Skocz do zawartości
Gość tomii_k

problem z 2 i 3 biegiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomii_k

kupilem 3tyg temu passata 2001 rok 1.9tdi sport 130 i mam problem ze skrzynia ciezko wchodzi czasami drugi i trzeci bieg i nie wiem czy moze malo oleju jest w skrzyni i nie wiem jak to sprawdzic zeby dolac i jaki dolac olej i sam to zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprzęgło się zachowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomii_k

czasem jak docisne mocniej az ten ogranicznik od sprzegla odbil mi sie na wykladzinie to wchodzi lepiej ale to musze z calych sil docisnac noga sprzeglo do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomii_k

wlasnie jestem po wymianie oleju w skrzyni i jeszcze gorzej.najgorzej jest rano jak wsiade do auta przed odpaleniem wszystkie biegi wchodza idealnie ale jak rusze to pierwsze minuty jazdy sa tragiczne musze pompowac sprzeglo kilka razy zeby wbic 2 i 3 bieg.olej wlali dobry ep75W90 sprawdzane w sklepie i w warsztacie przed wlaniem.zle zrobic tez nie mogli bo patrzylem im na rece.sprzeglo bierze u samej gorze ok 4cm od gory.

Przypomne mam passata 1.9tdi sport 130 2001 rok

 

pojawil sie nastepny problem czasami jak zachamuje mam twardy hamulec ale nie zawsze zaczelo sie to robic teraz.

 

czy mam szykowac sie na zmiane sprzegla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomii_k

jestem po zmianie sprzegla jest w miare ok napewno lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno.jeszcze zmienie olej w skrzyni jeszcze raz bo zly mi sprzedali bo wlali mi polsyntetyk a ma byc syntetyk.ale dalej jest problem z biegami czasami ciezko wchodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leseser

Nie wiem czy ta będzie cos podobnego (bo ja mam B4) ale mi nie chciały wchodzić 1-2 tez kombinowałem z olejem ustawianiem i takie tam a co sie okazało była poduszka pod skrzynia padnięta może warto z tej strony na to spojrzeć. I tak jak mowie to tylko sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomii_k

sprawa wyjasniona bylo byly luzy na wybieraku a dokladnie tzw jablko.temat uwazam za zamkniety.dzieki bardzo za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności