Skocz do zawartości
lukasz3142

Brak ogrzewania strefy pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem od niedawana posiadaczem Passata B8 2.0 tdi  150km , zauważyłem ostatnio gdy zrobiło się chłodniej że nie grzeje mi strona pasażera, o ile strona kierowcy grzeje bardzo mocno, oraz strefa tylnej kanapy. Pomimo ustawienie temperatury nawiewu na HI po stronie pasażera leci chłodne powietrze, zmieniając nastawę temperatury strefy pasażera słychach że silniczek pracuje, robiłem też adaptacje klap z panelu klimatronika wciskając AC oraz nawiew na pasażera ale to nie rozwiązło problemu. Prośba o pomoc gdzie szukać problemu, gdzie znajduję się silniczek regulacyjny temperatury strony pasażera?

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał podobny problem to na mierzyłem ten silniczek V159 jest po stronie pasażera z lewej strony od wentylator można go zobaczyć po zdjęciu maty wygłuszającej pod schowkiem która przykrywa wentylator nadmuchu powietrza. Silniczek jest w głębi nóg z lewej strony. Sprawdziłem pracę silniczka i pracował on w bardzo małym zakresie udało mi się zaadoptować zakres pracy silnika i teraz steruje temperaturą od strony pasażera ciepło wróciło. 

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2023 o 18:06, lukasz3142 napisał:

Gdyby ktoś miał podobny problem to na mierzyłem ten silniczek V159 jest po stronie pasażera z lewej strony od wentylator można go zobaczyć po zdjęciu maty wygłuszającej pod schowkiem która przykrywa wentylator nadmuchu powietrza. Silniczek jest w głębi nóg z lewej strony. Sprawdziłem pracę silniczka i pracował on w bardzo małym zakresie udało mi się zaadoptować zakres pracy silnika i teraz steruje temperaturą od strony pasażera ciepło wróciło. 

Pozdrawiam

Cześć, jak zaadaptowałeś ten silniczek bo mam ten sam problem, nie grzeje mi strona pasażera 

Błąd jaki mi pokazuje to jeden B108D54 a drugi jest z takim samym numerem tylko dwie ostatnie cyfry były inne, nie pamiętam jakie bo nie zapisałem  

A więc, wyciągłem silniczek był zablokowany rozebrałem i wyczyściłem potencjometr ,było na nim dużo smaru , po złożeniu i podłączeniu ożył, wykonałem kalibrację i znów mam ciepło po stronie pasażera . Raz już wymieniałem silniczek od nawiewu na szybę, i co mogę powiedzieć to to że zanim wyda się ponad 400zł na nowy bo tyle ostatnim razem zapłaciłem to warto go wyczyścić, jak długo pochodzi po tym czyszczeniu  to nie wiem, ale jak na razie działa

Pozdrawiam 

Edytowane przez Remos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności