Skocz do zawartości
Gość telkin

Grzanie się B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość telkin

Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają z warsztatami wydałem się koło 2000 a pasat jak się przegrzewał tak dalej się przegrzewa. Temperatura na wskaźniku dochodzi do 110 jak mu otworzę grzanie to troszkę spada i się tak trzyma ale teraz jazda na ogrzewaniu to horror. Wymienił mi warsztat już: termostat, pompę wody, czujniki w króćcu przy głowicy, a teraz również była robiona głowica. Samochód cały czas się przegrzewa podpowiedzcie co może być przyczyną. Ostatnio go odpowietrzałem i przez dzień wyglądało że jest ok ale na wieczór jak go zatrzymałem to słychać było że gotuje i zbiornicziem wyciekł płyn. Pomóżcie

 

Temat przeniesiono do właściwego działu /JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz, że silnik się przegrzewa a wskaźnik permanentnie wskazuje 110°C to powinieneś zmierzyć tę temperaturę termometrem a nie sugerować się wskaźnikami. Dopiero, gdy okaże się, że wskazania pokrywają się ze sobą możesz z nich korzystać.

Ciekawe, co się dzieje z chłodnicą, bo jeśli piszesz, że nagrzewnica obniża nieco temperaturę, to oznaczać to może skuteczne próby obniżenia temperatury radiatorem. A jeśli dodać do tego większy radiator czyli chłodnicę to oznaczać to może zapchaną chłodnicę.

Poza tym dokonać należy pomiaru ciśnień w cylindrach, bo być może jest przedmuch.

Już dwa razy poruszano temat źle założonego paska na pompę wody (z drugiej strony koła) a więc nieskuteczne pompowanie. Ostatecznie powinieneś przyjrzeć się wężom gumowym, gdyż te potrafią rozwarstwiać się do wnętrza, czego już nie widać, a przez co skutecznie blokują przepływ cieczy chłodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blasito

a wiatraki sprawdziłeś czy się kręcą? Ja miałem podobnie i wystarczyło kostkę docisnąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PvD

Moze sprawdz jaki termowlacznik wentylatora ja na poczatku mialem taki co dopiero sie przy 110C wlaczal i tez mi sie gotowal i nie wiedzialem co jest ale zmienilem na taki co wlacza sie przy 89C i teraz jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy

masz z przodu pod przednim zdeżakiem takie skrzydło kierujące powietrze do komory slnikowej ? u szwagra zabrakło :P i temp troche rosła sobie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

A ja mam pytanie. Od czego może pęknąć przewód wychodzący z chlodnicy idący do silnika z rozgałezieniem do zbiorniczka wyrównawczego ? Raz mi sie dziura zribiła to zakleiłem, założyłem gumową opaske i przycisnełem metalową a teraz już wogóle mi pękł i trzeba nowy kupić bo na złomach nie maja :/ Pierwsza dziura powstała po jeździe w gigantycznym korku na E-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek-f

Witam.

Telkin u mnie była identyczna sytuacja z temperaturą i tylko dzięki temu że nie miałem kasy na mechanika nie wymieniłem tych podzespołów o których piszesz. A wszystkiemu winna była bania powietrza w układzie. Po wymianie płynu nie odpowietrzyłem prawidłowo układu i zaczęły się takie sensacje jak i u Ciebie, po każdym zagrzaniu silnika gotowała mi sie woda i dopiero po jakimś czasie zazębiłem że mi jakoś mało płynu weszło do układu.Teraz wiem że auto powinno stać poziomo jak lejesz płyn do układu,potem trzeba silnik zapalić i grzać aż sie otworzy termostat (rura dolna przy chłodnicy zrobi sie gorąca) wtedy silnik zgasić poczekać, dolać płynu i przez kilka dni przed wyjazdem sprawdzać poziom w zbiorniczku.Jak ja się z tym diabelstwem umęczyłem, na pocieszenie dla Ciebie, powiem tylko tyle że u brata w firmie w takiej samej sytuacji u jakiegoś dostawczaka mechanicy po wymianie wszelkich badziewi uznali że to będzie wina głowicy i po splanowaniu, jakia była załamka u nich jak problem z temperaturą nie znikł. A to była tylko banieczka powietrza w układzie chłodzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności