Skocz do zawartości
Gość Seba75x

Pomocy! passat 1.9 TDI 1999 AHU - climatronic nie chłodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seba75x

Dokonałem 25 maja przeglądu układu klimatyzacji na urządzeniu firmy BOSCH. Serwisant nie stwierdził większego ubytku czynnika. Stwierdził normatywne sprężanie, odessał wszystko z układu i napełnił 750g.

Po przejechaniu 200 kilometrów w trybie auto w kabinie zaczeło robić sie gorąco. Wróciłem do serwisu pan zmierzył temperaturę w trybie LO z włączoną cyrkulacją i stwierdził 15C . Podłączył do urządzenia- wszystko w normie.

Zmieniłem serwis wykonałem powtórnie operację lecz temperatura wywiewanego powietrza wciąż na poziomie 13-15C.

- auto posiadam od nowego ma teraz 280tyś km

- nie miało stłuczki

- regularnie robię serwis klimy- w ubiegłym roku chłodziła do 4C

- wymieniam filtr kabinowy i odgrzybiam ( filtr osuszacz nie wymieniany nigdy)

Dziś serwisant stwierdził, że jest za duża różnica miedzy temperaturą rurki po stronie wysokiej i niskiej - jedna gorąca aż parzy druga ledwie letnia ale rozkładając ręce powiedział że jeszcze nie wie czemu.

Pytanie czy ktoś z osób na forum wie jaka może być przyczyna takiego stanu??? Podróżuję po 200-300 km dziennie w tych warunkach nie daję rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( filtr osuszacz nie wymieniany nigdy)

 

 

Osuszacz należy wymieniać raz na 3-4 lata i obligatoryjnie po uszkodzeniu układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór rozprężny do wymiany :ok: (koszt 25-30pln) podjedź do kogoś od klimy, niech ściągnie czynnik , wymieni zawór i załaduje powtórnie.osuszacz oczywiście też wymień ,czas na niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Mam pytanko zawór rozprężny kupię w sklepie z częściami czy tylko w aso VW???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Właśnie auto wróciło z trasy klimatyzacja włączona w środku gorąco a na jednej z rurek wielka gruda lodu.

Czy ten zawór rozprężny znajduje się w jednej z rurek przy podszybiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

jeden z filtrow znajduje sie wlasnie w jednej z rurek w podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13-15 stopni to czy aby dobrze???

Ja jak robilem pod koniec kwietnia przeglad klimy z wymiana gazu i czyszczeniem, to na koniec sprawdzilismy temperature wydmuchiwanego powietrza i wyszlo 6 stopni. Na 6 przestalismy sprawdzac a w aucie bylo 25 jak zaczynalismy.

 

Nie wiem czy to nie dlatego ze mam klime reczna nie climatronik? Silnik tez AHU.

 

Aczkolwiek gosc w serwisie powiedzial mi podczas sprawdzania temperatury ze sprawny uklad to przyjnamiej 8 stopni.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Moja klimatyzacja w ubiegłym sezonie w passacie chłodziła jeszcze do 4,5C dlatego też twierdzę, że jest coś nie tak.

Mam nadzieję, że to rzeczywiście jest to wina tego zaworu rozprężnego.

Posiadam jeszcze A4 i tam klimatyzacja chłodzi do 4 stopni C przy zamkniętym obiegu, wentylator na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

a wiec ten filtr na tej rurce jest bardzo wazny i trzeba go wymienic,a jesli chodzi o temp to powinna byc pomiedzy 4-8,a jak spada nizej to tez nie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Ciekawe czy uda mi się kupić ten zawór rozprężny ( filtr) u mnie w Żarach czy będę musiał jechać do aso w Zielonej Górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

tak to dokladnie ten element

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Więc jutro postaram się kupić ten filtro-zaworek i filtr osuszacz, a we wtorek umówić się na serwis poraz trzeci z tym autem w przeciągu miesiąca. Za kierownicą spędzam rocznie po 70-100 tyś. kilometrów brak klimy to dla mnie utrapienie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

to jest naprawde duzo tyle rocznie...w serwisie od klimy powinni miec takie rzeczy na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Niestety jak kupią urzadzenie do serwisowania klimy bądź je wydzierżawią to myślą, że to już koniec. Pytałem pana z warsztatu kiedyś czy nie trzeba wymienić wentylków w zaworach do nabijania po stronie niskiej i wysokiej bo auto ma już 200 tyś - mówi nie a gdzież tam następnego dnia byłem z powrotem - uciekł gaz!!! Pan zwiesił głowę ale za czynnik, wentyl i robociznę skasował mnie znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan zwiesił głowę ale za czynnik, wentyl i robociznę skasował mnie znowu.
To już tam nie jedź ,nie powinien cię kasować ponownie.Tak jak pisałem jak będziesz miał zawór rozprężny (filterek) to podjedź do kogoś kto ściągnie Twój czynnik i nabije powtórnie po wymianie osuszacza i zaworku, nie powinien cię kasować za czynnik. powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

Zawór rozprężny wymieniony w serwisie klimy. Klima chłodzi do 5 stopni przy zewnętrznej temperaturze dziś 32 C. Niestety filtr osuszacza nie udało się wymienić - złapał na skręcanych połączeniach tak, że pan w serwisie powiedział, że bez zapasowych węży na stanie nie będzie się do tego zabierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam passata b6 z 2005r klima działa bardzo dobrze jak jade ale jak stoje np. w korku to za chwile dmucha letnim powietrzem a nie zimnym co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie mam passata b6 z 2005r klima działa bardzo dobrze jak jade ale jak stoje np. w korku to za chwile dmucha letnim powietrzem a nie zimnym co to może być?

 

Witam Cię,

 

Sprawdź wentylator przy chłodnicy od klimy.

 

POWODZENIA

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności