Skocz do zawartości
Gość Kajman

brak mocy, kopci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kajman

Witam Serdecznie ;)

Mój problem wygląda następująco.

Jechałem sobie wczoraj po babcie moim Passatem 1.9 TDI AFN. Wszystko dobrze autko jak zawsze dobrze sie prowadzi aż nagle hmm auto straciło moc i pełno dymu za mną :( Zjechałem na pobocze otworzyłem maskę i tam wszystko gra chodzi tak samo jak na co dzień, ale z tłumika wylatuje biały dym, bardzo duża ilość, śmierdziało strasznie taką hmm smołą. I przejechałem jeszcze parę KM. z tym dymem nie miałem wyjścia bo stałem w lesie. Dojechałem na stacje Orlenowską w małej miejscowości wyjąłem bagnet i suchy zero oleju, przed samą stacją zaczeła tykać i piszczeć kontrolka od oleju dojechałem na stacje, wlałem oleju ponad 2 L i bagnet dalej pokazywał 0 :( No nic mówię dzwonie po kolegę żeby mnie na hol wziął swoją B5. Dojechałem do domu postawiłem auto w garażu i od wczoraj stoi.

I teraz pytania do was.

Co to może być ? Uszczelka pod głowicą ? Jakieś pierścienie czy coś ?

Czy jak jechałem trochę bez tego oleju czy silnikowi mogło się coś stać i czy dostał mocno po dupie ?

Dodam, że temperatura silnika w normie.

Wesołych Swiąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver_b3

Możliwe że poszły pierścienie (lecz wtedy by dymił na czarno), również możliwe jest wydmuchanie uszczelki pod głowicą, sprawdż poziom oleju i zobacz pod vw czy olej nie skapuje na ziemie, brak mocy mógł spowodowac katalizator (znajomy miał w vw golf IV jeżdził na kompa i stwierdzili że katalizator sie przytkał i lipa). Jeśli nic z tych rzeczy sie nie dzieje to jeszcze sie popytam starego :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gn310365

na moj gust to wina turbiny sprawdz czy nie masz oleju w przewodach dop. powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver_b3

oooo dobra uwaga :) nie wpadlem na to ale jeśli turbina to regeneracja sie nie opłaca gdyż jest droga i długo nie pokręci! polecam nową bądź używaną !! możliwy jest ubytek oleju i katalizator . Moc mógl stracić przez przypchanie pompowtryskiwaczy lub wtryskiwaczy (zależne co masz pod machą). Sprawdz przewody doprowadzające powietrze . sprawdz filtr powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajman

Witam jeszcze raz.

Tak jak kolega wspominał to jest wina TURBO. I teraz regenerować, kupić używkę, czy kupić nową ? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gn310365

jezeli cena nowej cie nie przeraza to najlepsze rozwiazanie ja regenerowałm i paru kumpli,dobrze robiom to w poznaniu w szczecinie troche nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajman

wysłałem ją do Jaworzna ;) Mam nadzieje, że zrobią to elegancko cena koło tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gn310365

udanej regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajman

http://www.turbo-tec.eu/

mam nadzieje, ze dobrze to zrobią nowa kosztuje 2.5 tys a pytałem mobilków na Cb mówili, że jak nie przekracza połowy wartości to można regenerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vw_maniak

Kolego Driver_B3 glupoty napisales, gdyby pierscienie puscily to by puscily olej do spalania czyli by kopcil na siwo, niebiesko, na pewno nie na czarno!! A pompowtryskow na pewno nie znajdziesz w tym modelu:p Strata mocy niebieska chmura za autem i zero oleju w silniku oznacza ze turbo puscilo oliwke do komory spalania. Kolego Ciesz sie ze Ci korbowodow nie pokrzywilo, masz szczescie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gn310365

udanej regeneracji i zero reklamacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, moj passat 1,9 tdi 110 km 99r, dosc mocno kopci na siwo w czasie jazdy, otoz regenerowalem turbine, zalozone mam nowe pierscienie, glowica jest sprawdzona i jest wporzadku, wiec co to moze byc, juz mnie zaczyna strasznie irytowac to kopcenie, prosze pomożcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtr paliwa zmieniłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli głowica a szczegolnie uszczelka jest wporządku i nigdzie do komory spalania nie dostaje się płyn chłodzacy ,to byc moze wine za to ponoszą lejące wtryski.

 

Oczywiście kąt wyprzedzenia zapłonu, dawke paliwa, dobrze działający EGR idt. masz w porządku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze tak ,jutro podjade jeszcze do mechanika bo dostalem nr telefonu, podobno znachor we Wrocławiu. A ile takie wtryski moga wyniesc? Dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż szczelność węża wychodzącego bezpośrednio z intercoolera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, w poniedzialek odaje do mechanika, podobna jakis bardzo dobry, bo nawet artukuly pisał do MotoŚwiat. Dam znadz co z tego wyniknelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanicy sprawdzali i nic narazie nie znalezli, na komputerze nic nie pokazalo, szukaja a ja czekam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega ci podpowiadał sprawdź szczelność rury idącej od intercolera a szczególnie te dwa gumowe łączenia zaraz za pokrywą zaworów na grubej rurze, lubią pękać od spodu tak że nie widać tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mozliwwe ze bedzie pobieral olej i kopcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności