Skocz do zawartości
damiano

czujnik położenia wału 2.0 16v 9a rok 91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kupiłem passata z 91r silnik 2.0 16v 136KM. Przeglądając auto natknąłem się na czujnik położenia wału (ten w bloku silnika przy filtrze oleju) który nie jest wpięty . Przeszukałem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi gdzie ma być wpięty w/w czujnik. Dowiadywałem się w serwisie niestety nie uzyskałem informacji. Dodam że auto przygasa podczas ruszania tak jakby nie miał iskry lub źle ustawiony zapłon. proszę o poradę dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pustylol

jeśli czujnik położenia wału nie jest podłączony, czyt. nie daje sygnału auto nie ma prawa odpalić...

Może mówisz o czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tam w okolicy filtra nie siedzi czujnik spalania stukowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 9A nie ma czujnika położenia wału. Taki czujnik występuje w silniku ABF w B4. Napisz jakie masz niedomagania, też swego czasu walczyłem ze swoim silnikiem.

Edytowane przez peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie to czujnik spalania stukowego. zobacz jaka koncowke ma ten czujnik jesli jest zakonczony olastikowym oczkiem z jednej strony z zabkami to jest to napewno stukowy.

tak jak na zdjeciu http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8ZiO4ftCxnMuZGrBUIUQzw0YcbEG-8QkdXVScK6xayJrVj4rY8d0SMCIT1Q

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjęcia... na niebiesko są zaznaczone czujniki spalania stukowego które są podłączone.... na czerwono zaznaczyłem owy czujnik położenia wału wraz z wtyczką której nie wiem gdzie wpiąć. peter sprawdź co masz w miejscu które zaznaczyłem na czerwono. pozdrawiam dzięki! IMG_8018.jpg

IMG_8017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze faktycznie jest czujnik polozenia walu tylko wydaje mi sie 9A nie mialo tego czujnika! moze blok jest zmieniony na blok z agg albo ady??

jesli 9A ma ten czujnik to wtyczka powinna byc nad rozrusznikiem badz w jego okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęcia nr1 muszę spojrzeć w silnik za dnia. Na zdjęciu nr2 myślę, że może być wtyczka od czujnika impulsów. Powinien być złożony na przewodzie wysokiego napięcia 4 cylindra.

ws_serve_pic.php.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peter taką wtyczkę od czujnika impulsów mam wpiętą! Zastanawia mnie tylko ten czujnik położenia wału. Gadałem z mechanikami i każdy mówi ze nie ma prawa odpalić także raczej czujnik założony bezpodstawnie. jeśli u Ciebie takiego nie ma to wszystko wiemy:) dzięki pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano zaglądałem w silnik i u mnie tego czujnika nie ma. Faktycznie jakby to był czujnik położenia wału i nie był podłączony to silnik w ogóle by nie palił. Miałem tak w sierze 2.0 dohc. Tam miałem przerwany jeden przewód i silnik wcale nie gadał. U ciebie może ktoś zmieniał blok silnika? Albo poprzedni właściciel wprowadzał jakieś modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka

Edytowane przez kamil vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności