Skocz do zawartości
lukaswu

Korekcja/regulacja pochylenia swiatel przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dwa kolejne pytania dotyczace oswitlenia:

 

1.

w moim typku nie dziala korekcja pochylenia swiatel- swieca za nisko i biorac pod uwage ogolne dosc kiepskie oswietlenie 3B nie jest za ciekawie. Mechanicznym powodem na pewno jest to, ze oska krecaca slimakiem nieco skorodowala i obluzowala sie w trybie, ktory powinien krecic tym slimakiem.

 

Pomijam kwestie elektryki bo tego jeszcze nie zdazylem sprawdzic.

 

Jaki najmniejszy element mozna wymienic by korekcja znow zaczela dzialac? Jesli ma to byc caly reflektor to oczywiscie nie ma sensu, ale jesli da sie wymienic jakies drobniejsze elementy byloby super

 

2.

 

Duzo sie mowi o zarowkach swiatel mijania- jaki typ zarowek wystepuje w swiatlach drogowych? Czy tu tez sa jakies zamienniki, ktore majac zalecana moc swieca wydajniej?

 

Jak zawsze dzieki za wszelkie informacje.

 

 

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwanic

Miałem to samo w swoim passaciku z 2002 r. w zakresie regulacji reflektora. W ASO VW powiedzieli, że najmniejszą częścią (oczywiście mówie o modelu po FL) jest cały reflektor. W odpowiedzi usłyszeli ode mnie, że nie mamy o czym rozmawiać.

Poradziłem sobie w ten sposób, że na trzpień wychodzący z reflektora (służący do regulacji) wkręciłem zwykłą nakrętkę (chyba 8) i działa. Mam wprawdzie regulację za pomocą klucza nasadowego, ale koszt znikomy w porównaniu z nowym reflektorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scavenger

u siebie miałem ten problem ze swiatla byly bardzo slabe no i jak piszecie... wpierw zrobilem regulacje.. jednak to mnie nie zadowalalo .. wrzucilem xenon ... i jest teraz o niebo lepiej ... xenon + dobre ustawienie swiatel i to bedzie dobre rozwiazanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u siebie miałem ten problem ze swiatla byly bardzo slabe no i jak piszecie... wpierw zrobilem regulacje.. jednak to mnie nie zadowalalo .. wrzucilem xenon ... i jest teraz o niebo lepiej ... xenon + dobre ustawienie swiatel i to bedzie dobre rozwiazanie :)

 

Widzisz jest tylko jeden problem... Ja mam najtgajdy i one swieca naprawde dobrze pod warunkiem, ze mam dobrze obciazony bagaznik, mozna powiedziec ze za dobrze bo ostatnio mi migali, ze oslepialem tych z przeciwka. Moze i rzeczywiscie za wysoko swiecily bo po wlaczeniu dlugich wielkiej roznicy nie bylo widac- stad pytanie o lepsze zarowy dla drogowych swiatel.

Ty oczywiscie po wrzuceniu xenonow postarales sie o samopoziomowanie reflektorow, prawda?

 

luk

 

Miałem to samo w swoim passaciku z 2002 r. w zakresie regulacji reflektora. W ASO VW powiedzieli, że najmniejszą częścią (oczywiście mówie o modelu po FL) jest cały reflektor. W odpowiedzi usłyszeli ode mnie, że nie mamy o czym rozmawiać.

Poradziłem sobie w ten sposób, że na trzpień wychodzący z reflektora (służący do regulacji) wkręciłem zwykłą nakrętkę (chyba 8) i działa. Mam wprawdzie regulację za pomocą klucza nasadowego, ale koszt znikomy w porównaniu z nowym reflektorem.

 

 

Na wiosne (to chyba wlasciwie juz teraz) planuje cos tam podobic przy moim pancerwagenie i za to oswietlenie sie tez wezme.

 

Dzieki wielkie za rade.

 

luk

 

[

 

1.

w moim typku nie dziala korekcja pochylenia swiatel- swieca za nisko i biorac pod uwage ogolne dosc kiepskie oswietlenie 3B nie jest za ciekawie. Mechanicznym powodem na pewno jest to, ze oska krecaca slimakiem nieco skorodowala i obluzowala sie w trybie, ktory powinien krecic tym slimakiem.

 

 

Okazuje sie, ze jednak pochylenie swiatel dziala- zepsuty byl diagnosta w ASO VW w Lodzi. Po prostu rece opadaja a ja zapomnialem o nastarszym i najprostszym sposobie sprawdzenia- dojechac do sciany i zobaczyc czy zmienia sie pochylenie wiazki swiatla :(.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też zauważyłem że mam słabe światła mijania w swoim passacie(b5, 2001r).

Pojechałem na stację diagnostyczną i tam stwierdzono, że wysokość mam ustawioną prawidło, za to kąt pochylenia(bądź nachylenia - nie wiem) już nie.

Diagnosta odpowiedział, że nie da się tego ustawić - a właściwie że nie da się ustawić tego w jego warunkach i pewnie trzeba odwiedzić serwis.

Czy to w ogóle jest możliwe żeby nie dało się ustawiać tego kąta nachylenia?

Edytowane przez michal36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności