Skocz do zawartości
Gość lukaskowal

Montaż el. szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaskowal

Witam, pytanie jak w temacie jak zamontowac elektryczne szyby w miejsce recznych w przednich drzwiach i czy gra jest warta swieczki?? To pytanie jest czysto teoretyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demboch

dzis nawet w tvn turbo o tym ogladalem :)

koles mowil ze 4 godzinki i powinno byc.

TEORETYCZNIE to kwestia tylko montaz silownika i trybiku na "korbke" a raczej ten trzonek co po nim zostaje.Dalej tylko kwestia usytylowania tego silownika i jego montaz do blachy drzwi.

 

Zdjecie tapiecerki z jednych drzwi jakies 20 minut.

Zalozenie trybika i zalozenie silnika z montazem jakies 30 minut.

Przesmarowanie podnosnikow to chwila moment.

Nie wiem jak z polaczeniem z elektryka - na tym sie kompletnie nie znam.

 

A efekt jest fajniejszy na pewno niz korbka.

Bede montowal elektryczne szyby pewnie za miesiac moze półtroa to sie podziele praktycznymi sugestiami i przezyciami.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_wr

Troche ponad pół roku temu udało mnie się okazyjnie :622: zakupić komplet orginalnych podnośnikow z wiązką, sterownikiem i przełącznikami w komplecie. Montaz faktycznie jest dość prosty około 4 godz. i powinno być po kłopocie. Ale najważniejsza jest instalacja elektryczna, która też nie jest skomplikowana. Z tego co pamiętam to do tablicy trzeba podpiąć 3 kable:

15 - czarny - plus po stacyjce

30 - czerwony - plus stały

trzeci kabel to podświetlenie przełączników, szaro - niebieski.

 

Jeżeli kupisz używany komplet to przed montażem do auta pospinaj caly komplet, podłącz i na sucho sprawdź czy chodzi prawidłowo. Ja tego nie zrobiłem co poźniej mnie kosztowało troche czasu.

 

P.S. Passat jest w rodzinie od 1997 roku, w ubieglym roku został przeprowadzony gruntowny lifting :611: tzn. Montaż centralnego zamka, elektrycznych szyb, foteli kubełkowych RECARO :619: (w tym kanapy), nowej tapicerki, relingi, nagłośnienie. Piszo o tym iż nie ma skutku bez przyczyny. Pierwszy raz od prawie 10 lat, miesiąc po zainstalowaniu dodatkowego oposażenia próbowali mi ukraść mojego PASKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowal

i jak tu zrobic sobie ladna wersje passata jak kazdy potem chce go miec ;)

 

wracajac to znalazlem komplet 4el. szyb oryginalnych wymontowanych z passata razem z wiazka elektryczna za 400zl - co sadzicie o cenie?

 

misiek_wr a czy Twoj lifting objal takze montaz lamp hella soczewkowych, gdyz za takimi sie rozgadam a jest to towar dosc trudno dostepny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena wydaje mi sie atrakcyjna, (jednak posilkuje sie tylko cenami z allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

A jeżeli ja bede wymontowywał sam z passata mechanizmy szyb to czy coś jeszcze będe musiał wymontować? Chodi mi tylko o przednie szybki i el. lusterka.

 

400zł - za 4 orginalne mechanizmy szyb wydaje mi się że jest to rozsądna cena, oby wszystko było sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_wr

Powiem tak, mnie udalo sie dość okazyjnie kupić komplet elektrycznych szybek - 160zł za wszystko. Ale patrząc realistycznie to cena 400zł jest, no powiedzmy do przyjęcia albo do małej negocjacji.

 

Natomiast jeżeli chodzi o lampy soczewkowe to niestety już za droga impreza, miałem okazje kupić ale już z rabatem nie chcieli zejść z ceny - 900zł.

 

Jezeli potrzebujecie jakieś części do Passata B3 to piszcie śmiało, oczywiście wszystkich nie mam,ale około 75% powinno sie znaleźć. (Na stanie posiadam, drzwi kompletne, maske, zderzaki, zegary, silniki, skrzynie, itp.) Staram sie aby ceny były conajmniej przyzwoite. Moj nick na allegro jest identyczny jak tutaj.

 

P.S. Elektr. szyb i lamp soczewkowych nie posiadam :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowal

Na allegro czasem pojawiaja sie passaty ale nie maja tych helli oryginalnych o ktore mi chodzi, misiek_wr a masz moze lampy tylne oryginalnie przyciemniane (nie wiem czy hella ale oryginaly), ja tam wole w oryginale zeby bylo ladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_wr
Na allegro czasem pojawiaja sie passaty ale nie maja tych helli oryginalnych o ktore mi chodzi, misiek_wr a masz moze lampy tylne oryginalnie przyciemniane (nie wiem czy hella ale oryginaly), ja tam wole w oryginale zeby bylo ladnie :)

 

Zobacze jutro co tam zostało z lamp, jeżeli coś znajde to napewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paseek40 fh

Witam jestem tu nowym użytkownikiem . MAM wielk prośbę może ktoś mi powie jak zamontować boczna lewą szybe na podnośniku elektrycznym ponieważ zalożyłem nowy mechanizm i szyba idzie tylko do polowy i wyskakuje z uchwytów.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ,czy jest na wszystkich prowadnicach..

 

a propo mechanizów..

czy ktoś wie,czy do b4 pasuje mechaniz od elektrycznych szyb z b3 amerykańskiej wersji ?

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności