Skocz do zawartości
Alkad

vw polo 1.4tdi 2001r problem z przyśpieszaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z moim polo, silnik 1.4 tdi AMF 75km.

Problem polega na tym że samochód nie chce przyśpieszać, od jakis 1800obr/min jak się mocniej przycisnie gaz to samochód szarpie i przerywa, przyspiesza ale takimi skokami i nie mozna nawet nazwac tego przpieszaniem tylko kutaniem. Na luzie wkreca się ok tylko że odcina go już przy 3200obr. dojdzie do tych obr i koniec. w czasie jazdy jest to samo. Problem pojawia się na każdym biegu. Co ciekawe jak zgaszę go i zapale to przez moment jakies 10s(codzi dobrze tj wkreca( ponad 4000obr/min sie i przyspiesza super, a po chwili znowu kutanie. VAG nie pokazuje błedów Samochód zawsze pali na dyk, nie kopci, nie bierze oleju.

Sporo częśći było podmieniane :

przepływomierz, pompa w baku, pompa vacum ta z boku głowicy, wszytskie 3 pompowtryski, turbina, Zawór regulacji ciśnienia doładowaniam, wyrzuciłem juz nawet katalizator. filtry i płyny eksploatacyjn wymieniane na czas.

Już sam nie wiem w czym szukać. Zastanawia mnie to że jak zgasze i odpale to możę isc dobrze ( powiedzmy 1,2,3 bieg do oporu idzie bez zarzutów) więc niby wszytsko ok ale jednak nie.

Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam.

 

Edit: co myślicie o tym że mam pozapychane tłumniki ? (Przebieg 280tys km)

Edytowane przez Alkad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób komplet logów i wrzuć na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności