Skocz do zawartości
Ameryka111

B8 - odgłosy powietrza od strony kierowcy - Problem rozwiązany samodzielnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich użytkowników Passat-ów B8 .

Założyłem ten temat ponieważ spotkałem już sporo osób, które maja ten sam problem i nie ma na niego rozwiązania ( przynajmniej ASO nie ma ;P ) . Sprawa dotyczy odgłosów powietrza, które występuje głównie od strony kierowcy . Od razu powiem że robiłem wiele testów , serwis chciał wymieniać uszczelki na nowe ale problem jest całkowicie gdzie indziej . Jeśli Ty nie słyszysz różnicy to wystarczy prosty test przy prędkości miedzy 120-140 km najlepiej w wietrzny dzień ale nie koniecznie . Wystarczy położyć miękką materiałową chusteczkę w jednym konkretnym miejscy a mianowicie w samym narożniku  pomiędzy słupkiem B a górną częścią tapicerki drzwi ( lewy dolny narożnik okna drzwi od strony kierowcy )

W moim Passacie miałem problem z odgłosami powietrza, które dochodziły gdzie z okolic słupka B od strony kierowcy . Nawet zamówiłem dodatkowe uszczelki którymi wykleiłem całe drzwi . Nic nie pomogło . 

Te odgłosy tak jak wcześniej napisałem powstają w lewym dolnym rogu okna drzwi kierowcy , w miejscu gdzie się łączy taperka drzwi . Wystarczy uszczelnić górne miejsce drzwi pomiędzy metalem a tapicerką idąc od okna w dół jakieś 20 cm .

Jeśli zlikwidujecie tą "szczelinę " będzie o wiele wiele ciszej :)  Mam nadzieję że mogłem pomóc .

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)

passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym 1,5 roku temu, nawet dawalem konkretne zdjecia gdzie i co wykleic. 10min roboty i cisza. Vw ogolnie ma z tym problem bo w arteonie jest to samo i tak samo da sie to rozwiazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności