Skocz do zawartości
ameba01

Zawieszenie przednie (zdechlo)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - mechanik ze mnie zaden.

Problem w tym ze wczoraj stojac na swiatlach uslyszalem glosny huk jakby zerwanie i osiadl mi przod lewa strona (passazer - angielskie autko) Zajechalem do pobliskiego garazu pwoeidzieli mi ze wymiana zawieszenia przedniego. Pozneij zagladnalem sobie za kiolo i faktycznie wisi sprezyna jakby wypadla z tej miseczki dolnej nie bylo wogle - auto obnizylo sie znacznie (mam teraz sportowy przeswit :D) Autko jeszcze jest na gwarancji od dealera wiecnie ma problemu z naprawa mje pytanie to:

- garaz jest oddalony o jakies 80-100 km czy mogle wogle jechac samochodem w takim stanie??

 

- przy wymianiac trzeba (czy tylko nalezy) dwie strony ?? (pewnie sprzedawca bedzie chciual zrobic jedna strone by bylo taniej dla niego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiana sprężyn to tylko z obu stron .Lepiej wciągnąć na lawetę - zbyt duża odległość by się "kulać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze dwie strony.

zgadzam sie z kolega, ze powinienes pochulac na lawecie do domu.

 

 

pozdrawiam passatomanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze spokojnie dojedziesz. Amorek oparl sie na gumie odbojnicy (balwanek)

Wyrwalo Ci sie mocowanie taleza pod sprezyna do korpusu amorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby wlasnie nie bylo miseczki dolnej (wogle zniknela) i sprezyna swobodnie sobie zwisa!!! Ot psikus!! I teraz nie wiem czy wymienia sie sama miseczke dolna (pod warunkiem ze na amortyzatorze ten kolniez- zgrubienie zostalo nienaruszone) czy beda wymienaic mi sprezyne, miseczke, i wogle cale ustrojstwo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności