem po odpaleniu passata słychać jakby piszczenie, które dochodzi z okolicy głównego koła pasowego sądzę tak, dlatego gdyż zacząłem odłączać po kolei wszystkie paski najpierw od pompy wspomagania następnie od alternatora, a piszczenie nadal pozostało, proszę o pomoc. Dodam że widac jak drży koło pasowe.

POZDRAWIAM .

:confused:

Edytowane przez obeliks36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak drży koło pasowe to lepiej je wymien czym predzej bo ci biedy w silniku narobi, a piszczenie moze byc i stamtad bo jesli w czasie pracy silnika sie ono nie wywaza to moze prz jego odchyleniach material nie wytrzymuje i piszy chociazby na srubie:)taka jest moja opinia i kolo wymienilbym nawet jesli nie byloby to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zalezy do czego porownasz ten pisk. Kiedy byl wymieniany pasek i napinacz rozrzadu?? Moze to byc przez dorzniety napinacz lub tak jak kolega wczesniej napisal ze przez te kolo pasowe. Nie wykluczam tez simmeringu bo potrafia piszczec :P Lub ewentualnie panewka lub walek posredni. No coz musisz dokladnie posprawdzac bo nie sztuka caly silnik rozebrac a okaze sie ze to pierdola :P Powodzenia zycze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszczenie Ci ustaje po kilku minutach od uruchomienia autka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość obeliks36

Piszczenie, (jeśli to można tak nazwać) nie ustaje nawet jak silnik się rozgrzeje, a wręcz przeciwnie jakby się nasilało.

piszczenie jest podobne do wycia pompy wspomagania

Edytowane przez obeliks36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zdejmij pasek na moment i zobacz czy nadal piszczy zwróć uwagie na napinacz paska alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo mam...piszczy sie jak sie rozgrzeje prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość obeliks36

No właśnie jak się rozgrzeje to się nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności