Skocz do zawartości
Gość *Andrzej*

Ogrzewanie tylnej szyby w B3 1,9 TD Sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Andrzej*

Od pewnego czasu nie działa ogrzewanie tylnej szyby, jest to uciążliwe zwłaszcza przy zaparowaniu. Proszę o podpowiedź co i gdzie sprawdzić. chyba to jakiś drobiazg. Sprawdziłem w szystkie bezpieczniki i wydawały się być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

 

bezpiecznik nr9 20A,

włącznik,

przewody przy szybie czy dobrze siedzą,

czy nie odpadł któryś kontakt od szyby,

czy jeden z przewodów ma dobrą masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Andrzej*
Sprawdź:

 

bezpiecznik nr9 20A,

włącznik,

przewody przy szybie czy dobrze siedzą,

czy nie odpadł któryś kontakt od szyby,

czy jeden z przewodów ma dobrą masę.

 

Dziękuję za podpowiedzi. Już częściowo sprawdziłem. Wydaje się być ok. Dodatkowo stwierdziłem, że nie świeci kontrolka przy wyłączniku. Czy możesz podać mi zasadę działania ogrzewania tylnej szyby w passacie ? B 3 mam od niedawna i dopiero odkrywam różne części tego pojazdu. Czy należy pilnować włącznika ogrzewania, czy automatycznie się wyłącza ? Gdy kupiłem w grudniu ten pojazd włącznik był w pozycji załączonej i szyba była ogrzewana , co zaobserwowałem przy rozmrażaniu i odszranianiu Od ok. 2 miesięcy brak ogrzewania i próbuję dojść przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj wyłącznik. Włącz zapłon i sprawdź, czy na którymś z przewodów kostki jest +12V, bo powinno być. Jeśli nie ma, to szukaj przerwy w kierunku do bezpiecznika. Jeśli jest napięcie, to zmostkuj (powinny być 2-3 przewody) 2 najgrubsze i sprawdź, czy pojawiło się napięcie na konektorkach przewodów przy szybie (na zdjętych wsówkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności