Skocz do zawartości
Gość maluch22

[ elektryka/elektronika] Czujniki wody w obudowie termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maluch22

CZy ktos jest w stanie powiedzieć mi za co odpowiedzialne są czujniki wody w VR6 automat mam na mysli trzy sztuki w kolorach żółtym, niebieskim i brazowym. Jeszcze jedno w brązowym czujniku coś lata w środku jak sie nim porusza natomiast pozostałe nie, czy to normalne czy raczej wskazuje na jego zepsucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nich podaje temp. do ECU, drugi do tablicy wskażników, trzeci ten co Ci lata to włącznik. Jak coś pomyliłem to ktoś poprawi. Jak będziesz je tak wyjmował i macał to obudowa kosztuje 140 PLN, czujniki też nieco :) Napisz co się dzieje że tam zaglądasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

Jeśli chodzi o obudowę to wiem mam drugą wiec nie ma problemu wyjmowałem je bo miałem zły korek i wywalało płyn z pod uszczelniaczy i powyjmowałem je aby wymienić oringi i tak wyczułem że jeden ma coś luźnego w środku później załapałem, że jak podpinałem kompa pod sam. to w błedach wyszło coś z czujnikiem wody i tak sobie teraz o tym przypomniałem dlatego pytam od czego jest ten brazowy czy to on czasami nie idzie do kompa auta? Co za włąznik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne ktory czujnik odpowiada za temp na wskaznikach

Otoz dzis temp na wskaznikach 120 normalnie oczy na wierzch, sprawdzilem na vagu 80..... weze nie maja raczej 100 stopni i wentylator w chlodnicy nie wlaczyl sie na poczatku obstawilem termostat... popukalem (myslalem ze sie zawiesil) no ale okazalo sie ze weze gorny cieply dolny tez cieply( po jakims czasie sie zrobil cieply na postoju) a na wskazniku 110 -120 plyn w zbiorniczku sie nie gotuje nie wywala plynu

ale tak analizuje to wychodzi na czujnik na wskazniki, który to jest i jak go sprawdzic?Podejrzewam ze to jest zołty bo odpinajac wtyczke na tablicy wskazówka lezala na samym dole

Co jeszcze mozne byc winne oprocz czujnika ewentualnie

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski ecu, czarny wentylator,i ten trzeci wkazniki chyba tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie ktos naprowadzi czy dobrze kminie z tym czujnikiem zółtym czy moze byc jeszcze winne co innego? Zimne luty w liczniku raczej nie bo by wskaznik lezal i nie pokazywal temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jeszcze mozne byc winne oprocz czujnika ewentualnie
oprócz czujnika samo połączenie kostka przewody złacze w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oprócz czujnika samo połączenie kostka przewody złacze w liczniku

No nic kable raczej ok bo wskaznik rosnie od zera do 120 a wyzej to nie probowalem :)

obstawiam ten czujnik ze zmienil charakterystyke swoja i oszukuje, juz zamowilem nowy ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to może być jeszcze termostat się przycinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale vag by wtedy pokazal tez 120 a pokazal 86 do tego nie wywalalo ze zbiorniczka plynu i nie gotowalo go i temp oleju 90 stopni

pol roku wczesniej sprawdzalem zgodnosc vaga z wskaznikami wyszlo ze vag pokazuje 90 a wskaznik pokazywal ok 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności