Skocz do zawartości
Gość ggrzegorz

[silnik] pompa wodna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ggrzegorz

witam ponownie! okazało sie ze przyczyną dziwnych skoków temperatury jest uszkodzona pompa wodna ,co mnie ten fakt bardzo zaskoczył bo w tamtym roku jo wymieniałem kosztowała około 120 zł,nie wiem czemu tak szybko padła ,moze mi podpowiecie jaką pompe kupic ze by mi ciut dłużej słóżyła.pozdrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa po roku, i to nie zewnętrznie (puszcza wodę, luz na łożyskach) a wewnętrznie - nie tłoczy wody... Dziwne :niepewny:

 

W poprzednim swoim VW kupiłem SKF , zrobiłem na niej około 200 tyś. i sprzedałem auto. Jeśli jeszcze jeździ :evil: to napewno z tą samą pompą wody.

 

Tam w sumie nie ma co się zużyć poza uszczelniaczem i łozyskami. Ona raczej przelewa a nie tłoczy, wirnik nie współpracuje z niczym tak , aby mógł się zużyć ( nie w 1 rok!), no chyba że się obraca na wałku, albo w układzie jest coś żrącego lub trącego i został goły tależyk :hyhy: Nawet na ślizgającym się pasku powinna dawać radę.

Jak po wyjęciu starej nie stwierdzisz luzów na łożyskach, braku łopatek i luźnego wirnika to szukaj dalej przyczyny grzania się. W trasie nie ma prawa się tak nagrzewać, jak opisałeś to w poprzednich swoich postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JERRYzw

...na rynku są dwa rodzaje pomp - jedne mają wirnik z tworzywa drugie z metalu , jeśli chodzi o SKF to na pewno ma wirnik metalowy inne np. SIL , DOLZ czy IDR mogą mieć lub mają wirnik z tworzywa który przy minimalnych luzach na łożysku lub zanieczyszczonym układzie chłodzenia może stracić swoje wymiary nawet po 10.000 km nie mówiąc już o tanich "zamiennikach" , kup SKF - warto , pozdr

 

 

ps: jeśli wymontujesz pompe wody ale całą - nie tylko wkład - możesz zobaczyć jaka jest przerwa między obudową a łopatkami pompy , w nowej pompie ma ona około 0,5-0,8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności