Skocz do zawartości
kubelt

Dlaczego wszyscy mylą B5 z B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Juz to omawialismy. Ludzie sie raczej nie myla, oni od poczatku sa w bledzie. To nie jest do konca ich wina gdyz w momencie jak wszedl 3BG prasa "fachowa" oraz ogol nazwali ten model B6 by odroznic go od B5 3B zwanego potocznie B5. Konsekwencje tego widzismy dzis, kiedy na rynek wszedl prawdziwy B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mamy takich "fachowych" redaktorow i takie gazety na poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

TEMAT dołączony do: SPIS TEMATÓW B5 (3B i 3BG) FAQ - P O C Z Y T A J

 

Prawidłowe oznaczenia modeli PASSATA:

 

Model z lat 08.1996 - 11.2000 to ogólnie był oznaczony 3B

Model z lat 11.2000 - 03.2005 był oznaczony ogólnie 3BG

Model z lat 03.2005 jest oznaczony 3C

 

Naprawdę oznaczenia modelowe są nastepujące.

 

Passat sedan ma następujące oznaczenia:

z roczników:

 

Passat sedan 3B2 08.1996 - 11.2000

Passat sedan 3B3 11.2000 - 03.2005

Passat sedan 3C2 03.2005 - nadal

 

 

Passat Variant ma następujące oznaczenia:

z roczników:

 

Passat Variant 3B5 06.1997 - 11.2000

Passat Variant 3B6 11.2000 - 07.2005

Passat Variant 3C5 08.2005 - nadal

 

 

Jeżeli naprawdę o czymś chcemy gadać to raczej w grę wchodza oznaczenia skrótowe typu 3B, 3BG i 3C. Jak dalej bedziemy ciągnąć potoczne nazwy B5, B6 czy B7 to zawsze będziemy sie mieszać w zeznaniach.

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli naprawdę o czymś chcemy gadać to raczej w grę wchodza oznaczenia skrótowe typu 3B, 3BG i 3C

 

Tak w rzeczywistosci jest, ale zauwaz, ze w Polsce powszechnie uzywa sie B5 i B6. Wazne jest, by prawidlowo identyfikowac 3BG jako B5 3BG a nie B6 gdyz w tej sytuacji jest to calkowicie inna konstrukcja i w przypadku sprawdzania czegos nalezy odwolywac sie do calkowicie innych manuali.

Ja uzywam czasem 3C ale czasem tez, dla wygody uzywam B6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

U mnie w fabrycznych zesztyach serwisowych na pierwszej stronie obu egzemplarzy są napisane szczegółowe oznaczenia dla modeli sedan i variant w odniesieniu do modeli ogólnie oznaczonych jako 3B i 3BG (jeden zeszyt serwisowy)

 

W drugim zeszycie serwisowym o nowym modelu 3C widnieją podane przeze mnie oznaczenia.

 

Jeżeli skorzystacie z jakich nowych katalogów tajli to również znajdziecie bardzo szczegółowe oznaczenia konkretnych modeli.

 

Ponadto serwisowy katalog części również do nowych modeli podaje pewną grupę części o numerach rozpoczynajacych się na 3Cx xxx xxx /xx a w modelach poprzedniej generacji 3Bx xxx xxx /xx

 

Rozumiem, że mówienie o modelach B5/B6 jest łatwiejsze ale to znów zaciemnia obraz. W tym wzgledzie nawet ASO Volkswagen i cała jego rzesza pracowników źle oznacza ten model. Póki nie pojawił sie model 3C2 i 3C5 Passata od roku 2001 nazywali B6. Teraz jak pojawił sie nowy model to zaczęli znów nazywać go B6 i na upartego twierdzą, że poprzedni model to B5. A jak widać też są w sporym błędzie.

 

I taka ciekawostka na na koniec. Wróciłem z Austrii z pobytu narciarskiego i tak w salonie VW-Audi/Skoda oba nowe modele Passata rzeczywiscie na ofertach i opisach oznaczone są jako model 3C i w nawiasie model 3C2 i 3C5 :)

 

Pozdrówka

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Osobiście uważam, że działy nazwane: Passat B1 - Passat B6 jest błędem, który bedzie jeszcze długo ciągnął. Skoro forum ma być w pełni profeska powinno się oznaczyć te działy naprawdę odpowiednimi oznaczeniami poszczególnych modeli Passata. Jeżeli jeszcze mozna użytkownikom jakoś ułatwić zycie to można przy oznaczeniu wpisać lata produkcji lub ewentualnie małę zdjątko. Taką miniaturkę Passka. Odpowiednio pogrupować posty i bedzie myslę porządek i profesionalizm na tym forum.

 

Obecnie te tematy, ktorych jest najwiecej czyli B5/B6 są zbyt ze soba pomieszane a zamiast poruszać sie w ładzie i porządku sami wygladamy jak grupa "lajkoników" samochodowych. Raz piszemy post o B5 a potem komus odpowiadamy na post o B6 lecz z lat 2001-2005

 

Jeżeli mozna to zasugerowałbym tu zmiany w opisie forum np:

 

Passat 3B (lata 08.1996 - 11.2000)

Passat 3BG (lata 11.2000 - 03.2005)

Passat 3C (lata 03.2005 - nadal)

 

+ fotka miniaturka lub nie jeśli istnieją bariery techniczne

 

Pozdrawiam

HHA

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

proponuje takie nazwy dzialów:

 

1.

typ 32/33 1973-1980

typ 32B 1980-1988

 

2.

typ 35i 1988-1993

typ 3A (35i) 1993-1996

 

3.

typ 3B 1996-2000

typ 3BG 2000-2005

 

4.

typ 3C 2005- ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz jednak taka rzecz, ze my siedzimy tu od dluzszego czasu i nie sa nam obce wszelkie tajemnice oznaczen modelu. Sek w tym, ze co dzien pozyskujemy nowych forumowiczow i malo kto zaczyna zycie na forum od czytania watkow, wieksza czesc przychodzi gdyz ma pewien problem i szuka pomocy. Bazuja oni na rynkowych oklepanych okresleniach i nie sa swiadomi, ze tak naprawde wyglada to inaczej. Postuja w watku do tego przeznaczonym (3B w B5, 3BG w B6) i pozniej sa nieporozumienia.

Rzeczywiscie, powinnismy jednoznacznie okreslic poddzialy jednak rowniez w taki sposob, by dla nowoprzybylego bylo jasne, o jakim samochodzie mowa.

Czy jest mozliwosc zalaczania miniaturek kolo nazwy poddzialu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest też sprawa odpowiedniego FAQa, o którym już kiedyś chyba mówiłem w rozmowach pomiędzy osobami utrzymującymi forum. Na pewno warto o odpowiedniej klasyfikacji pomyśleć.

 

P.S. - tak, da się załączyć miniaturki do nazwy działu, ale to znacznie rozstrzeli układ strony... Myślę, że możnaby pomyśleć nad jakimś linkiem albo obowiązkowym FAQ podczas procesu rejestracji (wraz z jakimś regulaminem), w którym można wrzucić takie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

a może pozostawić nazwy B3, B4, B5 itd. a w nawiasie dopisać typ?? każdy bedzie wiedział gdzie pisać, a i przy okazji sie dowie, że jego pasek ma takie oznaczenie ;) (takie nazwy działów znalazłem na jednym z niemieckich forum)

wygladałoby to mniej wiecej tak:

1.

B1 (typ 32/33 1973-1980)

B2 (typ 32B 1980-1988)

 

2.

B3 (typ 35i 1988-1993)

B4 (typ 3A (35i) 1993-1996)

 

3.

B5 (typ 3B 1996-2000)

B5 (typ 3BG 2000-2005)

 

4.

B6 (typ 3C 2005- ?)

co o tym myślicie?

 

PS ja np. nie iwedziałem, że mój pasek to 3A :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja skłaniam się do propozycji koleki PPMARIAN-a bo przy zanwie modeli widniejące lata produkcji w zasadzie okreslają wszystko. Każdy z forumowiczów obecnych jak i tych przyszłych nowych zna dokładnie swój rok produkcji a niejednokrotnie i miesiąc produkcj swego auteczka.

 

Dział nazwany dokładnym oznaczeniem modelu + w nawiasie miesiące i lata produkcji rozwiewają wszelkie nieścisłości. Wydeje mi sie również zasadne rodzielenie modeli przed liftingiem i po liftingu.

 

Pozdrawiam

HHA

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz35

W moim przypadku swojego paska powinienem zaliczyć do grupy: B5 3BG 2000-2004

lecz w oryginalnych niemieckich papierach oraz w książce serwisowej jest podane:

B6 3BG a pasek jest z 2001r. 1,9 TDI 130kM Comfortline.

 

Zwróciłem na to uwagę jak wczoraj został przesunięty mój post do działu "B5".

 

Też jestem za tym aby wprowadzić konkretne ustalenia co do jasnego podziału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bo pewnie masz Passata kombiaka a on miał faktyczne fakryczne oznaczenie 3B6

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

jest to pasek 3BG inaczej B5 po liftingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jest to Passat Variant o skróconym oznaczeniu 3BG a dokładne oznaczenie modelowe to 3B6

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leonzaw

jak będą jakies zmiany to pamietajcie prosze o kombiakach aby ulatwiajac nie zrobic wiekszego zamieszania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość binary

w europie i stanach wiekszosc uzywa okreslen B5 i B5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

3B Variant - 3B5

3BG Variant - 3B6

 

3C Variant - 3C5

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł

Witam.

Dość spotykanym określeniem Passatów produkowanych od 2005r. czyli potocznie nazywanych B6. Jest określenie B5 FL.

Co Wy o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 FL = Pasek po lifcie ;] = B5 3BG = Prawie B6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności