Skocz do zawartości
Gość ygd

Wymiana łożyska tył w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ygd

Czy kupował ktoś tanie łożyska z allegro? Za około 150-160zł można kupić na allegro nowe łożysko na tył z piastą. W sklepie ceny się zaczynają od jakiś 280zł do 550zł... Ile są warte te tanie z allegro?

 

Zaczyna się robić coraz głośniej w aucie i czas wymienić ;)

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kosztowało mnie to około 230 zł za sztuke - narazie jezdze i nic specjalnego sie nie dzieje. Przy wymianie musisz uwazac na czujnik ABS czasami ciezko go wyciagnac (rdza piach) powodzenia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponieważ zmuszony będę w najbliższym czasie wymienić tylne prawe łożysko, które zaczyna niemiłosiernie wyć proszę o informację jaki łożysko polecacie? Czy łożysko należy kupić razem z piastą? Jaki jest koszt częsci i wymiana łożyska?

 

Dzięki za odpowiedź.:609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demon

 

Oryginał jest tylko w komplecie (piasta koła z łożyskiem) 8E0 501 611 J , cena ORI ok.550zł.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jerzy.

To cena w ASO rozumiem. A co sądzisz o firmie NK, DPD lub innych dostępnych na Allegro. Pytam z prośbą o rzetelną odpowiedź. Mam mechanika, który pracuje w ASO Skody i proponował mi jakąś inna firmę sporo tańszą twierdząc że ładują to do Skody Superb.

Edytowane przez Demon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Jerzy.

To cena w ASO rozumiem. A co sądzisz o firmie NK, DPD lub innych dostępnych na Allegro. Pytam z prośbą o rzetelną odpowiedź. Mam mechanika, który pracuje w ASO Skody i proponował mi jakąś inna firmę sporo tańszą twierdząc że ładują to do Skody Superb.

Spytaj swojego mechanika , jaka nazwa tej firmy.Do Skody SuperB jest ten sam element co podałem . Firmy NK i DPD nie znam.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy on proponuje FEBI BLINSTEIN co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znane , dobre firmy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Punkcik dla Ciebie! Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szykuje sie do wimiany lozyska z tylu i mam pytanko jakich kluczy bede potrzebowal ? moze ktos wiem bo chcialbym sie zaopatrzyc przed rozebraniem ;)

 

//dokleiłem do istniejącego tematu - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam szykuje sie do wimiany lozyska z tylu i mam pytanko jakich kluczy bede potrzebowal ? moze ktos wiem bo chcialbym sie zaopatrzyc przed rozebraniem

ponowiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jsxx, ja niedawno wymienialem tez cala piaste z łozyskiem i uzywałem 13 i 15 oczkowej do odkrecenia szczęk, a do odkrecenia samej piasty bedziesz potrzebował imbusa 8, jesli sie nie myle. Mówie od razu, ze to bedzie dluga i meczca zabawa, bynajmniej ja tak mialem. Dobrze by bylo jakbys najpierw uzyl do tych imbusowych srub jakiegos pobijaka, zeby troszke odpuscily. Kolega Jago86 mi to zaproponował. Zaopatrz sie też w WD40 i dużo cierpliwości. I jak ktos juz wyzej napisal uwazaj na czujnik ABSu, bo naprawdę ciezko wychodzi i mozna go uszkodzic. Zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Daniel, mysle ze powinno latwo puscic bo jakies 5 miesiecy temu bylo wimieniane :(

czyli:

1. kolo

2. zacisk (13 i 15)

3. pista (imbus 8 + jakies kombinerki do czyjnika)

 

to wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mi sie wydaje ze powinno byc wszystko. No bynajmniej ja nic wiec nie uzywalem. Ale mam pytanko. Co sie stalo ze po pieciu miesiacach znowu to wymieniasz?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafila mi sie jakas felerna sztuka a paragonu brak .....

jest luz na kole ale halasowac nie halasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie jakis feler byl.To jeszcze raz milej zabawy i powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trafila mi sie jakas felerna sztuka a paragonu brak .....

jest luz na kole ale halasowac nie halasuje...

 

To oryginał był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oryginał był?

a wiesz ze juz nie pamietam zaplacilem ze nie cos kolo260zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dostać się do piasty, ale za nic nie mogę zdiąć tarczy.Zacisk zdiołem ale nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjąłeś zacisk, to tarczy hamulcowej nie trzyma już żadna śruba. Pewnie zapiekła się na piaście. Opukaj lekko młotkiem, powinna zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności