Skocz do zawartości
Gość artias

bagażnik do relingów na rowey

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artias

Witam

Mam zamiar przewieść na wakacje, w całości :P dwa rowery. Jakie bagażniki możecie mi polecić ? Jestem zainteresowany zakupem czegoś w przystępnej cenie i w miarę dobrego. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Polecam zestaw na hak jeśli masz zamiar zrobić większą trasę, jazda z rowerami na dachu powyżej 100 KM jest męcząca. Co do zestawów wiadomo im droższy tym lepszy, prostszy w montażu i instalowaniu rowerów. Wal do firm zajmujących się sprzedażą to dokładnie opiszą Ci poszczególne modele i coś polecą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam zestaw na hak jeśli masz zamiar zrobić większą trasę,

 

Pozdrawiam.

 

Zgadzam się, ale tylko pod warunkiem, że nigdy nie będziesz używał nart, deski snowbordowej lub kajaka i innych dupereli. Bagażnik na hak jest faktycznie dobrym rozwiązaniem, ale posiada tą wadę, że można zastosować go tylko do przewożenia rowerów. Zastanowiłbym się jednak nad kupnem belek na relingi i do tego dopiero uchwytów na rowery (pod warunkiem, że korzystasz z innych dobrodziejstw jak narty itp.).

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
Polecam zestaw na hak jeśli masz zamiar zrobić większą trasę,

 

Pozdrawiam.

 

Zgadzam się, ale tylko pod warunkiem, że nigdy nie będziesz używał nart, deski snowbordowej lub kajaka i innych dupereli. Bagażnik na hak jest faktycznie dobrym rozwiązaniem, ale posiada tą wadę, że można zastosować go tylko do przewożenia rowerów. Zastanowiłbym się jednak nad kupnem belek na relingi i do tego dopiero uchwytów na rowery (pod warunkiem, że korzystasz z innych dobrodziejstw jak narty itp.).

 

Pozdrawiam suchy

 

Masz rację Suchy, że wiąże się to z większym kosztem. Myśle jednak, że jak kogoś stać na pożądny bagażnik na rower to i cena belek, do których będzie musiał dopłacić w ziązku z montażem boxu nie są wielką kwotą. Sam jestem zapalonym snowboardzistą, ale to inna bajka i OT. Wracając do bagażnik. Rok temu jechałem na mazury na weekend z rowerkami które miałem na haku i tylnym bagażniku (swoją drogą polecam bagażnik Thule transpo) zupełnie nie odczuwając, że mam coś na plecach swobodnie jechałem. No może tylko troszkę gwizdało. Znajomy w drugim aucie miał rowery na dachu, powyżej 120-140 km/h nie dawało rady jechać, miał ogromny świt i odczuwał wiatry boczne nie mówiąc o znacznie podwyższonym spalaniu !

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile rowerów będzie przewozonoych - bagażnik na hak bardzo obciąża zawieszenie tylne - a bagażnik na relingach rozkłada ciężar równomiernie. W poprzednim aucie miałem bagażnik na klapę - zasada podobna jak na hak - przy 3 dużych rowerach tj. ok. 45 kg dodatkowo trochę przysiadał, do tego normalne bagaże i też za dużego komfortu nie było zwłaszcza na niektórych odcinkach naszych dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7
na haku i tylnym bagażniku (swoją drogą polecam bagażnik Thule transpo)

też się zastanawiałem ale ...

ile rowerów wchodzi na ten bagażnik i jaka jest jego cena?ja ne relingi biorę 3 duże a teraz jeszcze dołożę mały .

a nieraz zdarza się że coś jest potrzebne akurat z zapakowanych rzeczach i może być problem z wyciągnięciem w kombi

zaletą haka jest to że nie trzeba dźwigać rowerów do góry szczególnie starszego typu z osprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

THULE Transpo czyli THULE 917 z tego co wiem to nie jest on dostępny na terenie naszego kraju.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ponad rok niedrogie belki kupione z allegro w Radomiu (około 100zł) z kluczykiem. Do tego rynny rowerowe z jakiegoś hipermarketu. Worzę 4 duże rowery, a zimą boks na narty itp. Jestem bardzo zadowolony. Jedyny mankament, to upierdliwe mocowanie rowerów, ale to nie wina belek.

 

http://www.forum.vw-passat.pl/album_cat.htm?cat_id=80

 

Jeśli to nie ten sprzedawca, to na pewno ten towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
THULE Transpo czyli THULE 917 z tego co wiem to nie jest on dostępny na terenie naszego kraju.

 

HHA

 

Dostępny i to na pewno na terenie całego kraju, jak dostałem go u siebie na Wschodzie Polski.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artias

Dzięki za podpowiedzi. Ja jednak mimo większego spalania zdecyduje się na coś na dach. Czasami woziłem też boxa więc jakoś na dachu czuje się pewniej. Myślę że THULE to będzie to coś... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

4MOTION_LBN, to bardzi dziwne bo żadne krajowy katalog Thule nie wie o sprzedazy Thule 917 (transpo) http://www.thule.com/Thule/Page____29436.aspx ponadto nie mają tego wogóle w cenniku oficjalny na rynek polski. Kilku dystrybutorów Thula, Fapy znają ten bagaznik ale nie oferują go. Mam hurtowy cennik Thula i ponadto cennik ich największego dystrybutora na nasz kraj i naprawdę nie ma modelu 917 - Transpo. Nawet w akcesoriach tego nie ma bo to wyglda jak dostawka do bagaznika na hak.

 

Thule Transpo 917 jest produktem przeznaczonym na rynek amerykański i jest to produkt, podobnie jak Thule957 przystosowany do amerykańskiego typu haków holowniczych.

 

http://www.ajssportinggoods.com/lifesports/assets/product_images/thule/bike/hitch/916_917_T2.jpg

 

http://www.ajssportinggoods.com/lifesports/assets/product_images/thule/bike/hitch/957.jpg

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności