Skocz do zawartości
adamq

Problemy z Haldexem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Otóż posiadam Passata B6 z Haldexem (silnik BKP - 2.0TDi) i mam problem z tym napędem. Poprzednio miałem Audi A4, gdzie zastosowano Torsena i auto wyjechało wszędzie, a tutaj raz tylna oś się załącza, a raz nie. Mieszkam w górach, pokonuję wiele stromych podjazdów i myślałem, że samochód będzie sobie z nimi radził. Ostatnio próbowałem wyjechać samochodem po oblodzonej drodze i w pewnym momencie samochód zgasł (zadziałało ESP). Po wyłączeniu ESP samochód wyjechał kilka metrów, ale sąsiad mi powiedział, że tył się nie załączył. Często jest tak, że napęd przekazuje moment tylko na tylne prawe koło. Czy coś jest nie tak z tym napędem? Dodam, że w sterowniku Haldexa nie ma żadnych błędów. Sąsiad ma Golfa IV z 2000r. i u niego ciągnie cała oś, a u mnie tak dziwnie rozdziela.

 

Wczoraj próbowałem przejechać przez zaspę i przednie koła się kręciły, a tył nawet nie drgnął...

 

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam. Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że nie zawsze łapie to jest działanie komputera który może jest źle ustawiony albo czujniki źle działają.nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale wiem że u mnie zawsze załączają się tylnie koła.ostatnio wjeżdżałem po oblodzonej drodze z kocich łbów i wjechałem bez najmniejszych problemów.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W historii serwisowej nie zauważyłem nigdzie, że był wymieniany olej w Haldexie, ale była taka wzmianka:

 

"USZCZELNIENIE TYLNEGO MOSTU /NAPĘD"

 

Nie napisano, że olej został uzupełniony. Może w przekładni jest zbyt niski poziom oleju? Ogólnie napęd działa, ale nie zawsze. Błędów w sterowniku nie ma, więc czujniki są raczej ok, a poza tym komunikacja leci po CANie, czyli gdyby złapał przykładowo błąd czujnika ESP to wtedy zapewne zapaliła by się mi kontrolka na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz ten filmik jest też passat,zobaczysz co znaczy stały napęd na cztery koła (wiem,że wiesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności