Skocz do zawartości
maluch

[ elektryka/elektronika] ABS I AIR BAG

Rekomendowane odpowiedzi

siemka koledzy mam 2 pytania . z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

1 - jeżeli łącząc sie z ABS za pomocą vaga wyskakuje mi coś takiego (ABS / EDS - TEVES 04 ) to oznacza że moje auto ma EDS???? przypomne że mój samochód to passat b4 kombi 94 r (dziadek już )

2 - podczas prześwietlenia AIR BAG wyskoczyły mi takie błędy : 00588 , 65535 , 00532. - 588 Zapalnik poduszki powietrznej kierowcy - N95, Obwód uruchamiania poduszki powietrznej 1 - strona kierowcy - N95 oco chodzi ztymi błędami dodam że nie moge ich usunąć DZIĘKI ZA POMOC POZDRAWIAM CAŁE FORUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie poduch...

sprawdź co się dzieje w blokach pomiarowych... too high czy too low ...

na 95 % walnięta taśma pod kierownicą (zwijak) i między innymi dlatego nie możesz skasować błędów (vaga masz full ?). Sprawdź miernikiem czy jest przejście, na taśmie oraz na przewodach od poduch.

No chyba że trafił Ci się taki nieduży problemik jak mi, zobacz tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

maluch, tak jak pisze jjacekkx, o poduszkach na forum było już chyba wszystko napisane, ja uważam że każdy błąd poduszki to za każdym razem inna sprawa, u mnie ni stąd ni z owąt zapaliła się poducha i błędy 00588 itd.., i wszyscy pisali i mówili że to taśma padła, potem że trzeba zaadoptować i takie tam inne cuda, miałem możliwość podjechania do warsztatu w W-wie polecanego przez "góru" na forum, ok zgadzam się są dobrzy ale raczej jak coś nie działa to trzeba wymienić na nowe, tam z kolei dowidziałem się że taśma posiada zbyt duży opór (cokolwiek by to znaczyło) koszt wymiany od 500 do 1000pln :mur: naprawdę byłem załamany, ale do rzeczy jest taki czujnik w tunelu pod radiem gdzie schodzą się wszystkie kable od poduszek przejrzałem wszystkie kable cm po cm każdą wtyczkę odłączyłem i podłączyłem na nowo zapaliłem zapłon i poduszka zgasła, bez pomocy VAG-a, oczywiście sam bym na to nie wpadł ale pomagałem przy rozbieraniu, czas 5h i 150pln

 

tak więc naprawdę zanim wymienisz i kupisz nową taśme bo ktoś Ci tak powiedział to ostrożnie, bo ja kupiłem nowe taśmy i teraz sam się z nimi bujam

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za zainteresowanie tematem i podpowiedzi jutro rozbieram wszystko po kolei i będe patrzył może coś znajde . Ktoś mi radził wymienić ten sterownik w tunelu ale niewydaje mi sie żeby on był ( zablokowany ) od wystrzału poduszki bo auto na 100 procent nie było bite to dlaczego miała by wywalić poducha jutro sie odezwe DZIĘKI ZA RADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nikt nie orientuje sie w tej sprawie

1 - jeżeli łącząc sie z ABS za pomocą vaga wyskakuje mi coś takiego (ABS / EDS - TEVES 04 ) to oznacza że moje auto ma EDS???? przypomne że mój samochód to passat b4 kombi 94 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjołem tą poduszke przy kierownicy wszystko jest tam ok podłączone .ale przytej taśmie co wychodzi zpod kierownicy i łączy sie z niebieską wtyczką są dwa kabelki i one były owinięte izolacją jak ją odwinołem to zobaczyłem że były one łączone i moje pytanie czy przerwanie tych kabelków mogło spowodować wystapienie tych błędów 00588 , 65535 , 00532. ????? a i jeszcze jedno pytanie na kierownicy na jednym z ramion mam taki wąski czarny plastik a wtym plastiku jest dioda do czego ona służy dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze..

pytanie czy przerwanie tych kabelków mogło spowodować wystapienie tych błędów

pewnie tak, jak możliwość to wymień na całość jak nie to popraw styk, przeczyść i daj złączke termokurczliwą lub zastosój jakiś łącznik (męska-damska);

pamiętaj o łączeniach pod fotelami i w nogach pod zaślepką po lewej

 

czarny plastik a wtym plastiku jest dioda

...dioda??? i tu jest zagadka, może jakieś foto

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności