Skocz do zawartości
Wojtek-Ka

światła postojowe zdechly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim passacie b4 magicznie z dnia na dzien przestaly kompletnie dzilac swiatla postojowe, czy ma ktos moze jakies pomysly badz sugesti - ewentualnie jaki stycznik odpowiada za te swiatla. Dodam ze w calych reflektorach mam 3 swiatla pala mi sie tlko drogowe- nie dzialaja te z lewej i z prawej (czy moze ktos wie przy jakim ustawieniu przelacznika powinny sie ktore palic), bezpieczniki sprawdzone zarowki cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik świateł jest uszkodzony ale wpierw podaj masę na tylne lampy z karoserii by mieć pewność. Teraz trochę dokładniej o plusie zasilania. Na włączniku świateł na pinie 11 masz mieć cały czas napięcie niezależnie od położenia włącznika. Przy środkowym położeniu lub włączonych światłach pojawiać się ma napięcie na pinie 6 prawa strona pozycji oraz na pinie 14 lewa strona pozycji, jeszcze piny od deski rozdzielczej i podświetlenia tablicy rejestracyjnej dostają napięcia wtedy ale to cię już nie interesuje. Pamiętaj by sprawdzić też bezpieczniki w pierwszej kolejności. Powodzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupelnienie nie dzilaja przednie swiala tylne dzialaja, dodam ze sprawdzalem bezpieczniki dla pewnosci za kazdym razem jak podchodze zeby znalesc usterke, ale niestety jak dotad bez sukcesu. ogolnie z przodu dzialaja mi tylko drogowe (nie liczac kierunkow i swiatel w zdezaku tych na dole). Na przelaczniku w ozycji 1 pali sie lampka. moze ktos sie spotkal z czyms takim, moze jakis stycznik sie popsul ale niestety nie wiem ktory moze to byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatla postojowe naprawilem kabelki we wlaczniku jak kolega sugerowal, teraz zostaly mi jeszcze jakies swiatla w leflektorach maksymalnie od wewnetrznej strony (mozliwe ze to przeciwmgielne) ale nie ma pewnosci , czy ktos oze orientuje sie czy to faktycznie przeciwmgielne ? I ewentualnie co mozna z tym dalej myslec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli te w zderzaku to przeciwmgielne, można je włączyć jedynie jak masz włączone światła mijania lub drogowe(włącznik świateł wyciągasz do siebie by je włączyć). Zasilane są z włącznika świateł i zapalają się jak na włączniku masz napięcie na nr 13. Jeżeli nie masz tego napięcia po włączeniu tych świateł to padło przejście pomiędzy nr 5 a nr 13 na włączniku (jeżeli na 13 jest napięcie a nie świecą to sprawdź bezpiecznik).

Jeżeli jednak miałeś na myśli te w reflektorze to światła drogowe i ich uszkodzenie związane jest z manetką zmiany świateł czy jak ktoś woli kierunkowskazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli te w leflekorze w jakim ustawieniu przelacznika powinno sie pojawic na nich napiecie, ewentualnie jakie styki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz na myśli drogowe lub jak kto woli długie, jeżeli palą ci się te zewnętrzne to albo bezpieczniki albo manetka padła. Włączasz je przy odpalonym silniku i włączonych mijania(te zewnętrzne) ciągniesz dźwignię kierunkowskazów do siebie. Jeżeli się nie zapalają to pewnie ta dźwignia padła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc, chwila moment i od razu znalazlem ze przelacznik zdechly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności