Skocz do zawartości
eltom

Pedał sprzęgła zablokowany w połowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek napiszę, że kompletny dmumas ze sprzęgłem wymieniony został w październiku ubiegłego roku, a przejechane ma jakieś 15 tysięcy. Oczywiście łożysko oporowe także zmienione.

Sytuacja taka:

zaparkowałem samochód po trasie, po jakichś 30 minutach kolejne odpalenie.

w tym momencie okazało się, że przy minionym parkowaniu sprzęgło nie wyszło do końca i pedał zablokował się w połowie.

Różne tematy już czytałem, ale żaden nie był konkretny.

Czy to może mieć jakiś związek z tym, że sprzęgło piszczy mi przy puszczaniu? No i dlaczego pedał zablokował się w połowie? Dopiero podważenie go na siłę pomogło, od tego czasu juz się to nie zdarzyło. Teraz jedynie przy przyspieszaniu czasem się sprzęgło ślizgnie. Czy to wszystko ma jakiś związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to sprzegło nie ma nic do tego stawiał bym na pompke przy pedale lub siłownik hydrauliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli, że ta pompka czy siłownik są odpowiedzialne za to piszczenie, czy za to że nie odbiło sprzęgło? Jak puszczam sobie powoli sprzęgło, to tak samo powoli słychać piszczenie, jak powolne otwieranie nienasmarowanych drzwi.

A odnośnie tego pedału, to było tak:

Zaparkowałem samochód.

Następnie za kierownicę wsiadł kolega, który na co dzień jeździ automatem.

Powiedział tylko, że sprzęgło mam dziwne, ale się niczego nie domyśliłem.

Dopiero po paru kilometrach gdy sprzęgło się ślizgało, przesiadłem się sam żeby zobaczyć o co chodzi.

Już na start zobaczyłem pedał zablokowany w połowie, więc nogą podważyłem go do góry i już się nie blokuje.

Tylko cały czas piszczy przy wyciskaniu sprzęgła. A za chorobę nie wiem jaki to ma związek.

Czy może być, że coś tam wymaga smarowania i dlatego się zablokował, a teraz piszczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie to jak by nie bylo to zazwyczaj lozysko oporowe no chyba ze tarcza sie skonczyła i nity tra sie o powierzchnie docisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie piszczy od pewnego czasu sam siłownik/tłoczek przy pedale sprzęgła przy powolnym odpuszczaniu ale nigdy nic się nie zacięło. Co do samego piszczenia to czytałem żeby pod gumową osłonę zaaplikować jakieś smarowidło lub WD40. Próbowałem silikon w sprayu i WD40, trochę pomogło ale po kilkunastu naciśnięciach piski jednak się pojawiają. Trochę mnie to irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jeśli piszczy na zgaszonym silniku, to również może być łożysko oporowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekpiotr1

Witam , mam podobny problem pedał sprzęgła wpadł mi w podłoge ,odciągnołem go ręcznie i narazie jest ok ,ale czasmi jest tak że łapie lub łapie w połowie ,dodam że problemy zaczynają się gdy temperaura na dworze jest 20-25 st . w czym może być problem ,czytałem dużo na forum ale nic konkretnie .Wydaje mi się że sprzęgło raczej nie ,stawiam na pompke lub wysprzęglik ale ,może ktoś miał taki przypadek ,aha, płyn zmieniłem i odpowietrzyłem układ .

 

---------- Dodano o 11:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:04 ----------

 

Witam , prawdopodobnie mam do wymian pompke sprzęgła i mam pytanie czy musze odkręcać serwo ,czy jestem wstanie zrobić to od wewnątzr auta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności