Skocz do zawartości
Gość King of Swing

Problem z prowadzeniem auta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość King of Swing

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow.

 

Dwa miesiace temu kupilem Passata B5. Przed zakupem oczywiscie byl kanal i komputer, wszystko wyszlo ok.

Po tygodniu jezdzenia bylem akurat na trasie. Jadac 120 wszedlem w delikatny zakret i samochod nagle "zwariowal" nie wiem jak to Wam dokladnie opisac, nie wpadlem raczej w poslizg natomiast samochod zaczelo znosic raz w jedna raz w druga strone, kompetnie stracilem panowanie nad kierownica. Odbilem sie od jednej barierki potem od drugiej generalnie cud ze obok nic nie jechalo bo juz bym tu raczej nie pisal. W pierwszej chwili pomyslalem ze to poszla opona (dwa dni wczesniej zeszlo powietrze z innej opony a nikt mi jej nie przedziurawil). Pomyslalem sobie ze poprzedni wlasciciel mial auto na alu, a do sprzedazy zalozyl zwykle kola z oponami ktore dajmy na to przelezaly pare lat w piwnicy.

Dzis odebralem samochod od blacharza, nowy komplet opon... i znowu to samo.

W momencie gdy jade jakies 120 i wchodze w jakikolwiek zakret czuje ze trace panowanie nad samochodem (dokladnie takie samo uczucie jak wtedy tuz przed wypadkiem). Moze to glupie ale mam wrazenie ze kazde kolo chce jechac w inna strone. Nie wiem co sie dzieje ale strach nim gdziekolwiek jechac...

Czy macie jakis pomysl co to moze byc? Czy to moze miec cos wspolnego ze wspomaganiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

A do 120 km/h prowadzi sie normalnie? Tzn jestes w stanie trzymac tor jazdy bez korekt kirownica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem auto miałem podobny problem. na prostej prowadził się dobrze, ale wystarczył jeden zakręt przy większej prędkości i auto "myszkowało" raz w jedną raz w drugą stronę. U mnie problemem był kompletnie zużyty jeden tylni amortyzator. auto zachowywało się jakbym jechał na 3 kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość King of Swing

Do 100-120 jest w miare normalnie (choc nie zawsze) , powyzej mam uczucie ze slizgam sie na drodze...

Amortyzatory u mnie sa w porzadku.

Wczoraj bylem u mechanika bo myslalem ze pompa wspomagania mi poszla (skrzypienie) ale okazalo sie ze przewody byly nieszczelne, na jutro mam wymiane drazkow kierownicy i geometrie. Zobaczymy czy po tych wszystkich zabiegach cos sie zmieni w prowadzeniu auta...

Na koniec ciekawostka dotyczaca Norauto przy M1 w Markach. W niedziele robilem tam przeglad okazalo sie wszystko jest w porzadku poza tym wspomaganiem ktore zrobilem wczoraj. We wtorek chcialem zrobic geometrie i okazuje sie co? Ze koncowki drazkow kierownicy sa do wymiany. Na moje pytanie czy nie sprawdzili tego na przegladzie (robilem rozszerzony) gosc zrobil wielkie oczy i powiedzial ze oczywiscie sprawdzali i nie wie jak to jest mozliwe. Ciekaw jestem czy tak robia tam przeglady ze wymieniaja olej i ogladaja sobie samochod z kazdej strony a reszte maja w dupie czy tez chcieli mnie po chamsku przyciac na czesciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norauto przy M1 w Markach

 

:rotfl:

 

...o czym Ty w ogóle piszesz... oni geometrię wielowahaczowego układu zawieszenia robią na oko, a Ty się dziwisz, że Ci auto pływa ? :P Do warsztatu marsz. W norauto można wymienić wycieraczki albo żarówki w kierunkowskazach, żeby się nie uświnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez robiłem poszeżony przeglad po sprowadzeniu auta diagnosta dobrze że sprawdził numery nadwozia bo normalnie bym mu wcisnoł wszystko co bym chciał tak robia przeglady poszeżane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno robilem przeglad rejestracyjny.nawet nie zauwazyli ze jedego stopu nie ma. nikomu nie można ufac. wszystko trzeba jeszcze raz samemmu aprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności