Skocz do zawartości
Gość kubas1313

Założenie / dołożenie / montaż klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kubas1313

Witam

Mam okazję kupić Passata 1.9 TDI 1999r 116PS za 25.000zł tylko,ze jest jeden problem nie ma klimatyzacji. Została ona wymontowana w serwisie w Niemczech bo podobno poprzedni właściciel miał uczulenie.

Zastanawiam się ile mogło by kosztować założenie z powrotem klimatyzacji???

Ewentualnie czy dużo droszszebyłoby założenie climatronika???

 

Nie wiem czy warto się bawić czy szukać jakiegoś innego autka

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

kubas1313, poszukaj innego auta. IMO gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubas1313

dzięki za odpowiedzi

jescze się zastanowie czy go kupić, trochę mnie kusi bojest naprawdę w niezłym stanie

Tylko ta klima:( :dobani:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Kubas1313 głupoty jakieś, ktoś Ci naopowiadał jak właściciel był uczulony nie musiał jej włączać, ja bym takiego auta nie ruszał bo pachnie mi jakąś kombinacją.

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Jak dla mnie to to autko też "śmierdzi" - nie napalaj się - znajdź coś z czego będziesz zadowolony, przecież nie kupujesz auta na miesiąc tylko masz się nim cieszyć przez klika lat.

A co do ceny to nie wiem czy to taka okazja - ja za swojego zapłaciłem (co prawda w Niemczech) 30.500, a Ciebie wyjdzie z naprawą klimy niewiele mniej.

 

 

A'propos tematu klimy - SZUKAM serwisu klimatyzacji w Łodzi lub niedalekiej okolicy :padam:

 

Pomocy :|

 

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Jeżdziłem całe życie bez klimy i od 3 miesięcy z klimą. W tej chwili jakbym miał kupić autko bez klimy, to chyba bym umarł ze śmiechu. W ogóle nie wiem jak to możliwe, że ja nie miałem tyle lat tej klimy :rotfl: Poszukaj czegoś ciekawszego. W końcu efekt cieplarniany mamy :-) Koledzy mają rację. Nie ma powodu żeby wyciągać klimę. Wystarczy nie używać jak ktoś nie chce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brylafm

Jestem nowym posiadaczem passata B5 1998 TDI, niestety nie mam w niej klimatyzacji. Czy jest możliwość założenia klimatyzacji do modelu bez klimy? Jeśli tak to jaki jest pełny koszt instalacji wraz z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o PL, to taki koszt wacha się w granicach 4000 - 5000 zł (części + robocizna). Ale tam, co siedzisz (czytam z Avataru) - to nie wiem :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brylafm

biedrona, w tym poście troszkę słabo jest ten problem opisany.

 

Danek75, autko zawsze mogę zwieść do Polski 7h i jestem w domku. Pytam się o ceny w Polsce, tutaj usługi są kilka krotnie droższe:( 4000 do 5000 zl to z częściami nowymi czy używanymi, mnie interesują części używane bo nie chce przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brylafm - podałem ci cenę z nowymi częściami. Są takie zakłądy, które się właśnie specjalizują w montażu klimy. A jeśli chcesz złożyc to sobie z "używki", to musiałbyś do któregoś zakładu dryndnąć i zapytac - jaki jest sam koszt robocizny.

Zapytałes o pełny koszt - no to ci odpowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się to kolego?Nie lepiej starego do żyda i kupić z klimą inszego (no chyba że lubisz inwestować - bezpowrotnie :P ).Sorki za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie interesują części używane bo nie chce przepłacać

 

W zakładach, ktore zajmuja się montażem klimatyzacji nikt nie bawi się w zakładanie używanych elementow. Oni zawsze dają gwarancję na to co zrobią, stąd jak sądzę nie podejmują ryzyka z używanymi częściami.

Zdaje sobie sprawę, że Polska to egzotyczny kraj, ale nawet i My powoli zmierzamy ku normalności.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak lepiej "zjedź z ceną" troche, sprzedaj go i znajdź auto z KLIMĄ. Podliczajac koszty takiej operacji (obniżenie ceny,sprzedaż i kupno drugiego), to wyjdzie ci podobnie, jakbyś montował klimę - a sądzę, ze nawet taniej taka zamianka wyjdzie po podliczeniu całości :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Danek75, jeśli ma pewne auto to nie bardzo - dolicz sobie koszta przerejestrowania, wymiany podstawowych elementów (na starcie olej, filtry, rozrząd, wyczyszczenie i nabicie klimy) i usunięcie potencjalnych usterek oraz czas stracony na poszukiwanie innego auta. Klime założy za ok 3tys a zmiana samochodu wyjdzie go ok 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedrona - ale on chce to zrobić z używanych części - więc nie wiem, czy gra jest warta świeczki :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek75, jeśli ma pewne auto to nie bardzo - dolicz sobie koszta przerejestrowania, wymiany podstawowych elementów (na starcie olej, filtry, rozrząd, wyczyszczenie i nabicie klimy) i usunięcie potencjalnych usterek oraz czas stracony na poszukiwanie innego auta. Klime założy za ok 3tys a zmiana samochodu wyjdzie go ok 5.

 

Może nie umiem liczyć :P ale troszeczkę przesadziłeś.Poza tym to za ile sprzeda i za ile kupi też ciężko ocenić (to samo w kwestii tych wszystkich wymian - możesz kupić coś mądrego i wtedy nie musisz wymieniać pół samochodu :P i na odwrót ).I tak myślę, że zakup innego jest bardziej opłacalny jednak każdy ma rozum i umie liczyć po swojemu :ok:

 

PS.Kupując golasa i zakładać klime,tempomat i inne cuda wianki - lepiej dołożyć parę groszy i kupić bogatszą wersje nie kombinując pózniej i/oraz wydawać tony dukatów i nerwów - ludzie sami stwarzają sobie problemy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brylafm

OK to już wszystko wiem, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Off Topic] Przpomniał mi się kumpel, który kupił klimę na allegro za jakieś 2000 do Seata Toledo i sam ją założył. Bawił się tym ponad tydzień czasu. Działa mu do dzisiaj. Tyle, że on lubi grzebać w swoim aucie.

Może spróbujesz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności