Skocz do zawartości
Gość tomeks

moment w 115km

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomeks

czesc.jestem nowy.niedawno kupilem passata tdi 115ps 00r.w niemieckiej instrukcji obslugi

jest napisane ze ma 310nm momentu,ale w prasie czytalem ze ma 280nm.jak jest naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj typ silnika :611: 3 pierwsze litery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

nie mam przy sobie dowodu(jestem u starych) data produkcji 06.2000r 85kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

W moim z kodem silnika ATJ jest 310nm :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

ale podobno 131KM ma tez 310nm.a chyba powinien miec wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 koni PD(posiada pompowtryski) 85kW

oznaczenie literowe silnika:ATJ

Moment obr.:310Nm przy 1900 obr/min

 

a o tym co mówiłeś że pisali 285 Nm w gazecie to się zgadza ale dla silnika 115 koni, PD, 85kW, AJM tyle że produkowane były do końca 1999r. Od I 2000r. wszedł silnik ATJ z momentem 310 Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dwie różne wartość momentu obrotowego w silnikach ATJ były zależne od zapiętej skrzyni biegów. Inny moment miały silniki z 5-biegową skrzynią a inny z 6-biegową skrzynią.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

ja mam 5-bieg.wiec co, mam ile 285 czy 310nm?oznaczenie mam ATJ a w brifie mam napisane ze auto ma 6-bieg.(nie wiem dlaczego).da sie sprawdzic moment po jakis innych oznaczeniach?

 

jeszcze jedno.w instrukcji nie ma nic napisane o 6-bieg.W danych technicznych jest tylko rozgraniczenie na manual i automat ale,moment i moc ta sama,tylko predkosc i przyspieszenie inne.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 310Nm

jak byś miał silnik z 1999r. to byś miał 285Nm :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dla modeli ATJ z 5-biegową skrzynią wartośc momentu wynosi 285Nm przy 1750obr/min

Dla modeli ATJ z 6-biegową skrzynią lub 5-biegową skrzynią automatyczną wartość momentu wynosi 310Nm przy 1900obr/min.

 

Skoro Twoje auto fabrycznie miało skrzynię 5-biegową a teraz ma 6-tkę to znaczy, że fabryczna skrzynia padła i została zastąpiona sprawną nieco inna. Zobacz jakie masz 3-literowe oznaczenie skrzyni biegów (też wlepka w bagażniku i książce serwisowej) a potem możesz wleźć pod auto i odczycać oznaczenie ze skrzyni na aucie :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, odwrotnie. W kwitach mial 6 a teraz ma 5 biegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla modeli ATJ z 5-biegową skrzynią wartośc momentu wynosi 285Nm przy 1750obr/min

Do końca bym się z tym nie zgodził mam kumpla który ma pasia z października 2000r. i mogę Ci nawet podesłać ksero wyników na hamowni jemu wyszło przy skrzyni 5 biegowej że ma 304Nm :609: oczywiście silnik ten sam 115 PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

fabrycznie mialem 6-bieg.jakie powinno byc oznaczenie literowe w przypadku 6 a jakie w 5 na wlepce w bagazniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oznaczeń skrzyń 5-tek i 6-tek jest od cholery. Tyle samo co silników.

Zgadywać się nie da więc trzeba odczytać numer skrzynie we wlepce bagaznika lub w książce gwarancyjnej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

na wlepce w bagazniku jes kod DUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

5-biegowa skrzynia z oznaczeniem DUK była montowana w Passatach w latach maj 1999 do grudzień 1999 jak również w Audi A4 i A6 w roku 1998.

Jak masz auto z 2000 roku to pewnie była zamontowana jako leżak magazynowy :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może się sypnęła i wsadzili tą co mieli na stanie :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

jeszcze jedna rzecz jest dziwna.mam pelne wyposarzenie,brak tylko skory i szyberdachu,a na wlepce jest napisane BASIS(to chyba najbiedniejsza wersja).

 

kubotek, taka skrzynie musieli zamontowac w fabryce odrazu,bo date produkcji mam 16.06.2000r na papierach z fabryki,a na wlepce jest DUK.wiec to pewnie lezak magazynowy jak mowi hha

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to nie wiem co jest z tym Twoim autem. Basis jest najuboższą wersją a skoro Ty masz wszystko to powinenieś mieć conajmniej Trendline, Comfortline lub Highline ale przy tych wersjach to były już chromy wokół wszystkich bocznych szyb, 4x elektryczne szyby, Climatronic, a w Highline to międzyinnymi chromowane listwy zderzaków i drzwi.

Zadpodaj jakąś fotkę Twego wozu z zewnątrz i wewnątrz to może wspólnie do czegoś dojdziemy co jest z Twoim autem.

 

Najlepiej to zapodaj mi proszę na PRIVA numer VIN Twego Passata to powiem Ci coś o nim wiecej, OK ?

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

przeslalem numery jak prosiles.ja tez myslalem ze mam comfortline lub higihline.z wypsazenia brakuje jeszcze kurtyn,poza tym mam wszystko(ESP,climatronic,grzane fotele i lusterka,komp itd...)chromow niemam.myslalem ze chromy byly po liftingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności