Skocz do zawartości
Gość model

Obejście Sensora Deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość model

witam. mam sensor deszczu, niestety niedawno musiałem zmienić przednią szybę która ma normalny uchwyt do mocowania lusterka i nie ma miejsca na sensor deszczu. sensor wisi sobie obok lusterka. wycieraczki pracują tylko w trybach ciągłych bez trybu czasowego. co zrobić aby pracowały czasowo. wiem tylko tyle że chodzi o przekaźnik i nic pozatym. czy mam odłączyć sensor? proszę o dokładną poradę jak mam sobie z tym poradzić. z góry dzięki. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie autko, czy kombi, czy limuzyna, czy xenony ma, czy nie ma. Ogólnie duży szary przekaźnik z numerem 192 bodajże wyciągasz i wtykasz taki z numerem 377 (jak nie masz xenonów i masz limuzynę bowiem ten 377 czasami mi samoczynnie uruchamiał wycieraczki przednie lub tylną. Nie wiem czemu tak się działo, ale działo się i już i to na niejednym przekaźniku tak było.) jak masz xenony i spryski świateł lub autko Kombi to wtykasz taki z numerem 603 (4 B0 955 531 E) Możesz mi zaufać - sprawdzałem, działa. Gdy jednak masz dwa przekaźniki od wycieraczek - to nie mam pojęcia na co je wymienić. Sensora odłączać nie musisz, ale możesz - będzie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość model

dzięki za info

 

możesz mi jeszcze napisać dokładen oznaczenie tego przekaźnika, i czy on jest też taki duży jak ten pod sensor i czy wpinamy go w to samo miejsce?

 

ja mam kombiaka bez spryskiwaczy ksenonów, szukałem na allegro i są tylko oznaczone symbolem 377 z tego co pisałeś to pasuje 603 ile zapłaciłeś za ten przekaźnik. dzięki pozdro

 

// kolego, jak chcesz coś dopowiedzieć - edytuj posty i nie klep jednego pod drugim

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup taki 603 (4 B0 955 531 E), bo 377 naprawdę nieźle wariują. Mnie samoczynnie wycieraczki włączał. Zadzwoń pod numer 601 207 173 i porozmawiaj z Piortem podając mu numer przekaźnika. Myślę, że max 50 zł będzie chciał. Poza tym u Piotra kupisz praktycznie wszystko do passata B5. Zatem warto ten numer zapamiętać. Na spokojnie Ci tą część wyśle, dogadaj się z nim. A co do mnie - zostałem przy 192, bo raczej zostanę przy czujniku deszczu, szyba pod czujnik to tylko 100 zł drożej, to tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności