Skocz do zawartości
TC

Bagaznik na dachu do kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

Chcialbym kupic jakis bagaznik do mojego Varianta.

Mozecie cos polecic?

Dodatkowo jakie belki poprzeczne do relingow?

Ceny salonowe sa nie fajne ... :(

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najlepiej coś ze szwedzkiego THULE'a

 

Najlepiej taki kompletny zestaw do kombi o numerze THULE 4211 z aluminiowymi belkami AERO 120cm, uchwytami do relingów zamykanymi na klucz. Takie zestaw kosztuje około 450zł

 

Kupowanie tego samego bagażnika z 3 osobnych elementów wyjdzie ponad 550zł

 

http://www.thule.com/Thule/Iframe____3859.aspx

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

zacznijmy od poprawnego nazewnictwa ;)

 

te belki poprzeczne na relingi to wlasnie sie nazywa bagaznik :D

 

a ten bagaznik a belkach nazywa sie BOX :D

 

ja uzywam i jednego i drugiego firmy Thule i oczywiscie te polecam! nie zawiodą i wyglądają :D

 

bagaznik jesli masz aluminiowe religni powinien tez byc aluminiowy, tzn w srebrnym kolorze zeby lanie to wygladalo

 

piekny BOX to Spirit!!! super oplywowy ale tez neistety kosztuje,

 

naprawdę fajny zestaw kupisz za 2000,00zł potanialo to kurcze znacznie! jeszcze w tamtym roku zestaw spirit + ladny bagaznik to by bylo ponad 2500z,00ł

 

co do Boxa najpierw powiedz co tam chcesz wozic, narty? snbrd? czy po prostu jakies torby podrozne? to ci pomozemy dobrac odpowiedniego BOX-a

 

a bagaznik to prosta sprawa kupujesz do passata zeby to bylo ladne! Stopy Thule 775 lub 755 i koniecznie belki 861

 

bagaznik jak juz pisalem, kwestia tego co tam chcesz wozic i jaki masz kolor auta

 

jesli czarny to najladniejszy box to bylby

 

http://allegro.pl/item258090092_box_dachowy_thule_spirit_780_czarny_metalik_.html

 

ewentualnie

 

http://allegro.pl/item260554353_box_thule_spirit_pepit_780_nowy_wys_gratis_lodz.html

 

a bagaznik to ten

 

http://allegro.pl/item260225113_bagaznik_aluminiowy_thule_model_860_nowy_promocja.html i wygladalo by to uroczo! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dobrych bagaznikow na pewno warto tez polecic firme MONT BLANC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

piki, piszesz, że belki mają być THULE 861 czyli 120cm a poniżej w swoim poście podajesz nieodpowiedni bagażnik z belkami THULE 860 czyli 108cm. Kolega kupi bez zastanowienia i będzie zły ;)

 

Obecne box-y Thula to wzornictwo maja kupiaste. Ładne, technicznie i aerodynamicznie zaawansowane boxy to były z 7 lat temu a przykładem był mistrz nad mistrze w tej klasie a mianowicie THULE Vision 650 i inne z tej serii.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX All a w szczególności dla Piki.

 

Czarny Spirit wyglada nieźle.

Teraz jeszcze żona musi dać approval ;)

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Teraz jeszcze żona musi dać approval

Pantofel :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
THULE 860 czyli 108cm

 

Ja używam Thule i polecam te w wersji aero z rowkiem montażowym.

Udało mi sie założyć właśnie te krótsze belki 108 cm.Jest tylko taki problem że nie da sie ich za mocno do przodu przesunąć bo nie można wtedy skręcić bagażnika.Tak jest z przednią,tylna spoko pasuje.Przednią belke da sie skręcić jakieś 5 cm za środkowym słupkiem ale w całości wyglada to bardzo proporcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

TC nie ma za co, ale zeby zona miala to akceptowac, SKANDAL ;) wybor box-a to zajecie typowo męskie, hahaha ;)

a ten metalik jest superancki! a Spirit to Box Full wypas! bierz go!

jak masz jeszcze czarne auto to bedzie wygladalo to rewelacyjnie ;)

jak jasne to lepiej wez srebrny

 

Obecne box-y Thula to wzornictwo maja kupiaste. Ładne, technicznie i aerodynamicznie zaawansowane boxy to były z 7 lat temu a przykładem był mistrz nad mistrze w tej klasie a mianowicie THULE Vision 650 i inne z tej serii.

 

HHA

 

hehe a zgadnij jakiego ja mam BOX-a ;)

 

 

no wlasnie mam Vision :cwaniak: ale mi sie bardziej spirit podoba i chetnie sie zamienie jesli masz takowego a wolal bys Vision-a :hyhy:

 

a oto moj box na moim passacie:

http://picasaweb.google.com/pikularus/Ellliminator/photo?authkey=JQtyP1egaDQ#5129025071567345842

 

 

a z dlugosciami to nawet nie patrzylem, chodzilo mi tylko o to by kupil te ladniejsze belki, srebrne a nie czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
dlugosciami to nawet nie patrzylem, chodzilo mi tylko o to by kupil te ladniejsze belki, srebrne a nie czarne

 

Na ciemnym kolorze o niebo lepiej wyglądają te srebrne belki :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel84

A Jak Wygląda ten model Vision jeśli chodzi o chałas podczas jazdy, bardzo go słychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
A Jak Wygląda ten model Vision jeśli chodzi o chałas podczas jazdy, bardzo go słychać?

 

 

no slychac go oczywiscie :D ale jakiegos wilekiego dramatu nie ma pierwsza jazda z boxem jest odczywalna dla ucha pozniej sie przyzwyczajasz, oczywiscie im szybciej tym glosniej, ja wlasnie wrocilem niedawno z alp i z moim Visionem prułem chwilowo nawet 180km/h po autobanie :D

 

te nowe Spirit sa napewno troche cichsze, glownie ze wzgledu na to ze na bagaznik jest specjalna wnęka w boxie i box jest blizej dachu auta no i czesc bagaznika nie halasuje bo jest "schowana" w boxie. Spirit jest tez nizszy od Visiona dzieki czemu mniej czujesz boczne podmuchy wiatru.

 

bo tak naprawde to straszny halas robi bagaznik, chyba nawet większy niż Box :-P bo jest w ogole nie oplywowy :P

 

ale sadze ze roznica w halasie nie bedzie jakas kolosalna miedzy Spirit i Vision, obydwa bedziesz dobrze slyszal ;) chociaz napewno Spirit bedzie trochę cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel84

Spirit 780(380l), czy spirit 820(480l) do passata B5 Kombi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Spirit 780(380l), czy spirit 820(480l) do passata B5 Kombi ?

 

no stary, wedle potrzeb :D

 

ja bym wziął wiekszego, napewno ci sie zmiesci na dachu a lepiej miec troche wolnego miejsca w baganziku niz troche miejsca za mało :P

 

cholera mój to ma chyba 600l :-o o ile się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie THULE, panowie kazali mi kupić do mojego Paska kombi 2003 => belki 108 cm. Ponoć te 120 będą za duże. To jak w końcu jest? Brać 108, czy 120...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Cześć koledzy,

rzuciłem hasło Autoboxa na ogólnotechnicznym, ale jakoś zero odzewu.

Chcę kupić jakiś box, ale żebym go nie słyszał!!! Czy to jest możliwe???

Jeśli zaczyna huczeć, to przy jakich prędkościach???

Widzę, że Piki ma trochę doświadczeń...

Mam belki (bagażnik) aero, fabryczne (zamówiłem wraz z autem) i wiem, że same belki huczą!!!

Ostatnio zgadałem się na CB z kolesiem, który ma box z Interpacka (nie wiedział, jaki typ) i mówił, że mu nie huczy???

Już sam nie wiem...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, ja dotąd jeździłem z INTERPACK-iem na dachu, chociaż nie Passatem. Moim zdaniem - zawsze będzie huczeć. Mniej lub bardziej ale zawsze. Do tego dochodzą opory powietrza, boczne podmuchy i ... jak wjeżdżasz na most, na autostradzie w Austrii - to miej się na baczności, bo nieźle ściąga. Generalnie - jak masz boxa na dachu musisz się przyzwyczaić, że jest inaczej. Potem włączasz głośniej muzyczkę, upewniasz się, że całość na dachu ma się dobrze i ... śmigasz.

 

Tymczasem ja nadal pozostaję ze swoim problemem => belki 108, czy 120 cm, stopy 755, czy 775 :-)

 

Moryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Cześć koledzy,

rzuciłem hasło Autoboxa na ogólnotechnicznym, ale jakoś zero odzewu.

Chcę kupić jakiś box, ale żebym go nie słyszał!!! Czy to jest możliwe???

Jeśli zaczyna huczeć, to przy jakich prędkościach???

Widzę, że Piki ma trochę doświadczeń...

Mam belki (bagażnik) aero, fabryczne (zamówiłem wraz z autem) i wiem, że same belki huczą!!!

Ostatnio zgadałem się na CB z kolesiem, który ma box z Interpacka (nie wiedział, jaki typ) i mówił, że mu nie huczy???

Już sam nie wiem...

Pzdr

jasne ze nie huczy tylko szumi :-P

 

a szumiec bedzie bo jak moze nie byc slyszany przedmiot wielkosci trumny ktory masz zamontowany na dachu :-P bedziesz szlyszal boxa z pewnoscia, ale tez bez przesady! to nie jest tak ze musisz zatykac uszy ;) i cierpisz podczas podrozy, po prostu troche bardziej szumi, tym bardziej im szybciej lecisz, ale bez paniki ;) po prostu powyzej 100km/h zaczynasz slyszec dodatkowy szum, sam sobie powiedz skoro slyszysz juz bagaznik to jak mozesz nie slyszec boxa?

 

chcesz zeby bylo jak najmozliwiej cicho? to szukaj boxa ktorego zamontujesz jak najblizej dachu (czyli zeby nie byl plaski wzdluz pod spodem, zeby mial "wcięcia" na bagaznik) i zeby bym mozliwie jak najbardziej plaski/niski, oplywowy i mial dobre sztywnie zapinajace gore boxa do dolu zamki.

 

Moim zdaniem najlepszy aktualnie jest Spirit Thula, bardzo ladny, niski, oplywowy i lezy blisko dachu, ja uzywam deko starszego modelu Visona, jego najwieksza wersję, i to jest kawał krowy! za to ma olbrzymią pojemnośc ;) jak jade do 110 to luzik powyzej 120 zaczyna byc wyrazniej slyszalny ale wracajac z gor przez niemcy autobaną, lecialem od 140 do 160 prawie non stop w nocy przy silnym wietrze i jakos wszyscy spali, dziecko male tez i nikt nie plakal przez Huczenie ;) po prostu, troszke bardziej szumi ;D

 

a oto moj bOx na autobanie ;-D

http://bp1.blogger.com/_xHdt7W0fatE/R5vE8Ik09aI/AAAAAAAAB6o/hbwOrUGk9S4/s1600-h/P1030819.JPG

 

mnastaj, ja uzywam 755 i nie narzekam, pewnie i mocno chwyta, no i bez kluczyka ciężko to ukraśc, natomiast 775 nie znam w ogole, wyglada na przyjazniejsze w montażu ale czy aż tak pewnie będzie trzymac jak 755? no i jesli ktos przetnie nożem tą tkaninę mocującą - a pewnie się da ją przeciąc - to możesz kiedyś podejś do auta bez zamontowanego wczesniej na nim bagaznika i bez Box-a chociaz, nigdy nie slyszalem o kradzieży Box-a czy bagaznika ;) ale zawsze to jakis argument za 755 ;)

 

co do dlugosci, podjedz do sprzedawcy i przymież 120 i 108, ja uwazam ze jesli da sie 120 zamontowac to wez te bo za dlugi troche bagaznik w niczym ci nie przeszkodzi, bo co w tym zlego ze bedzie ci z jednej i drugiej strony auta wystawac 6cm wiecej bagaznika? a jak ewentualnie zmienisz auto na wieksze lub bedziesz chcial zamontowac i pojechac w gory autem znajomych jakims wiekszym to 108 moze sie okazac za krótkie ;) wiec, ja kdla mnie pewniejszy wybór to 120. Ale po prostu miszisz pojechac do sklepu i przymiezyc jeden i drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Dzięki Piki,

coś już wiem... Ale, co z długoscią boxa? Im większy, tym lepszy, ale ponoć chodzi też o to, żeby z zamontowanym boxem móc swobodnie otwierać w kombiaku tylną klapę. Czy mam brać pod uwagę tylko boxy do 2m długości???

Myślałem też o tym, żeby walnąć na boxie jakąś reklamę i doginać z nim na dachu przez okrągły rok. Ale jak ma szumieć, to chyba z tego pomysłu zrezygnuję. :(

Oczywiście nie przeszkadza mi większe zużycie paliwa, bo tak pewnie będzie...

Mnastaj, bierz belki te dłuższe! Zawsze będziesz miał więcej miejsca np. na zamontowanie jeszcze jednego uchwytu do roweru, czy jakiejś innej pierdoły. Jak pisał Piki, te 6cm poza reling nie wychodzą poza obrys auta, a wierz mi, naprawdę mogą się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

Mnastaj, bierz belki te dłuższe! Zawsze będziesz miał więcej miejsca np. na zamontowanie jeszcze jednego uchwytu do roweru, czy jakiejś innej pierdoły. Jak pisał Piki, te 6cm poza reling nie wychodzą poza obrys auta, a wierz mi, naprawdę mogą się przydać.

 

ale to nie takie proste ;) belki maja ograniczona dlugosc od zewnetrznej strony na wsuniecie uchwytow i jak auto bedzie wąski to moze sie okazac ze nie da rady zamontowac bagaznka, stad moja rada jedz i przymierz, poza tym mocowanie czegokolwiek poza relingiem (tzn na zewnatrz dachu) raczej sie nie da, ale jak Pisalem jesli myslisz o duzych auta w przyszlosci 108 moga sie okazac za male kiedys tam, a jesli raczej o malych autach to 120cm moze sie okazac za wielkie ;) przemysl to mnastaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności