Skocz do zawartości
Gość gradek

Układ wspomagania kierownicy Problem - Anglik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gradek

Witam

 

Mam problem z wyciekiem płynu ze wspomagania kierownicy. Jakiś czas temu wymieniłem pompę gdyż zaczęła przeciekać ( przy okazji wymiany rozrządu). Przez miesiąc wszystko było ok. Ale wyciek pojawił się ponownie - tym razem nie wiem gdzie, pompa jest sucha, wszystkie węże też. Stawiam na maglownicę gdyż tam jeszcze nie zaglądałem. Proszę o podpowiedź czy do Anglika jest taka sama jak do europejczyka ? Zastanawiam się nad sprowadzeniem z Polski takowej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż loknij na wszystkie węże i rurki.Ja miałem taki przypadek,że ciekło w miejscu gdzie jest połączony wąż z rurką(rurka-chłodnica płynu wspomagania)opaska czasami w tym miejscu nie trzyma tak jak powinna i ciece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest różnica między angielską a resztą to u nas też kupisz angielską bez konieczności przeróbek. Sam kilka dni temu kupowałem używki od anglika niedaleko odemnie i widziałem, że maglownica była zamontowana jeszcze do budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Proszę o podpowiedź czy do Anglika jest taka sama jak do europejczyka ?

 

Nie wydaje mi sie zeby byla taka sama, przejedz sie na zlom, w UK B5 stoja ale B5.5 juz ciezej znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek

Jest diagnoza.

 

Oba meszki w przekładni zalane płynem :[ . Teraz pytanie - Dlaczego najpierw padła pompa a teraz także maglownica ?

 

Czy w warunkach domowych jest możliwa wymiana i jakie czynności należy wykonać ? Ta maglownica jest praktycznie zasłonięta silnikiem - czy jest potrzeba jego wyjmowania ?

 

Jestem załamany :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od anglika jest inna niż od europejczyka chyba że masz kierownicę po lewej stronie,gdzieś już było na forum o wyjmowaniu magla,a jak nie masz podnośnika albo kanału(przeżytek) to się nie zabieraj,bo tylko stracisz czas i nerwy(już to przerabiałem ale z pozytywym skutkiem,bo mam podnośnik) :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek
od anglika jest inna niż od europejczyka chyba że masz kierownicę po lewej stronie,gdzieś już było na forum o wyjmowaniu magla,a jak nie masz podnośnika albo kanału(przeżytek) to się nie zabieraj,bo tylko stracisz czas i nerwy(już to przerabiałem ale z pozytywym skutkiem,bo mam podnośnik) :rotfl:

 

A mógłbyś opisać jak to zrobiłeś, bo nawet nie wiem od której strony zacząć i co trzeba przedtem zdemontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam magiel do anglika 880233246:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maglownica ci poszla prawdopodobnie dlatego ze jezeli pompa sie przytarla opilki w ukladzie sobie zrobily droge i rozszczelnily maglownice.pamietaj o przeplukaniu ukladu i wymianie oleju hydraulicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale sprawa chyba juz zalatwiona. To bylo 5 mies. temu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak zmienić płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności