Skocz do zawartości
Pietrow

Znikający płyn od wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest specyficzny. Kiedy kupiłem paska i przebyłem dość długą trasę to "zniknął" płyn od wspomagania. Dolałem i często obserwowałem poziom. Nic się nie działo ale jeździłem tylko na krótkich odcinkach. Wybrałem się po raz kolejny w dłuższą trasę i znowu "zginął" płyn. Co może być przyczyną ubywania płynu. W garażu na posadzce nie zaobserwowałem żadnych wycieków czyli musi się to dziać w czasie jazdy i dziwnym trafem tylko na dłuższych trasach. Jakie mogą być usterki ijakie koszty naprawienia czegoś takiego.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie wiedział o co chodzi z tym wspomaganiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrow, jeśli nie widać wycieków może to oznaczać wyciek do wnętrza maglownicy. Może być tak że układ po rozgrzaniu( czyli jadąc na dłuższym odcinku) łapie luz gdzieś na uszczelnieniu i dopiero wtedy następuje ubytek. Moja rada to zsunąć Tą harmonijkowątą gumę na przekładni i sprawdzić czy nie wyleci stamtąd płyn. Jesli tak- przekładnia do regeneracji :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne objawy, ale u mnie ubytek byl spowodowany uszkodzonym wezem wysokiego cisnienia - ten od pompy wspomagania do maglownicy ( ten gruby ). Wentylator na chlodnicy wskutek podmuchu rozpryskiwal mi wyciekajacy plyn po calym silniku, wiec ciezko bylo zlokalizowac zrodlo wycieku. Wiem ze weze hydrauliczne mozna ponownie zaprasowac ( regenerowac ). Ja znalazlem na allegro paska na czesci i kupilem caly waz. Po wymianie "szusza" w komorze silnika i zero ubytkow.

Wiec moze sprawdz waz u siebie, moze masz to samo.

BTW: Jak bedziesz potrzebowal waz to napisz, mam ten swoj uszkodzony, jeszcze nie regenerowalem.To fatyga rzedu 30 PLN i bedzie jak nowy. Byc moze jeszcze posluzy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem u mechanika i ten stwierdził że wszędzie jest sucho więc gdzie się podział ten płyn?

Jakieś nowe pomysły?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja k dla mnie to musisz mieć gdzieś wyciek, bo passat to nie vectra, że płyn ucieka przez serwo itp. sprawdź jeszcze uszczelkę na przekładni kierowniczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności