Skocz do zawartości
Jadam

....zabezpiecznie progu (czyli laminowany)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje porady jak zabezpieczyc a raczej naprawic zabezpieczeni progu (przy nadokolu) tylniego w Passaciec B5. Kazdy kto smiga takim autkiem zauwazył pewnie,że jest on " zalaminowany" nie wiem jak okrelsisc ten kawałek materiału na lakierze miedzy drzwiami a kołem.

NIesteyt ostanio oderwalo mi się to i nei wime w jakis sposób ponownie przymocowac to do lakieru.. czy ktos z Was miał już taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe te folijki i przyklej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalaminowanie - to folia samoprzylepna(tyle ze dosyć gruba i sztywna).

Żeby za dużo nie nakombinować - spróbuj w aso volkswagena - ile takie zabezpieczenie kosztuje - podejrzewam,że jakieś niewielkie pieniądze.

Można się pokusić o przyklejenie starego-ale nie ma pewności na co kleić(żeby np. nie spuchł lakier) i czy po przyklejeniu długo potrzyma.

Powiem,że do innej "germańskiej" marki takie zabezpieczenia na przednie błotniki 2 szt.(pod chlapacze) kosztojuą około 30pln.Podejrzewam,ze do B5 cena będzie podobna.

Myślę,że warto spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIesteyt ostanio oderwalo mi się to i nei wime w jakis sposób ponownie przymocowac to do lakieru

Niestety samo się nie oderwało , jakaś przyczyna musiała być

Jest to folia która ma za zadanie ochronę lakieru przed odpryskami gdyż w tych miejscach jest mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne.

Tu jest przykład takiej folii http://moto.allegro.pl/item516180364_oryginalna_folia_na_prawy_blotnik_vw_passat_97_05.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO ta naklejka kosztuje 17zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzieki wszyskim za pomoc. Jutro podajede do ASO w jakiej maja cenie a jak nie to oryginał kupie na allegro.. bo z arkuszy foli jakie można tez kupic na allegro nie usmiecha mi się wycinać tego kawałka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michu82

u mnie tez z jednej strony lekko mi odklejal sie jeden naroznik no i....postanowilem odkleic ja calkowicie ....efekt podczas odklejania reszty oderwal mi sie kawalek lakieru ktory musialem pozniej malowac ponownie (ten klej jest naprawde mocny) takze polecam ostroznosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z arkuszy foli jakie można tez kupic na allegro

Nawet o tym nie myśl , jest to specjalna folia do tych celów , możesz zapytać u lakierników oni mają jej pod dostatkiem , (kiedyś dostałem kawałek od kierownika serwisu Fiata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 zl to grosze nie ma sensu kombinowac. odklejaj moze podgrzewajac to opalarka?

taka sama folia jest w kombii na zderzaku od gory dla ochorny lakieru.oderwalem bo syfiasto wygladalo i nie zakladam nowej ale tam to sie tylko rysuje od prezentow pakowanych do bagaznika a nie od kamieni..kup nowa i naklej ale to juz bankowo w cieplym miejscu i tez opalarka:)zeby dobrze trzymalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez z jednej strony lekko mi odklejal sie jeden naroznik no i....postanowilem odkleic ja calkowicie ....efekt podczas odklejania reszty oderwal mi sie kawalek lakieru ktory musialem pozniej malowac ponownie (ten klej jest naprawde mocny) takze polecam ostroznosc :)

 

 

Niestety mi też oderwał narożnik... teraz już wiem że trzeba ostrożnie.. mam nadzieje że garaż i dobra suszarka do włosów pomogą.. opalarki niestety nie mam:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności