Skocz do zawartości
Gość djhorse

Klekot !! podczas jazdy z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djhorse

Witam!! Zrobilo sie cieplo wiec szyba w dol a tu dziwny klekot spod auta bardziej oklic prawego kola slychac go najbardziej przy wolnej jezdzie na rownej drodze przy szybszej jezdzie zanika i slychac to jak wpadne w jakas nierownosc na drodze. Jesli ktos wie co to moze byc lub co sprawdzic to dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na bruku i dziurach też słychac stuki. Zawieszenie po wymianie i dalej stuka.

Ale jak jade po dziurach i lekko nacisne pedał hamulca stuki znikają - z braku czasu nie wiem co to, ale może coś związane z hamulcami (klocki mają sprężynki - może one słabo dociskają).

Jeśli prędzej to usuniesz proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprwde nikt nic nie wie co to moze byc wczoraj bylem u mechanika i nic nie znalazl

 

czesto jest tak jak zawieszenie nowe i niby wszystko ok to stukaja amortyzatory, niestety jedyny sposób żeby się przekonać to wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amorki na diagnostyce wyszły po ok 68%, żadnych wycieków i odgłosów.

A co z tym przyhamowaniem (tak słabym że samochód nie zwalnia)-to raczej nie ma nic wspólnego z amorkami - najwyżej może zniwelować luz między zaciskiem, klockiem i tarczą (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amorki na diagnostyce wyszły po ok 68%, żadnych wycieków i odgłosów.

A co z tym przyhamowaniem (tak słabym że samochód nie zwalnia)-to raczej nie ma nic wspólnego z amorkami - najwyżej może zniwelować luz między zaciskiem, klockiem i tarczą (chyba)

 

szwagier wymienił całe zawieszenie i dalej stukało pojechał na diagnostyke amorów i 80% pokazało, wymienił je i po wymianie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to nie przeguby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a to nie przeguby?

 

Przeguby byłyby słyszalne podczas jazdy przy skręconych kołach .Sprawdź tuleje gumowe drążka stabilizatora lub łączniki drążka stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuleje i łączniki stabilizatora mam nowe, więc chyba to nie one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tuleje i łączniki stabilizatora mam nowe, więc chyba to nie one.

 

Jeśli wahacze są OK , tuleje i łączniki OK , to chyba tylko coś związane z amortyzatorami jak wcześniej pisał ziewal.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierz w testy amorków bo to pic na wodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jednoznacznie wychodzi że to mocowanie zacisków hamulca koła przedniego. U mnie też stuka ale jeszcze nie naprawiłem więc ci nic nie podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixel

u mnie też klekocze !!! Coś tak jakby drewniany patyczek o koło zebate. czy może masz taki sam dźwięk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne drewno ani plastik, choć osłona silnika z dołu w 2 miejscach nie jest przymocowana.

Stuki tak jakby metalowa blacha (ew. metal o metal)o coś stukała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tdi stuka zawor egr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djhorse

Ja osłony silnika wogule nie mam bo mi doleciala jakis czas temu w sobote jade znow do mechanika i moze tym razem cos wynajdzie ewidentnie jest to jak bym mil jakis metalowa czesc luzna i obijala sie o inna metalowa czesc . Wczesniej we Volvo mialem cos podobnego i bayla luzna oslona termiaczna od tarczy hamulca i to dzwonilo ale umnie nie lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wizyta w warsztacie i nic nie znaleźli.

HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli stukanie znika jak wcisniesz pedal hamulca to sa to te sprezynki w hamulcach. Mi to mechanik zrobil w 30 minut. Cos tam tylko poprawil i jest dobrze do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem sprężynki przy klockach ale jeszcze do nich nie zaglądałem.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności