Skocz do zawartości
kania1984

Przedłużacz czujnika zegarowego, kąt wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , interesują mnie wymiary przedłużki do czujnika zegarowego . mianowicie :

długość

gwint ( do wkręcenia w pompę )

skok gwintu

Chcę zrobić sobie przyrząd jednak brakuje mi w.w. danych , może być również jakaś fotka (poglądowa ). nie znalazłem takiego tematu na forum, więc może ktoś mi pomoże.

:638:

sam odpowiem na pytanie, ponieważ już dorobiłem i ustawiłem (pomogło )

Mianowicie :

potrzebna rurka fi 8 mm wew. , czujnik kupiłem na giełdzie w Elizówce zakres 5 mm za 25 zeta oraz szprycha rowerowa, tak szprycha żeby się nikt nie dziwił, oraz śruba przelewowa M8x1 np od c-360 z otworem, w której obcinamy łeb.

1. Długość rurki 77mm z wbitą i przyspawaną śrubą 90mm

2. szprychę obcinamy na 148 mm i wkręcamy zamiast końcówki

3. zakładamy rurkę z gwintem na czujnik i urządzenie gotowe

koszt 25 zł . szprychy nie liczę + dwa blinki (ja np tyskie ) oraz 20 minut wolnego czasu

tanio szybko i na temat .

Reszta ustawiania kąta jest na forum pozdrawiam kania

temat będzie do zamknięcia jak tylko wrzucę fotki

dodam jeszcze że mechanik który mi zmieniał pasek nie posiadał tak prostego urządzenia i zrobił z kochanego osiołka jakim jest 1.9d całkowitego muła - teraz wróciło do normy

pis fotek:

1. Czujnik zegarowy, zakres 5mm. Średnica króćca do statywu 8,90mm , wyprowadzenie końcówki pomiarowej M2 (taki gwint ma szprycha do roweru )

2. Wszystkie elementy składowe

3. Rurka do osadzenia czujnika, wymiary :

długość rurki bez przyspawanego kawałka śruby 77mm , fi wew 7,75 . Stronę od czujnika rozwiercić do średnicy króćca do statywu czyli ok 8,80 tak aby rurka była spasowana na ciasno.

---//-- -//- z przyspawanym 91 mm

4. Długość popychacza (szprychy ) wraz z gwintem 139,5 mm końcówkę oszlifować coś na styl tępej igły

5. zmontowane w całość

Zdj?cie0062.jpg

Zdj?cie0064.jpg

Zdj?cie0065.jpg

Zdj?cie0068.jpg

Zdj?cie0070.jpg

Edytowane przez kania1984
odpwiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yann

Jutro zrobię to samo. Co prawda mój pojazd to xm break ale pompa taka sama tez bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności