Skocz do zawartości
przemo1996

Nie grzeją lusterka zewnętrzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam passata B4 sedan 1996. Nie działa mi ogrzewanie lusterek zewnętrznych (wg informacji z kodów produkcyjnych mam ogrzewane lusterka). Sprawdzałem, wszystkie bezpieczniki są w porządku. Ogrzewanie tylnej szyby również działa. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? A może to typowa usterka passata (tak jak np. klamki i zamki). Czy ktoś wie jak to prosto sprawdzić (np. gdzie sprawdzić, że podawane jest napięcie na maty grzejne w lusterkach?). Rozumiem, że ogrzewanie lusterek włącza się razem z ogrzewaniem tylnej szyby. Dziękuję za pomoc.:)

 

Pozdrawiam,

 

Przemo1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie grzeją bo:

a) mata się zużyła (przepaliła) lub,

b) styki pokryły się śniedzią (korozja elementów miedzianych i miedziopochodnych) lub,

c) uszkodzone są kabelki doprowadzające zasilanie,

d) a może po prostu spadły złączki...

 

nie dowiesz się dopóki nie zdemontujesz wkładek - tylko zrób to w ciepłym garażu bo na mrozie sobie mocowanie uszkodzić możesz

demontaż był gdzieś na forum opisany - z tego co pamiętam to lusterko w dół i od góry (za górną krawędź) pociągnąć do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij lustra lusterek, i zobacz czy dochodzi do nich napięcie i czy nie popaliły się maty na lustrach.

Może zaśniedziały styki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, wyjmij szkła z obudowy lusterek i sprawdź miernikiem czy dochodzi prąd.

Jeśli tak to masz popalone wkłady grzewcze.

Za 36 PLN od sztuki można kupić i wymienić w max 20 minut ( sam wczoraj się w to bawiłem:p:p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Spróbuję ściągnąć wkłady jak się zrobi trochę cieplej. Rozumiem już, że ściagnięcie nie jest takie trudne.

 

Pzdr,

 

Przemo1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Spróbuję ściągnąć wkłady jak się zrobi trochę cieplej. Rozumiem już, że ściagnięcie nie jest takie trudne.

 

Pzdr,

 

Przemo1996

 

przekręcasz lusterka na max w dół i delikatnie ciągniesz za lustro do siebie.

Maty można kupić coś około 7 zł szt.

do wymiany samej maty przydaje się suszarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość highland

Bez problemu wymieniliście te maty?

Bo ja juz zakupiłem(moje grzeją niekompletnie) i miałem wymieniac ale po wyjęciu wkaładów za nic nie chce odstac od nich ten plastik pod którym są maty:( i dałem sobie spokój,bo szkoda żeby sie nie zbiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu wymieniliście te maty?

Bo ja juz zakupiłem(moje grzeją niekompletnie) i miałem wymieniac ale po wyjęciu wkaładów za nic nie chce odstac od nich ten plastik pod którym są maty:( i dałem sobie spokój,bo szkoda żeby sie nie zbiło.

 

 

porządnie podgrzej suszarką i podważ czymś (tylko nie podrap lusterka od tyłu) trzeba ciągnąc (po trochu) z wyczuciem żeby się ten plastyk nie połamał (jakieś max 20 min na sztukę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności