Skocz do zawartości
Flisander

Nierównomierny stukot "na luzie"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

od kilku dni męczy mnie problem w passacie z 2006r. (2.0tdi, 140km, manual), a mianowicie chodź mi o dziwny stukot, który jest bardzo donośny jak nie ma wbitego biegu. Hałas ustaje jak wcisnę sprzęgło. Jest bardzo nierównomierny tak jakby jakieś koła zębate co jakiś czas gubiły rytm (nie jestem mechanikiem, więc opiszę to jak typowy laik). Na ten moment klekot diesla to akompaniament do tego stukotu, którego chciałbym się pozbyć Tak naprawdę to jest jedyny problem, bo autem nie trzęsie, silnik pracuje równo, serwis robiony co 10kkm, obroty nie szaleją.. załączam również film na którym mniej więcej słychać o co mi chodzi gdzie na przemian wciskam sprzęgło i je puszczam. Jutro czeka mnie niemała wycieczka, więc zastanawiam się czy się wstrzymać czy jednak pastuch da radę :)

 

Z góry dziękuję za rady oraz pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, emilus100 napisał:

A to nie dwumas?

A za dwumasą nie idą tez inne objawy? Nic więcej szczególnego nie zauważyłem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgania. A odgłosy koła dwunasowego lepiej będą słyszalne z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Flisander, czy problem udało się rozwiązać? Faktycznie była to dwumasa? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pjoter87 napisał:

Witam kolego Flisander, czy problem udało się rozwiązać? Faktycznie była to dwumasa? 

Pozdrawiam

Tak, udało się rozwiązać. Wjechała na pokład nowa dwumasa, sprzęgło i wysprzeglik ;) 

 

nawet nie aż tak drogo jak się spodziewałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Flisander napisał:

Tak, udało się rozwiązać. Wjechała na pokład nowa dwumasa, sprzęgło i wysprzeglik ;) 

 

nawet nie aż tak drogo jak się spodziewałem 

Dzięki bardzo, czyli prawdopodobnie u mnie to samo będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pjoter87 napisał:

Dzięki bardzo, czyli prawdopodobnie u mnie to samo będzie 

Jest taka szansa. Ciężko stwierdzić czy na 100%, ale jak mogę Ci coś polecić to zdecydowanie kup części na własną rękę. W Gdańsku każdy mechanik wołał sobie 4500/5000 za wymianę kompletu, a mi udało się zamknąć w 2300 zł. Części zamówione samemu, dostarczone osobiście do warsztatu z „gotową” diagnoza. 3-4h i auto do odbioru :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności