Skocz do zawartości
Urander

Problem z długością świec zapłonowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od miesiąca jestem posiadaczem VW Passat B8 1.5 tsi, 150 koni, rok 2018, przebieg 90 tyś, skrzynia manualna. Samochód od samego początku miał problem z nie równą praca silnika i poszarpywaniem podczas przyspieszania.  Postanowiłem się zaopatrzyć, oraz wymienić świece zapłonowe. Sprzedawca po Vinie sprzedał mi komplet świec NGK o długości gwintu 28 mm nr cześci 95929. Podczas wymiany okazało się że samochód ma zamontowane świece o długości gwintu 16 mm orginalne z logo VW. Ostatnia wymiana świec według VW miała miejsce przy przebiegu 60 tyś. Obecnie Auto ma 90 tyś. Samochód kupiony w Salonie VW jako używany po Leasingowy. Serwisowany od początku do końca w VW przez pierwszego jak i jedynego przedemną właściciela.  Moje pytanie czy ktoś w VW mógł się pomylić i zamontować złe świece ? Pytałem w kilku sklepach i w każdym proponują świece o długości gwintu 26 -28 mm. Byłem nawet w VW udając że chcę kupić świece aby wyciągnąć od nich jaki rodzaj wchodzi. Na moje pytanie dlaczego mam wsadzone inne, krótkie rozkładali ręce. Czy któryś z Panów ma jakieś doświadczenie w tej kwesti i wie jakie świece wchodzą do tego silnika ? Czy istnieje jakaś domowa metoda zmierzenia tego gwintu ? Nie chciał bym aby świeca spotkała się z tłokiem 😜 Będe wdzięczny za wszelką pomoc 😉 Pozdrawiam.

Edytowane przez Urander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeca do tego silnika 05E905602 (DADA, DPCA) to np NGK 95929 ILKER7A8EGS i jest to prawidłowa świeca do tego modelu . Najwyrażniej te które kupiłeś z autem były po prostu źle dobrane... Długość gwintu 26,5-28mm w zależności jakie podaje producent. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu serdecznie za szybką i dokładną odpowiedź. 😁 W weekend zabiore się za wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki Update: Wymieniłem świece na NGK z długim gwintem. Silnik pracuje równo, ciszej a problemy z szarpaniem przy przyspieszaniu znikneły. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności