Skocz do zawartości
Gość agmuz

Podgrzewane fotele w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agmuz

Witam - w moim pasku mam korby w tylnich drzwiach - chciałbym to wymienić na elektryczne sterowanie. Mam prośbę do znających temat - co muszę dokupić? Czy moduł z drzwi kierowcy obługujący 2 szyby przednie po wymianie nakładki na 4 obsłuży też tylne drzwi ? - czy trzeba nowy Czy wiązka kabli biegnąca od tego modułu jest przystosowana do 4 szyb. Czy mam kupić tylko silniczki do tylnych drzwi ? czy całe blachy ?

 

Druga prośba - czy przy wymianie foteli zwykłych na podgrzewane trzeba coś wymieniać ze sterowania - czy kupić same przełaczniki do sterowania grzaniem ?

 

mój passat to b5 kombi tdi 90k silnik AHU z 97 model 98 klima zwykła 4 poduszki 2 szyby elektryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulooo

Oprócz dołożenia silniczków do drzwi zdaje się, że będziesz musiał wymienić moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

trzeba wymienic tez prowadnice szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

ok dzięki mam juz większą jasność -

 

czy okablowanie jest kompletne? czyli wymieniam moduł i jak rozumiem blachy z silnikami i prowadnicami i jest już oki czy jeszcze jakiś VAG potrzebny do poustawiania tego - czy moduł będzie każdy pasował czy mam rozczytać nr ze strego komfortu i szukać jakiegoś konkretnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agmuz za trudna to sprawa żeby od tak na szybkiego wyjaśnić wszystko na forum... musisz wymienic wiazki... modół... panel sterowania... całe wkłady tylnich drzwi... kable na 80% nie sa pociagniete... + milion innych rzeczy ktore moga sie ot trafić :) akurat jesteś w tym nieszcześciu że masz 97/wersja 98.. bo ten samochód to zagadka :)

 

co do foteli to to samo.. wiazki ... właczniki... fotele... itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

z wymianą szyb chyba sobie dam spokój - chociaż jak sprawdzałem wiązka do tylnych drzwi ma 6 kabli - i jest to jedna kostka koloru żółtego - prawdopodobnie jest to pełna wiązka do sterowania elektrycznymi szybami - nie ma natomiast drugiej kostki kolor chyba biały - ale ona jest chyba do głośnika drzwi tylnych ( jeśli ktoś ma obydwie i mógłby wypiąć białą kostkę i zobaczyć czy szyby działają to byłoby super) . Reasumując w słupku drzwi mam jedną kostkę żółtą z 6 kablami - czy to wystarczy na elektrykę szyb ? A czy można podłączyć tak, żeby sterowanie odbywało się tylko z przycisku na drzwiach tylnych - bez podłączania do głównego modułu?

 

Grzane fotele już w drodze, przełączniki regulacji grzania w drodze - może mi ktoś powiedzieć czy nie wystarczy podciągnąć 12 volt oczywiście przez bezpiecznik ( ile amper? ) do regulatorów grzania foteli i już powinno działać ?

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agmuz do tylnich drzwi powinieneś mieć zdaje sie 6 kabli + ew 2 głośnikowe... ale to chyba tak jak napisałeś odzielna kostka szła.. u mnie zdaje sie ida 2grube 1 średni i 3 cieńkie do tylnich drzwi kostka chyba koloru brazowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

dzięki za wskazówki - moja kostka w tylnych drzwiach wygląda tak - jest w niej jak pisałem 6 kabli

 

- kostka.jpg

 

 

do rygla centralnego zamka prawdopodobnie są zajęte 2 kable - więc 4 są wolne....

 

blacha z kompletem kabli wygląda tak - więc chyba powinno być ok

 

- tył-blacha.jpg

 

Nowe fotele założone - problem z podłączeniem poduszek - narazie są rozczepione

 

w samochodzie mam takie wyjście 2xkabelek + 1 kabelek

 

ftp://zs2.dyn.pl/passat/poduszka.jpg

 

a w nowych fotelach kostka jest 3 x kabelek - w kostce widać że jedno ze styków jest inne więc to może być dla tego pojedyńczego - a pozostałe dwa czy ma znaczenie który gdzie ?

 

ftp://zs2.dyn.pl/passat/poduszka_fotel.jpg

 

A tak przy okazji - fotel pasażera i kierowcy ma identyczne okablowanie kostka do poduszki 3xkabelek i kostaka do grzania 4 xkabelek Nie ma czujnika, że siedzi pasażer! wobec tego poduszka boczna wystrzeli gdy pasażera nie ma (fotele b6 kombi )

 

Temat grzania foteli - pod fotelem jest kostka z 4 stykami 2 z nich sa na grube kable -więc to mogą być prądowe a dwa cienkie

ftp://zs2.dyn.pl/passat/kostka_grzania.jpg

 

Jak ktoś rozbierał i pamięta połączenie fotela z regulatorami do grzania do bardzo poproszę o schemat połączenia

 

może ktoś ma doświadczenie w tych tematach ? dziękuję z góry za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agmuzźle zrobiłeś że kupiłeś od 3BG :) To tylko pozornie taki sam samochod... w elektryce jest ZUPEŁNIE CO INNEGO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

odnosnie poduszek i podłączenia ich - ktoś mierzył miernikiem, albo zna kross między poduszką fotela a komputerem - tam są trzy kable jeden jest zawsze w jakis sposób zaznaczony niezależnie od rodzju wtyczek. Zostają dwa - czy ma znaczenie jak sie te dwa podepnie ? Jak pojadę z tym do ASO to mnie tak wydoją że ho ho ho .. help !!! albo i lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
agmuzźle zrobiłeś że kupiłeś od 3BG :) To tylko pozornie taki sam samochod... w elektryce jest ZUPEŁNIE CO INNEGO!

 

Patrz co MrWho napisal te fotele nie pasują do 97/98 bo to jest tez w sumie inny samochud niz od 98/00 styki foreli nie bęą ci pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

Fotele są już zamontowane i wszystko pasuje proszę nie siać zamętu - na temat różnic 3b i 3bg są posty w których jest jasno napisane jakie są różnice i nie trzeba kolejnych teorii. To że jest inna kostka połączeniowa airbagu to też nie problem 3 piny +,_,i K szukam podpowiedzi jak to połączyć bo bebechy w fotelach sa takie same - 1 poduszka boczna czyli 2 piny do niej i czujnik 1 pin - to nie jest przecież kosmos dla kogoś kto w tym siedzi

 

Zagadka rozwiązana:

 

kolory kabli w podłodze passata wg/schematu elektryka wrzesień 1997(model 98 wg VIN) kable w fotelu 3bg wg/schematu elektryka maj 1999

 

kierowca:N199

 

brąz - w kostce oddzielnej - brąz

żółty z niebieskim paskiem - niebieski

żółty z zielonym paskiem - czarny

 

pasażer:N200

 

brąz - w kostce oddzielnej - brąz

żółty z szarym paskiem - niebieski

żółty z brązowym paskiem - czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

mam komplet -

 

przełącznik-regulator 6 pinów

 

 

 

gniazdo w fotelu 4 piny

 

 

łatwo się domyśleć że 2 piny w regulatorze to +12 i masa, a pozostałe 4 idą do fotela, z tego co czytałem na innych postach nie ma żadnego sterowania automatycznego - czyli pomijam temat sterowania z modułu.

 

krata piwa jak to połaczyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

znalazłem uff połączenie styków w regulatorze grzania

zna ktoś ten język hehee ? dodaje tłumaczenie

 

Pin Bedeutung

 

1 58d ( + Beleuchtung ) - podświetlanie regulatora

2 Ausgang ( + Anschluß Heizmatte) - zasilanie maty fotela

3 Anschluß Temperraturfühler im Sitz - wyjście na czujnik w macie fotela

4 12V Eingang für Sitzheizung - 12v z bezpiecznika nr 44 30A

5 15 ( geschaltetes Plus ) - zasilanie po kluczyku

6 Masse - masa

 

a to kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agmuz ten ostatni link to jest przejściówka do podłaczenia foteli z golfa Iv do golfa III :) Wiec raczej bym sie tym nie sugerował :)

 

co do nie siania przezemnie zamentu :) To sorx.. ale kazdy kto sie troszke zna napisz ci ze 3b a 3bg to zupełnie inne samochody od strony elektrycznej.. napisałem to dlatego żebyś np nie sugerował sie kolorami kabli bo moga być rózne.. a przy airbagu nie mozesz sie pomylic... bo przecież moze wywalić go :) Albo przy podłaczeniu.. albo kiedyś jak coś mu odbije... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

Nie jest to łatwe poskładać ale możliwe , kabel jest do paska 3b, 3bg ale pasuje też do Golf 4, Bora, Passat, Beetle, A3, A4 , TT Seat - byłem u elektryka i jak będe mial kabelek to ruszy temat grzania ( gdyby ktoś miał rozpiskę pinów to chętnie skorzystam bo kabel kosztuje 49 euro + 19 e koszty - kosmos, poduszki są te same co w b5 więc tylko kostki do wymiany. Jeśli chodzi o elektrykę to 1997 zmieniała sie 3 razy, a potem jeszcze 2 do 99 roku. Myślę że jak temat się sfinalizuje będzie kawałek dokumentacji dla podniesienia komfortu uboższych wersji. W sytuacji gdy full opcja kosztuje 10 tys drożej warto sie zabawić.

 

Chodzi oto żeby każdy czuł sie dobrze w swoim pasku - obklejanie samochodu folią chrom nie jest dla mnie wezwaniem, a kilka kabli nie stanie mi na drodze - w końcu nie takie klocki sie składa

 

schemat elektryki grzania fotela - jeden fotel

 

i efekt mojej pracy widać - fotele 3bg grzane airbag , konsola z podłokietnikiem - zaczyna mi sie w końcu podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłes za ogrzewane fotele z poduszkami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

środek do paska można za rózne pieniądze kupić

 

ten był na allegro za 350 z boczkami i bagażnikiem - ale nie miałem kasy i ktoś go kupił na początku kwietnia. Swoje kupiłem za 400, przełączniki do grzania 60 no i dziś jade kupić kable będe robił wiązke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agmuz a tak z czystej ciekawości :) Wcześniej miałes jakieś zjechane fotele ? Czy po prostu wymieniłeś je tylko temu żeby mieć grzanie??

 

PS. Może widziałeś fotele z pamiecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agmuz

Moje stare fotele były pokryte czarnym materiałem o strukturze grubych prążków, a środki siedzisk w drobne ciapki szaro-czerwone .... bez korekcji lędzwiowej. Fotele z b6 mają inne szycie są bardziej lotnicze i lepiej wyprofilowane. Sama idea wymiany na grzane powstała po rozmowie z ludźmi, którzy kiedyś spotkali się z tym i bardzo to chwalili. Każdy wie jak to jest siąść w zimie przy -20 stopni na fotel. W końcu robię instalację elektryczną sam - 6 m kabel 4 mm, 6 m 1.5 mm, 6 m 0,75 mm, 20 końcówek, koszulki termokurczliwe, cążki do zaciskania i lutownica. Koszt materiałów 40zł. Regulacja będzie w tylnej części podłokietnika - takie rozwiązanie spotkałem na http://www.passatplus.de

 

Wczoraj uruchomiłem testowo instalację - podświetlenie regulacjii działa hehe - jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności