Skocz do zawartości
Michal1980

Ustawienie świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio w aso i m.in mieli ustawić mi światła. Ale mechanik powiedział że lewego nie da się ustawić bo coś tam się zepsuło / pękło i muszę kupić cały kosz.

Znając zapędy aso do wymiany wszystkiego co tylko mają na magazynie, chciałbym jednak sam to jeszcze sprawdzić - jak zatem ustawia się światła mijania?

Nie chodzi mi o pokrętło w aucie bo to działa jak należy, ale jakieś mechanizmy przy samym kloszu.

czy jeśli tam rzeczywiście jakiś cycek jest urwany to trzeba kupować całą lampę?

I przy okazji: światła drogowe też można ustawiać? Jeśli tak, to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła drogowe też można ustawiać? Jeśli tak, to jak?

Wysokość świateł drogowych jest zależna od ustawienia soczewki-jest tam dźwigienka połączona z mocowaniem soczewki-jak soczewka idzie w górę, to odbłyśnik świateł drogowych też.

Jeśli chodzi o wnętrze lampy, to masz w moim temacie kilka fotek poglądowych reflektora Hella:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/104411-B6-Reflektory-bixenonowe-typu-incognito-przer%C3%B3bka-wg-w%C5%82asnego-projektu

Ogólnie jest tam kilka plastików, które mogły popękać-między innymi mocowanie ramki odbłyśnika do śruby regulacyjnej.

Musiałbyś zdemontować reflektor, ściągnąć gumowe zaślepki od żarówek i obejrzeć, jak to wszystko w środku wygląda. Jeśli to któryś z elementów mocowania odbłyśnika, to raczej jest reflektor do odratowania bez rozklejania-jeśli zatrzask mocujący ramkę odbłyśnika świateł mijania, to bez rozklejania się nie obejdzie-taniej wtedy chyba wyjdzie kupić używany reflektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rodzaj lampy bixenon czy soczewka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki.

Nie wiem czy już teraz kupować w ciemno reflektor czy jak będę za parę dni w Polsce, tym się zająć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy już teraz kupować w ciemno reflektor czy jak będę za parę dni w Polsce, tym się zająć...

Ja bym odczekał tych kilka dni :) Ale nawet jeśli masz jakieś plastiki w środku zepsute, to licz się z tym, że będziesz musiał kupić rozbity reflektor na dawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast lewe lampa świeci za bardzo w lewo jak byłem na przeglądzie to sprawdzili i niby wszystko ok Ale jak jechałem w trasie w nocy na autostradzie to ewidentnie widać jak świeci nie na wprost tylko w lewo

Chciałem wieczorem podjechac pod mur i przestawić ja samemu

Czy jest taka mozliwość ? Jeżeli tak to możecie powiedzieć lub pokazac jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na imbus, tylko muszę spojrzeć, który jest odpowiedzialny za góra/dół.

Właśnie dzisiaj miałem przegląd rejestracyjny i diagnosta ustawiał mi światła.

Wcześniej były za wysoko więc na pusto ustawiałem na pozycję 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej były za wysoko więc na pusto ustawiałem na pozycję 1.
Ja jak na pusto ustawię na jedynkę to siekam po gałach tych z przeciwka. Dwójka jest u mnie ok. Też byłem dzisiaj na przeglądzie 99zł, ogólnie gitara tylko diagnosta szepną : jak by ktoś pytał to w dniu przeglądu w mijaniach siedziały H7 a nie hidy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na imbus, tylko muszę spojrzeć, który jest odpowiedzialny za góra/dół.

 

U mnie to raczel musze ustawić prawy/ lewy :D

Jak będziesz miał jakis ysunek to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno wymieniałem palniki. Wszystko ok do momentu przeglądu technicznego. Otóż okazało się że prawy świeci troszkę do środka. Diagnosta powiedział no-poroblem - przestawimy. A tu zong. Nie można ruszyć regulacją lewo-prawo. Przymknął oko i podstęplował. Mi natomiast to nie daje spokoju bo teraz widzę jak nieprawidłowo świecą. Nie mam ochoty zdejmować znowu zderzaka. Ani lewa ani prawa lampa nie daje się ruszyć. Gora-dół, doświetalnie chodzi a lewo-prawo nie, czy jest jakaś blokada czy coś w tym stylu. Sprawdzałem u szwagra ten sam rocznik to samo. Przeprowadzałem procedurę vagiem też nic. Może macie jakieś pomysły, może sprawdźcie u siebie, ewentualnie może ktoś ma lampę na wymontowaną-pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest.

 

Wymieniłem reflektory (H7) na nowe - Depo (kopia Helli).

Światła mijania świecą OK, ale długie w ogóle nie świecą na jezdnię :swirus

Świecą ostro w górę i strumieniem rozproszonym...

 

Z tego co analizowałem na wymontowanych Valeo, cały reflektor można ustawić osobno, a soczewkę osobno (bo chyba ustawianie świateł pokrętłami i silnikiem dotyczy samej soczewki, a nie całej lampy). Czy tak jest?

 

Bo teraz widzę rozwiązanie tekie, żeby najpierw lampę ustawić w dół, a później imbusem ustawić soczewkę?

 

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację z lampami depo... ale w golfie II x lat temu.

Jak ustawiłem dobrze mijania to długie dawały w kosmos.

Tak więc ustawiłem wg długich, ale mijania świeciły blisko auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie raczej średnie...

W grę wchodzi jeszcze regeneracja tych valeo, ale najpierw spróbuję poustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po małym dzwonku i wymianie prawej lampy na nową ..ewidentnie świeci za nisko jak można samemu sobie to wyregulować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po małym dzwonku i wymianie prawej lampy na nową ..ewidentnie świeci za nisko jak można samemu sobie to wyregulować ?

 

chyba muszę udać się na stację kontroli .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niedawno wymieniałem palniki. Wszystko ok do momentu przeglądu technicznego. Otóż okazało się że prawy świeci troszkę do środka. Diagnosta powiedział no-poroblem - przestawimy. A tu zong. Nie można ruszyć regulacją lewo-prawo. Przymknął oko i podstęplował. Mi natomiast to nie daje spokoju bo teraz widzę jak nieprawidłowo świecą. Nie mam ochoty zdejmować znowu zderzaka. Ani lewa ani prawa lampa nie daje się ruszyć. Gora-dół, doświetalnie chodzi a lewo-prawo nie, czy jest jakaś blokada czy coś w tym stylu. Sprawdzałem u szwagra ten sam rocznik to samo. Przeprowadzałem procedurę vagiem też nic. Może macie jakieś pomysły, może sprawdźcie u siebie, ewentualnie może ktoś ma lampę na wymontowaną-pomocy.

 

Szczerze polecam http://pvlpolska.pl/ dorabiają profesjonalne uchwyty z aluminium.

Naprawiali mi uchwyty w reflektorze - Mercedes W203 i zrobili to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle soczewki . Mijania swiatla mam ustawione prawidlowo a drogowe czyli dlugie lewe jest ok ustawione a prawe jakby bylo wrazenie ze nizej swieci ,czy to moje wrazenie czy tak ma byc??? Dodam ze jak ustawiam gora,dol to sie ustawia i soczewka i drogowe...Tak ma byc??nic polamane nie mam a swiatla Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos ile jest tych regulacji tych swiatel zwyklych lamp soczewkowych ? wiem ze dwa napewno, od soczewek i drogowych gora/dol i od soczewek prawo/lewo...i jescze cos jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności