Skocz do zawartości
komanch

Napięcie trzyma

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B6, podłączam światła DRL, za radami kolegów z forum dla plusa chciałem wykorzystać któryś z wolnych bezpieczników, znalazłem kilka takich gdzie napięcie wskakuje dopiero po zapłonie.

Przykładowo bezpiecznik nr 24 czy całkiem wolny nr 18 pojawia sie 12V wraz z zapłonem, ale u mnie po wyjęciu kluczyka ..... dalej jest 12V :niekumam

Dopiero po 12 minutach od wyłączenia zapłonu napięcie znika na bezpiecznikach! o co chodzi?

Jak to zmienić? U innych jeśli nawet to 12V trzyma to tylko około 10 sekund ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie grzebalem pod wlacznikiem/pokretlem oswietlenia w B6, a tam bym sie skierowal. Ano w starszych modelach np B5 pod pokretlem wlacznika swiatel tj wyjmujac go od strony kostki jest wolny pin TFL. Jest na nim napiecie jak kluczyk jest w stacyjce przekrecony, po odpaleniu silnika rowniez. A znika po wlaczeniu swiatel postojowych. Ja tam bym sie wpial i od niego dolozyl bezpiecznik w skrzynce i dalej polecial do swiatel drl. Tylko tego nie wiem czy taki pin od strony wtyzki w pokretle swiatel tj ten pin TFL jest? Bo moze juz po canie jest to obslugiwane. Tzn w biksenonie drl ustawia sie przez diagnostyke. Wyciagnij pokretlo swiatel i obadaj sprawe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, użyłem właśnie tego pinu o którym pisałeś :)

Okazało się że nie mogę zasilania dla DRL podłączyć praktycznie pod nic co znajduje się pod maską! U mnie sprawa wygląda tak, że po wyłączeniu zapłonu działa przekaźnik zwłoczny, który wyłącza napięcie dopiero po 12 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie tez bede sie podpinal pod ten pin. Tylko ze mi nie pasuje iz po przekreceniu kluczyka w stacyjce juz drl bedzie sie swiecil :( W paskach np b5 robiono przekaznik na linii drl i jak miales przekrecony kluczyk i zaciagniety reczny to drl sie nie swiecil. No ale wez w zime na postoju zaciagnij reczny:( Ja mam silnik na zwyklej pompie tdi i mysle pod ta pompe a konkretnie pod zaworek paliwa n109 podepne przekaznik ktory pusci prad z pinu tFL na swiatla drl. Czyli dopiero jak silnik sie uruchomi, to przekaznik zadziala i pusci napiecie na diody:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod zaworek paliwa n109 podepne przekaznik
A czy przypadkiem N109 nie dostaje napięcia zaraz po zapłonie jeszcze przed uruchomieniem silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym jest sęk ze z tego co ja pamietam to powinien dostac przed zaplonem, tj po przekreceniu kluczyka. Mialem na stanie golfa3 tdi i kurcze dostawal napiecie dopiero jak silnik odpalil. A narazie nie mam czasu by obadac u siebie jak to jest:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w tdi N109 zamyka się jak np. hamujesz silnikiem więc i tak się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm fakt, zapomnialem o tym:( Ale mozna by zrobic podtrzymanie napiecie jak N109 po odpaleniu "rzuci" plusem to uklad bedzie trzymal az sie silnika nie zgasi:) Cos sie wymysli, a i tak nie na teraz te plany:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności