Skocz do zawartości
romus16

Przekładka silnika diesla passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam pytanie. Posiadam passata b3 z silnikiem 1,6 tdi, kupilem silnik 1,9 tdi i pytanie takie czy dam rade zamontowac go zamiast tego 1,6 tdi dodam ze mam pompe wtryskowa z 1,9 td na linke i mam plan z takowa go tam umiescic. Prosze tylko o odpowiedzi konkretne kogos kto sie zna naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie mam pytanie. Posiadam passata b3 z silnikiem 1,6 tdi, kupilem silnik 1,9 tdi i pytanie takie czy dam rade zamontowac go zamiast tego 1,6 tdi dodam ze mam pompe wtryskowa z 1,9 td na linke i mam plan z takowa go tam umiescic. Prosze tylko o odpowiedzi konkretne kogos kto sie zna naprawde.

 

To co chcesz wstawić? TD czy TDI bo trochę nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co chcesz wstawić? TD czy TDI bo trochę nie rozumie.

 

chce wstawic 1,9 tdi tylko z pompa z 1,9 td na linke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce wstawic 1,9 tdi tylko z pompa z 1,9 td na linke.

 

Tdi czyli pewnie 1Z ma pompę sterowaną elektrycznie i wstawienie na linkę to bezsensowne. Najlepiej mieć tdi z kompletna wiązka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tdi czyli pewnie 1Z ma pompę sterowaną elektrycznie i wstawienie na linkę to bezsensowne. Najlepiej mieć tdi z kompletna wiązka

 

Czyli jak wstawie na linke to nie bedzie chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak wstawie na linke to nie bedzie chodzić?

 

Będzie chodzić ale to bez sensu. Sama pompa aby chodziła nie wystarczy podpiąć linki, trzeba spełnić też inne warunki. Jak ma być tdi to kompletnie bo na takich przerobkach na niczym nie zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie chodzić ale to bez sensu. Sama pompa aby chodziła nie wystarczy podpiąć linki, trzeba spełnić też inne warunki. Jak ma być tdi to kompletnie bo na takich przerobkach na niczym nie zyskasz.

Moze cos zyskam bo ten co jest zamontowany ten 1,6 tdi to kompletna ruina ciezko nim nawet z miejsca ruszyc i olej bierze jak smok. Ten silnik stoi niepotrzebny i teraz mam troche czasu to chce sie pobawić i zobaczyc jak to bedzie. Szczegolnie chodzi mi czy ja to tam wsadze do srodka, czy na mocowania bedzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, piszesz, że masz 1.6 TDI, gdzie w B3 były TDI? Litera "I" na końcu nie oznacza intercooler'a...

A pompę nawet jak wykombinowałby na linkę to ta od 75 konnego TD nie podoła (obstawiam) 90 konnemu TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no zapomniałem, że i tak kombinują. No to w sumie się da, ale tą pompę to i tak trzeba by przerobić na 10mm, które potrzebuje TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w pasku b3 mam wsadzone tdi ahu z vento w razie co to pisz jakich informacji potrzebujesz postaram się pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który kiedyś wsadził silnik 1.9 TDI na pompie od TD i twierdzi że to już nie było to samo. Silnik słabo się na obroty wkręcał i za bardzo jeździć to nie chciało.

Poczytaj o mTDI, z tego co mi się kojarzy to wystarczy zmienić ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy i będzie hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze, piszesz, że masz 1.6 TDI, gdzie w B3 były TDI? Litera "I" na końcu nie oznacza intercooler'a...

A pompę nawet jak wykombinowałby na linkę to ta od 75 konnego TD nie podoła (obstawiam) 90 konnemu TDI.

Wiem jak wyglada i co to jest intercooler i zapewniam cie ze mam 1,6 tdi z intercoolerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak wyglada i co to jest intercooler i zapewniam cie ze mam 1,6 tdi z intercoolerem

 

Tyle, że ja nie napisałem, że nie wiesz co to jest i jak wygląda ic, również nie napisałem, że go nie masz.

Jednak nadal twierdzę, że jesteś w błędzie, bo kto by montował taki świeży silnik jak 1.6 TDI do B3, a w dodatku byłby już trupiarnią... A swoją drogą to z tego co pamiętam, to jeszcze nie puścili 80 konnego 1.6 TDI ;) Także jestem w przekonaniu, że mylisz swojego 1.6 TD z TDI, a tego nie należy robić, bo jednak te silniki dość znacznie się od siebie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz jest nowe serducho w moim b3 i jak narazie zapowiada sie lepiej niz bylo bo jazda testowa dopiero jutro. Skrzynia zostala ta sama.

 

Mam do was pytanie co trzeba zmienic w tej pompie wtryskowej zeby zrobic ja taka jaka jest w 1,9 tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienić tłoko-rozdzielacz na ten z TDI co wcale nie oznacza że będzie jechał tak jak powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmienić tłoko-rozdzielacz na ten z TDI co wcale nie oznacza że będzie jechał tak jak powinien

 

Dzisiaj zobacze jak to wogole jedzie ale juz widze ze bedzie lepiej niz ten 1,6. A ten tłoko rozdzielacz idzie samemu wymienic czy trzeba pompiarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I juz po testach jest lepiej ale fakt szalu nie ma. Panowie teraz sie zastanawiam jak przerobic ten gaz na elektroniczny. Czy jest mozliwe zeby zalozyc tam caly pedal gazu elektroniczny np z passata b4 ? czy to ciezko by

bylo podlaczyc zeby dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I juz po testach jest lepiej ale fakt szalu nie ma. Panowie teraz sie zastanawiam jak przerobic ten gaz na elektroniczny. Czy jest mozliwe zeby zalozyc tam caly pedal gazu elektroniczny np z passata b4 ? czy to ciezko by

bylo podlaczyc zeby dzialalo?

 

Od początku powinno być tak że wkladsz kompletne 1.9 na orginalnej pompie która ma odpowiednią wydajność, teraz się meczysz z tym wszystkim a efekty końcowe i tak będą do d... Ludzie z powodzeniem montuja z b4 110 gdzie jeszcze trzeba ogarnąć dodatkowo układ podcisnienia sterowania geometri turbo.

Edytowane przez bmateuszd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od początku powinno być tak że wkladsz kompletne 1.9 na orginalnej pompie która ma odpowiednią wydajność, teraz się meczysz z tym wszystkim a efekty końcowe i tak będą do d... Ludzie z powodzeniem montuja z b4 110 gdzie jeszcze trzeba ogarnąć dodatkowo układ podcisnienia sterowania geometri turbo.

 

Ja sie nie mecze to jest z nudow poprostu. To b3 jest ojca taki rezerwowy bo on ma b4 a ja mam audi a ta b3 jest tylko w razie w. A ze silnik stal nieprzydatny to chcialem sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności