Skocz do zawartości
prego

Jak teraz wygląda sprawa akcyzy na auto sprowadzone?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić drugiego VW Passata. Interesuje mnie auto sprowadzone np. z Niemiec, ale chciałbym je kupić w Polsce. Nie bardzo orientuję się w tych nowych przepisach co i jak.

 

Najbardziej interesuje mnie kwestia akcyzy? Słyszałem, że teraz płaci się 3% od wartości jezeli pojemnosc silnika jest >2,0 oraz 13% jeżeli pojemność silnika jest <2,0.

 

Kiedyś wpisywało się na umowie kupna sprzedazy fikcyjne kwoty np. 150 euro gdzie auto warte było 10tys euro i od tej kwoty odprowadzało się akcyze. Jak to wygląda w obecnej sytacji? Czy nadal wpisuje się niskie kwoty, czy teraz już trzeba wpisać faktyczną wartość i od niej odporowadzić akcyze?

 

Bardzo proszę o porady? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Faktury nie są kontrolowane, jedyne co słyszałem to, że zdarza się iż ubezpieczalnie przy wypłacie AC za skradzione auta robi problemy przy bardzo niskich fakturach, dlatego nie warto rażąco zaniżać tymbardziej jeśli pojemość jest do 2000 cm3, to jest wtedy tylko 3% opłat z każdej 100 € czyli zaledwie 3€.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
Faktury nie są kontrolowane, jedyne co słyszałem to, że zdarza się iż ubezpieczalnie przy wypłacie AC za skradzione auta robi problemy przy bardzo niskich fakturach

 

Dlatego nie nalezy przekazywac ubezpieczalni umowy kupna-sprzedazy, ani dowodu zaplaty akcyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na tez przykłąd ubezpieczalnia nie chcial tych faktur czy dowodów wplaty. wiec chyba nie ma co pękać. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo
no u mnie na tez przykłąd ubezpieczalnia nie chcial tych faktur czy dowodów wplaty. wiec chyba nie ma co pękać. :]

 

Z tym jest roznie. Zalezy nie tylko od TU, ale rowniez od tego w jakim miescie (przynajmniej tak jest z PZU). W niektorych centrach likwidacji PZU zadaja - wtedy nie nalezy im dawac. Nie ma formalnego wymogu, aby do dokumentacji kradziezowej dolaczac umowy kupna sprzedazy. Żądaja, bo jest to kolejny sposob na zanizenie odszkodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności