Skocz do zawartości
Gość lewy104

Poważne problemy z całą elektryką PASAT B5 98r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lewy104

Witam wszystkich

Mam poważny problem z moim passatem.

A mianowicie nie działa mi praktycznie cała elektryka w PASSACIE

El. szyb, el. lusterek,nie działa także centralny zamek, podgrzewane fotele, nie moge otworzyć wlewu paliwa.

Padł mi akumulator kilka dni temu ponieważ w nocy w aucie same się kontrolki paliły oraz centralny zamek sam szalał !!! cały czas było słychac jak silniczki od centralnego zamka zarówno jak w klapie i tylnich dzwiach na przemian same się przełączały.

Po podładowaniu akumulatora całkiem wszystko oszalało tj. Przy zgaszonych światłąch pali mi siępodświetlanie radia i wszystkicch kontrolek, czasem zanika i znowu sie palą samoczynnie!

Dodatkowo jak chcialem zgasić raz auto to nie moglem zgasić bo nawet jak kluczyk wyciągnęłem to auto dalej chodziło !!!

Prosze o pomoc !! może mieliście podobne problemy ze swoimi passatami,

Dodam tylko że mam prawie full opcje, tempomat, klimatronik itd.

Czytałem tutaj na forum że może to być moduł komfortu albo jakas jednostka sterująca

POMÓRZCIE !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda musiała sie dostac do modułu komfortu i innych ukladów elektronicznych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolega Szklana pierwszą rzeczą jest sprawdzenie modułu, czy nie ma tam wody - podnosisz dywanik od strony kierowcy i tam masz moduł. Sprawdź też wiązki kabli, czy tam nie ma jakiś przerw. Zalany moduł to bolączka passatów - na forum jest mnogo tematów opisujących ten problem

PS zajrzyj do FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tez komputer - pod maska po prawej stronie od akumulatora w rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie sprawa jest mniej poważna, ale też niewesoło. Vag nie może połączyć się z komputerem sterującym silnikiem i abs-u, łączy się za to z modułem komfortu, błędy są dwa: 1329- moduł komfortu w trybie awaryjnym oraz niesprawne ogrzewanie prawego lusterka nie działa. Podczas próby łączenia się z komputerem silnika lub abs słyszalne jest pikanie, cykanie gdzieś pod zegarami, czy jest tam jakiś przekaźnik:confused: tak jakby cykały zegary.Abs nie działa a wszystkie czujniki są sprawne i czyste. Czy ktoś wie o co może chodzić?

Proszę o radę.

Dzięki z góry.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturman a akumulator masz OK?

 

pozdrawiam,

janosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma 12,1V. a podczas pracy ładowanie 14,1V.

 

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze nie zgasilo Ci auta mimo wyciagniecia kluczyka a do tego kontrolki same sie zaswiecaja, byc moze problem jest prostszy, byc moze to stacyjka nawala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator ma 12,1V. a podczas pracy ładowanie 14,1V.

 

Pozdrawiam Artur

poszukaj na formu opisu problemow z polaczeniem z modulem ABS - z tego co pamietam to przy slabo naladowanym aku moga wystepowac problemy z komunikacja ...

 

pozdrawiam,

janosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwiki

hej ja mnialem podobny problem. nie dzialal mi centralny z czasem padly szyby jednym slowem padaka!!!!!! mechanicy kazali mi wymieniac centralke pod kierowca i uklady w drziach za tapicerka. a problem byl prosty. pod tapicerka od strony kierowcy leci cala wiacha kablow ,rozwinelem ja i tam ida dwa glownae kable jeden od zamykania i otwierania centralnego a drugi od szyb i te kable rozwidleja sie na kazde drzwi. cyli z jednego kabla robia sie cztery lub piec i ja mnialem przerwe w tym momecie!!!! przez mechanikow straciklem kupe kasy na sterowniki i centralke a problem byl blachy!!!!! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności