Skocz do zawartości
mariusho

JAKIE NAPIECIE ?

Rekomendowane odpowiedzi

czy sprawdzaliscie moze napiecie w Waszych paskach ?

 

u mnie wystapil taki problem

 

mam zalozony automatyczny wlacznik swiatek ktory jest zaprogramowany tak iz swiatla wlaczaja sie w momencie przekroczenia napiecia 13,75 V

 

od kilkunastu dni jest tak ze swiatla sie raz wlaczaja a raz nie

 

mierzylem napiecie i w momnecie rozruchu silnika z wlaczona klima i radiem wartosc napiecia took 12,6V po czym rosnie do 13,5 - 13,6 i swiatla sie wtedy nie zalaczja

 

jesli wylacze klime i radio to po chwili napiecie osiaga wymagana wartosc do wlaczenia swiatel czyli 13,75

 

nadmienie iz napiecie nie wzrasta kiedy dodaje gazu, czyli albo cos jest z ladowaniem i alternatorem albo akumulator jest slaby i pobiera duzo pradu

 

prosze o pomoc czy ktos ma podobne zjawiska?

 

jaka powinna byc prawidlowa wartosc napiecia w paskach (diesel) bo slyszalem ze 14V

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po regeneracji alternatora, napięcie jakie uzyskałem przy włączonym radiu, klimie i światłach to 13,9V i utrzymywało sie podczas jazdy cały czas, nie było żadnego pływania. Cały czas 13,9V

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zaplaciles za regenaracje alternatora i z jakich powodow to robiles? czy miales takie objawy jak u mnie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na vagu wskazuje 14 z hakiem. klima w auto,światła,jakieś radio i co tam jeszcze jest... chyba musisz sprawdzić stan szczotek,pasek,samo aku i zmasowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusho, Nie wiem jaki masz alternator, ale wydaje mi się że też 120A. Ja mam Boscha i wymieniałem rolkę ze sprzęgiełkiem- koszt 280zł i łożyska przy okazji. Z tego co mi elektryk mówił to rolka ta jest częstą przyczyną pływania napięcia w granicach 13,2-13,4-14,0V. Łożyska wymienia się przy okazji bo to nikły koszt-ok 30zł. Także najlepiej będzie jak odwiedzisz jakiś dobry zakład i elektryka. Jeżeli masz Valeo to koszt będzie większy. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeszcze raz zmierzylem napiecie i okazalo sie ze na zimnym silniku ma ponad 14 V czyli wszystko w porzadku

 

male napiecie jes na rozgrzanym silniku, dziwne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności