Skocz do zawartości
Gość Markus911

Niezidentyfikowane odgłosy z pod Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Markus911

Witam.

Mój problem polega na dziwnych odgłosach, które na mój słuch wydobywają się z pod środka samochodu lub z jego tyłu. W zasadzie stuki te słychać tylko przy ruszaniu z jedynki(na wybojach ich nie słychać). Jeżeli ruszam delikatnie to nie ma tych dźwięków.

 

Odgłosy te są podobne do takich, które wydaje auto, gdy jadę na jedynce i dodam gazu, a potem zdejme nogę z pedału gazu (taki jakby luz i stuknięcie). Tylko, że przy ruszaniu ten dzwięk jest zdecydowanie głośniejszy i dłużej trwa.

Odczuwam też myszkowanie samochodu od 100km/h jadąc na łuku, dlatego podejrzewałem amorki lub wachacze. Myszkowanie pojawiło się po zmianie opon na zimowe(rozmiar ten sam).

 

Dodam, że sprawdzałem amortyzatory (przód 70%, tył 75%) oraz na ścieżce diagnostycznej tzw. szarpaki. Okazało się wszystko ok, belka i wachacz ścisło siedzą, nie widać żadnych luzów. Diagnosta siedział w kanale, a ja próbowałem rozbujać auto (na ręcznym ruszałem z jedynki i szybko wciskałem sprzeągło, żeby nie zgasł) i po takim rozbujaniu nie było słychać tych odgłosów. Skrzynia też raczej siedziała sztywno (podejrzewałem poduchę pod skrzynią).

 

Mechanik (raczej wymieniacz części, ty mu powiedz co wymienić, a on to zrobi) stwierdził, żeby jeździć aż się rozwali, bo on nie wie co to może być. Tragedia!!!

 

Co może wywoływać te odgłosy??? Proszę o pomoc.

 

VW Passat Kombi 1.9 TDI 1997r AFN

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś mocowanie tłumnika i całego układu wydechowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Sam miewałem (jakiś czas już się nie powtórzyło) coś takiego i jestem ciekawy co by to wyszło. Jakoś nigdy nie znalazłem przyczyny... :)

 

A może sprawdź tuleje tylnej belki - często jest to przyczyna "pływania", a może też być, że jak przy ruszaniu są największe naprężenia, to i stuknie czasem... tak przynajmniej myślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus911

Tłumnik jest ok. Machałem nim i cisza.

 

 

Czy te tuleje tylnej belki są widoczne bez rozbierania? (Czy to chodzi o takie gumy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem (czyt. charakterystyczne stuknięcie przy ruszaniu), również odwiedziłem stacje i nic nie znaleźli. Ja na razie jeżdże, a jeżdże z tym już prawie rok, a nie chce mi się wszystkiego wymieniać i eliminować metodą prób błędów. Może jednak ktoś już to przerabiał....zapraszamy do wypowiedzi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus911
Mam ten sam problem (czyt. charakterystyczne stuknięcie przy ruszaniu), również odwiedziłem stacje i nic nie znaleźli. Ja na razie jeżdże, a jeżdże z tym już prawie rok, a nie chce mi się wszystkiego wymieniać i eliminować metodą prób błędów. Może jednak ktoś już to przerabiał....zapraszamy do wypowiedzi :vw:

 

 

A odczuwasz myszkowanie auta przy większej prędkości na zakrętach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, amorki mam około 40%, mam do wymiany, ale jak rok temu miałem 70% to stuk też występował, auto jednak nie myszkuje, jest wszystko ok. Tylko ten STUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam ten sam problem, podczas jazdy z mala predkoscia i podczas zmiany biegow, 1 na 2 i 3 na 2 slychac wlasnie taki pojedynczy stuk z srodka lub tylu autka, ale od strony pasazera(passek angol) roche mnie to denerwuje... ale nie wiem co to moze byc?? autko prowadzi sie dobrze nie ma innych luzow nic nie sciaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej sprawdził mocowanie całego układu wydechowego od katalizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus911

Dziś będę u drugiego mechanika. Jak coś konkretnego się dowiem, to dam zanć na formum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Przejrzyjcie te tuleje na tylnej belce... Choćby dla pewności, że są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kenhor, ja już przeglądałem wszystko, później przeglądał diagnostyk, a za tydzień następny diagnostyk i nikt nic nie znalazł(czyt. to nie tuleje) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

no tak, ale Tobie nie pływa. Zresztą nie upieram się, jak pisałem też u mnie zdarzały się takie puknięcia. Zastanawiam się czy to np. może mieć jakiś związek z plecionką na wydechu, bo mam już trochę podniszczoną i jak idzie naprężenie to wydech gdzieś stuknie. Dawno mi się już nie powtórzyły te stuki, ale coś jest na rzeczy, skoro dość często się powtarzają u ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie, nie pojawia się to za każdym razem, czasem częściej, czase rzadziej, może pokombinuje coś z tym tłumikiem :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności