Skocz do zawartości
omus

Okablowanie głośnikowe w B3 Kombi...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Paska kombi 1,9D, było w nim wbudowane fabryczne radio na kasety, które wymontowałem i wlutowałem sobie uniwersalną kostke ISO. Mam miejsca na głosniki jedynie w podszybiu i z tyłu po bokach obok rolety. Z oryginalnym radiem grało jedynie z przodu oczywiście bo z tyłu nie ma głośników - w tamtych czasach nie było przecierz praktycznie niczego w standardzie ;) . Z radia wyprowadzone jednak były kabelki na tylne głosniki, pytanie tylko czy sa one jedynie wyprowdzone z radia jako wiazka kabli do jakiejś kostki czy tez faktycznie sa poprowadzone do tyłu?

Chciałbym załozyc sobie głosniki z tyłu w oryginalne miejsce, ale to sporo rozkręcania i dlatego chciałem zapytac, czy te modele miały tam pociągnięte kabelki??? Nie chciałbym rozbierac połowy bagażnika nadaremno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzeszczot

W moim B3 kable kładł ktos sam. Rozebranie bagażnika z wszystkiego to około 45 minut pracy. Ciagnięcie kabli jak widzialem jest dośc uporczywe:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał sie ktos może z Passatem B3 Kombi w którym byłyby juz kable do głosników z tyłu fabrycznie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

moj poprzedni pasek mial wyprowadzone kable, a nawet glosniki :) (1991r)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

Ja mam 6 głośników (co potwierdzają kody wyposażenia,te z bagażnika)ale radio mam beta i grają tylko przednie :609: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdecydowałem się rozebrać bagażnik... nie znalazłem kabli ;(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czeka Cię sporo pracy żeby je tam dowlec. A masz kable w tylnych drzwiach i głośniki ? One idą w progach do słupków, ale od progu to można je zlokalizować i pewnie się tam podpiąć ? Jakie głośniki masz zamiar wsadzić do bagażnika, tam są chyba eliptyczne otwory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

 

straszne :( ja mam paska B3 88 i ma fabrycznie głośniki z tyłu :) a w B3 z 91 nie ma nawet kabli, nie jestem jakimś maniakiem od basuf :) ale chyba wykonam pokazową skrzynkę na podłoge bagażnika do bojego Varianta, z wbudowanym wzmacniaczem, mam już wszystkie elementy tylko kupić płyte MDF i do roboty, będzie to skrzynia z możliwością szybkiego demontażu jak się będzie trzeba dobrać do zapasówki lub przewieść większy ładunek, ale najpierw muszę dokończyć mocowanie mojej navi (zainteresowani wiedzą o jakim sprzęcie gadam ;) podłączyć zestaw głośnomówiący, zrobić solidne mocowanie na PDA (używam go jako playera MP3 a w zasięgu WiFi do słuchania radia z neta :) potem zabiore się za skrzynke, szukam jeszcze paneli drzwi tylnych z miejscami na głośniki bo nie chce pruć fabrycznych (powrót do stanu fabrycznego to dla mnie priorytet) oryginalne części odkładam na strych, jak przyjdzie sie pozbyć autka to wszystko łądnie wymontuje i będzie jak fabryka wypuściła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

Wiecie co - te kable to nie problem. Zakładałem w swoim b3 kombi i zajelo mi to z 20min. Progi zdejmuje sie b. prosto - doszedłem dwoma stronami od prawej puściłem nad schowkiem pasazera a od lewej nad panelem bezpiecznimów. Wejście do bagażnika pod tymi plastikami co są pasy (nawet ich nie zdejmowałem bo kabel przeszedł ). Prościzna i mam fest kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, na dzień dzisiejszy problem już mnie nie dotyczy :

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy27/pomysl-na-glosniki-w-b3-bez-miejsc-na-glosniki-vt2939.htm :D

wszystko ładnie gra z przodu :)

 

P.S : nie wierze że pociągnołeś z radia do tyłu kable z obu stron w 20 min... :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
P.S : nie wierze że pociągnołeś z radia do tyłu kable z obu stron w 20 min... :644:

 

a ja wierze sq1gqp :) kiedyś przeciągałem progami kabel od CB radia. Progi wyskakują "raz, dwa" jak położymy kable w progach to jesteśmy praktycznie juz na miejscu :) Tylnia, plastikowa zabudowa to też moment :) Nie rozumiem po co takie kombinacje...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

Możńa wieżyć lub nie - prościzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość holmat

ale po co w ogole rozbierac caly bagaznik zeby wmontowac tam glosniki ktore raczej duze nie beda i grac tez raczej nie beda. raczej bedzie slychac ze cos sie w bagazniku dzieje. ja mam inny pomysl lecz troche bardziej kosztowny. mianowicie zrobic sobie panele w drzwiach zarowno przednich jak i tylnych i wrzucic sobie w nie glosniki herza beda grac jak zloto. a jesli chodzi o rozbieranie bagaznika to ostatnio go rozbieralem zeby wymienic gumy na amortyzatorach i zajelo mi to pol dnia samej roboty nie liczac ze z dwa razy sie konsultowalem z mechanikiem zeby sobie plastikow nie polamac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Ja mam B4 więc prawie to samo. Co do głośników z tyłu to wielka porażka. Nie ma najmniejszego sensu cokolwiek tak wsadzać bo efekt jest marny a nawet żenujący. Wszystko się telepie i trzeszczy. Z pod samego radia ledwo coś brzęczy a pod wzmacniaczem chce wyrwać plastiki. Radzę tak jak kolega wyżej, zrobić ładny przód drzwi, tył można sobie darować i za te pieniądze ładnie wygłuszyć drzwi, zakupić separowany zestaw np PB i wzmacniacz bo te głośniki nie zagrają pod samym radiem. Jak chcesz więcej info to na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności