Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może próbował już zmienić egr w silnikach afn/avg na ten z klapą gaszącą np od awx ?

ten z afn/avg wygląda tak:

rurki9891394.th.jpg

a ten z asf/awx/avf wygląda tak

1700360752_3

jak widać posiada klapę gaszącą i silnik gaśnie bardzo ładnie

czy da się te egry podmienić?

w sumie do afn/avg bez problemów można przełożyć kolektor ssący od awx więc wydaje mi się że się da

tylko gdzie podłączyć wężyk od gruszki?

próbował ktoś?

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ludzie wyrzucają to ustrojstwo a Ty chcesz zakładać? :) Spoko luzik żarcik hehe.

Nie wiem skąd wychodzi wężyk do gaszka. W AFNie masz średniće dolotu fi 55 natomiast w AWX masz fi 60 do tego mocowanie wężna na szybkozłączkę. Najłatwiej by było kupic ori wąż od AWX bo łacznik elastyczny od AFn-a raczej nie założysz na zewnętrzną srednice EGR-a AWX. Kolejną sprawą, jest to że po założeniu zaworu recylkulacji spalin i kolektora od 130PD'ka będzie za ciasno w stosunku do ori dolotu z AFN-a (tamten zestaw jest dłuższy około 40mm).

moim zdaniem lepszą opcją byłoby założyć EGR od AJM/ATJ/AVG teoretycznie tańszy od swojego większego brata.

Pozdrawiam Andrzej

EDIT:

chodziło mi o egr od AVB :P

Edytowane przez Diabeł_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak założyć od avg skoro od avg mam O.o

chodzi mi o zastosowanie tej klapy gaszącej - żeby nie telepało silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY! Mam taki dylemat gdy silnik jest rozgrzany po dłuższej jeździe gdy skręcam kołami EGR stuka puka.Słychać to nawet w czasie jazdy.POMOCY. 1.9 AVG 101 ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym zastosował kolektor ssący od awx i do tego coś takiego

1712351682

a zaślepił kolektor wydechowy tym

1707539187

to by normalnie chodziło?

turbo by te samo mogło zostać - mocowania by pasowały?

czy ten egr od AVB podejdzie na kolektor od AWX i ma już dobrą średnice do AVG?

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak widać posiada klapę gaszącą i silnik gaśnie bardzo ładnie
a jak bym zastosował kolektor ssący od awx i do tego coś takiego

Na zdjęciu jest przelot więc w polepszeniu kultury gaszenia Ci nie pomoże ale za to przepustowość (ilość) powietrza w cylindrach znacznie polepszy :tdi Jednym słowem zamiennik to problem na cieknący EGR w AWX/AVF/ARL/ASZ lub tuning (większy kolektor) do reszty paszaczaków.

to by normalnie chodziło?

turbo by te samo mogło zostać - mocowania by pasowały?

czy ten egr od AVB podejdzie na kolektor od AWX i ma już dobrą średnice do AVG?

Turbina by została ta sama, zmieniłbyś tylko kolektor. Jeżeli uparłeś się już na EGR z klapą gaszącą to szukaj kolektora dolotowego od ATJ/AJM/AVB i zaworu recyrkulacji spalin od tych modeli tylko, że w tych modelach średnica dolotu to 50 mm przy Twoich 55. Sam kolektor i egr są sporo tańsze w porównaniu do 130/150/160(BPX) PD-ków.

P.S

dzięki za reklame adamo ;)

Do mniejszych PD'ów robię również zamienniki i służę pomocą :ok

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozwiązać sterowanie tą klapą gaszącą ???

Patrząc na schematy w etce podciśnieniem na ta klapę steruje zaworek o nr. 1J0906283A który ma gniazdo na 2 piny, ale do czego to podpiąć aby przy gaszeniu dawało impuls i puszczało podciśnienie na klapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności