Skocz do zawartości
Gość czajaa22

Procedura instalowania nowych zegarów VAGiem w golfir TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czajaa22

Wiat mkoledzy mam nowy licnzik z loginem oczywiscie. Przeczytalem porade na stronie seata dotyczaca montazu mfa bo to bede robil. Nie chce zmieniac kilometrów bo sa ok wiec tylko chce zainstalowac licznik przy pomocy programu vag com usb kkl 409.1 co za tym idzie klucze no i immo tylk one iwiem czy tez musze dopasowac ten licznik do sterownika silnika cyz nei trzeba prosze o pomoc? Dostale mtaka porade od klubowicza seata:

wystarczy tylko zrobic tak:

 

17 zegary

11 login ( nowych zegarow)

10 adaptacja

21 nr kanalu i tu wpisac 0 i dac SAVE

potem zrobic np 2 dla 2 kluczykow i dac SAVE

potem wkladac kluczyki i przekrecic stacyjke i nastepny kluczyk (lampka immo

powinna zgasnac ( mrygnbie i zgasnie ) to zaprogramowala kluczyk i nastepny

kluczyk)

potem 10

00 nr kanalu i SAVE

wylaczyc na 60sek stacyjke

odpalamy

 

Oraz stronke:

 

http://www.ross-tech.com/...r-swapping.html

 

Glownie mi chodzi o t oczy trzeba dopasowywac licznik do silnika i czy jest potrzebny do tego login starego licznika bo nowego mam no i co z kluczxami starymi cyz sie nadadza czy trzeba nowe transpondery. Pozdro dzieks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy który to rocznik Golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

Witam kolege rocznik to 08/99 a na czym polega roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dopasowujesz licznik do ECU, czyli w adaptacji 00 i save. A potem kluczyki.Potrzebujesz nowych transponderów. Login potrzebujesz tylko nowego licznika.

Tu masz dobrą procedurę http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo2-cluster-swapping.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

Spoko dzieki a moze byc ta procedura ktora podalem wczesniej ?bo przebieg mam juz ustawiony bo sprzedawca mi ustawil na troche inny wiekszy ale to chyba nic nie przeszkadza bo moj stary i tak byl wczesniej cofany sadze. Tak wiec mowisz ze nie jest to skomplikowane i nei ebdzie zadnych problemow, tylko musze jeszcze zmienic transpondery w kluczykach. A wszystko to bo zakladam mfa fiz w moim golfie dlatego szuakam wszedzie jak dopasowac licznik nowy. Dzieki serdeczne pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jezeli masz licznik na niebiesko to nie musisz znieniac transponderow,tylko przeprogramowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli masz licznik na niebiesko to nie musisz znieniac transponderow,tylko przeprogramowac.

 

Napisał że auto jest z 99 roku, więc jest niebieskie podświetlenie.

Możesz dokładniej napisać co masz na myśli mówiąc "przeprogramować transpondery"?

Transponder raz zaprogramowany blokuje się, więc jak chcesz go programować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

No to ja juz nei wiem jedni mowia ze od 2001 roku transpondery sie blokuja po pierwszym zaprogramowaniu a do tego roku mozna je ponownie zakodowac tzn moze nie zakodowac ale zaadoptowac do licznika?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Z tego co wiem to do niebieskich zegarow,raz zaprogramowany transponder trzeba bylo wymienic na czysty,u mnie dalo sie przeprogramowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

Nie mowimy o passacie tylk oo golfie mk4 tam byly tylko licnziki z neibieskim podswietleniem chyba. Skoro ci sie udalo to jak to zrobiles? Czy mozna w starym kluczyku tylko transponder wymienic czy trzeba klucze cale dorabiac specjalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wiedze ze nie bardzo orientujesz sie w temacie,skoro napisałem ze da sie przeprogramować to po kiego wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może koledze powiesz jak to zrobić skoro jesteś tak zorientowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

No spoko jesli tak samo robi sie to w golfie to dzieki a co do szukania szukalem ale nie moglem znalesc. Jak bede w polsce bo obecnie jestem w anglii to sprawdze jakie mam transpondery i czy mozna je ponownie zakodowac dla pewnosci. Pzodrawiam i dzieks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak: http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/dopasowanie-nowego-kluczyka-opis-vt25043.htm

 

Wystarczylo poszukac.Z mioch obserwacji wynika ze procedura przekodowania dotyczy transpondera 48 CRYPTO.

 

No to weź to sobie tak na logikę. Jeżeli piszesz że w licznikach z zielonym podświetleniem, w którym jest immo starszej generacji(immo I) można klucz zakodować tylko raz a w immo nowszej generacji(immo II) można wielokrotnie to gdzie tu jest sens?

Kluczyk z immoII można ponownie zakodować tylko jeżeli nie był zmieniany licznik lub transponder, wtedy możesz sobie go kodować ile chcesz. Ja zmieniałem już kilka razy liczniki z immo2 i kodowałem klucze i zawsze stosowałem nowe transpondery bo stare nie chciały się zakodować.

Nie wiem jak Ty to zrobiłeś że zakodowały Ci się te klucze, na pewno da się to jakoś wytłumaczyć :]

Zmieniałeś licznik czy nowe kluczyki dopasowywałeś?

Także kolego czajaa22 rób jak chcesz, ale ja Ci radzę kupić nowe transpondery, w końcu to groszowe sprawy.

No chyba że zrobisz tą przekładkę i kumatego gościa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

No jestem w kropce terqaz ale jak bede w polsce t ochyba kupie nowe transpondery albo kupie nowy kluczyk typu flip taki jak nowsze modele tylko czy mozliwe jest dopasowanie go do mojego alarmu przekodowanie czy cos, zaznaczam ze nei mam ori vw alarmu. Drugi bede musial dorobic bo do starego nei wloze nowego transpondera no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Zmieniałeś licznik czy nowe kluczyki dopasowywałeś?

 

Zaraz pokaze Ci logike.Mialem stary kluczyk,i nowy z pilotem nie zakodowany.Skoro przed kodowaniem nowego musze wykasowac z pamieci wszystkie stare zakodowane,to samo to tlumaczy ze stary i nowy musze zakodowac jeszcze raz.Proste?Popytaj sie ludzi z allegro to ci powiedza ze 48 CRYPTO da sie kodowac wielokrotnie.

Wiec skoro wymienil licznik,loguje sie na nowy licznik i dopasowuje klucze, o ile da sie je przekodowac.Jeszcze nie rozumiem co za roznica czy ma nowy licznik,czy kluczyk? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czajaa22

hm mnajlepiej sprawdzic u tego co dorabia klucze on sprawdzi czy mozna zakodowac jeszcze raz? A z ty mkluczykiem flip mozna alarm z niego przekodowac tak aby dzialal tylko zaznaczam ze nei ma mori alarmu. Czy istnieje jakas roznica dla transponderow do immo 3 i immo2 bo te kluczyki byly w nowszych modelach z immo 3 chyba juz. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cóż, nie będziemy się sprzeczać, mnie się nie udało użyć ponownie raz zaprogramowanego transpondera crypto 48. Gościom z allegro bym aż tak bardzo nie wierzył. :evil:

A kolego już dostał odpowiedź tutaj i na forum Golfa też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Chcialem juz kupowac czyste transpondery,koles zapytal czy mam niebieskie liczniki,powiedzialem ze mam,wiec odpisal ze nie potrzebuje czystego tylko wystarczy stary przekodowac.Tak wiec zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności