Skocz do zawartości
milpio

Centralny klapy tylnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Mam od niedawna passata 1.9TDI Variant 2001rok i zdawałoby sie ze wszystko jest ok ale niestety mam problem z centralnym od klapy tylnej.

Mianowicie: gdy z pilota chce otworzyć bagażnik to jedynie auto sygnalizuje mi kierunkami ale żadnej reakcji na zamku nie ma, przycisk w drzwiach od kierowcy to w ogóle nie działa- nie wiem co sie dzieje czy to jest wina modułu komforty czy jakaś inna.

Miernikiem sprawdziłem: kabelki są ok ale po naciśnięciu pilota czy guzika w drzwiach nie idzie żaden impuls na siłownik w klapie tylnej.

 

Może ktoś wie co zrobić żeby to w końcu zadziałało, co jest popsute?czy faktycznie to jest wina

modułu komfortu?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

U mnie w 2001 roczniku tez mialem podobnie. Naciskalem przycisk w pilocie, zamrugal swiatelkami i nie otwieral zamka bagaznika, ale jak nacisnalem przycisk drugi raz to zamek juz byl otwarty. Zobacz, czy u Ciebie tez tak zadziala :?::niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wielokrotnie tak i żadnej reakcji-może faktycznie jest to wina modułu-albo jest popsuty albo trzeba przez kompa dodać mu taką funkcje otwierania tego bagażnika-zresztą sam już nie wiem bo tak na tym się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temacik.

 

Panowie prad mi nie dochodzi w ogole do silownika i pewnie gdzies ten kabelek sie przerwal (najpredzej na laczeniu klapy z karoseria - ten gumowy przegub). Ale jak sie do niego dobrac? Moze ktos zna kolor tego przewodu lub inne miejsce w ktorym moglbym zmierzyc miernikiem czy podaje napiecie (przed gumowym laczeniem bagaznika w kombi?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos zna kolor tego przewodu lub inne miejsce w ktorym moglbym zmierzyc miernikiem czy podaje napiecie (przed gumowym laczeniem bagaznika w kombi?)

Do tego siłownika idzie niebieski i zielony kabelek. Nie wiem czy jest jakaś wtyczka po drodze do klapy, ale te kable według schematu idą prosto z modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość giezet78

A masz opcję że uzbraja ci alarm gdy drzwi nie zostaną otwarte przez kilkadziesiąt sekund?? ...Ja mam, i mam podobny problem z klapą jak ty (nie pali się lampka gdy otworzę i nie da się otworzyć ani z pilota ani od wewnątrz), no i stało się..ostatnio zatrzasnąłem sobie kluczyki gdyż nie otwierałem drzwi, jedynie bagażnik wyciągając narty itp. 150km od domu!! Położyłem kluczyki nierozważnie (czego nigdy w życiu nie robię) w bagażniku, ubierałem chyba rękawiczki...i trzasłem klapą..niestety wcześniej uzbroił się alarm i wszystkie drzwi zablokowane. Masakra!! a zapasowe...w domu heh.

W skrócie otworzył mi pan Józek z pobliskiego warsztatu, na szczęście na koszt ubezpieczyciela - opcja w assistance.tylko niestety chromowana listwa dachowa raczej do wymiany, powgniatana w kilku miejscach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności